Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

abi, feda gereksiz bişey bence ama önemli olan mantıklı transfer yapmak, aldığın adamı daha fazla paraya satmak. bu, şu demek değil 1'e al 5'e sat. 10'a alıyorsan, 11'e satacaksın, ya da 7-8'e satacaksın 3-4 yıl oynadıktan sonra. fenerbahçe misal ya tüm yabancılarından kar ediyor ya da 5-6 sene faydalanıyor, ya da her ikisi. beşiktaş iyi yolda, ama artık feda'dan geçip (stad bittikten sonra) yüksek bütçeli transferler yapabilmeliyiz (bonservis olarak tabi ki, dengeler bozulmamalı). sağ bek, "beck" olmaz, sol bek ismail kalamaz. yedekten her pozisyona giren adam necip olamaz, kerim frei kurtarıcı olamaz. yani bütçe dengeleri oturdu artık yavaştan, özellikle şampiyonlar ligine gidildikten sonra hem as kadroya hem de yedek kulübesine kaliteli transferler gerekiyor.

fenerbahçe'nin yedeği bizim aslardan 2 kat daha iyi olmamalı.

şu anda iyi gidiyoruz tabi, demirören'den sonra ilaç gibi. ama hem taraftar olarak hem de yönetim olarak artık feda mantığından çıkmamız gerekiyor.

Sanırım zaten fiko da bu yolda gidecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi seni anladım da, ben diyorum gereksiz artık diye.

bir süreçti geçti, artık şu kafadan da çıkmamız lazım. "deli ibo bize çok katkı yaptı ahde vefa". La sanki bedavaya mı yaptı? oynatıldığı zaman en iyisini vermeye çalıştı eyv, ama yani en iyisi de 10 üzerinden 4-5.

alacaksın abi daha iyisini oynayamıyorsa, beck mesela bana acaip ibo'yu hatırlatıyor. defansı iyi, o kadar hızlı değil ama ortaları daha iyi. taç kullanamıyor, topu aldığında aman nasıl yapayım da toptan kurtulayım diye bakıyor. elbette daha iyi ibo'dan bu arada ama beşiktaş'ın hedeflerine uygun değil, iyi bir yedek olur. serdar gitmeli. ismail iyi bir yedek olur, tosiç gitmeli. kerim frei kiralanmalı inanıyorsak potansiyeline.

ya zaten bunlar gelecek sezonun işleri ama şu andan bu kafaya girmek lazım. sosa satılacaksa, yerine biri alınmakla yetinilmemeli yedeği de alınmalı. töre satılacaksa da hakeza.

iyi gidiyoruz ama patlamayacak şekilde pahalı da olsa iyi transferler yapılmalı. 14 yabancı hakkı var, risklere de girilebilir. misal rodallega, rucescu bedavaya geldi. iyi scout'larla bu tarz oyuncular bulunup 1-2 sene sonra satılabilir, ya da uzun süre değerlendirilebilir.

futbol vizyon işi ya, borcumuz harcımız vardı, stad yaparken dahi iyi kapattık. ama işte stad bitiyor, finansal dengeyi de yakaladık, özellikle şl vizesi alırsak şampiyon olup ileri atılımlar yapılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

sonuna kadar katılıyorum. ben mesela 2008-2009 hoffenheim kadrosuna hasta bir adam olarak Beck'in bize gelmesine aşırı sevinenlerdenim, ilk günden beri yazıyorum burada da ama bir yandan da üzüldüm. Niye?

Kadarabek ile anlaştık, oyuncu ile de ve kulübü ile de kısmen; anlaşılamayan tek nokta 3 milyon euroluk bonservisti ki onu vermedik. Gidip 1.75'e 29 yaşındaki Beck'i Hoffenheim'dan aldık. O Hoffenheim üstüne para koyup 22 yaşındaki Kadarabek'i 3.5 milyon euroya aldı.

Kadarabek bir büyük takım transferi kesin yapacak. Kar koyup satacak Hoffenheim ki kesin gözüyle bakılıyor. Biz de seneler sonra kapımızdan dönmüştü diye ağlamaya devam edeceğiz.

Beck kötü bir oyuncu ya da transfer değil ama BJK gibi takımları ileri taşıyabilecek adam değil. Hele ki daha iyisini, daha iyi olduğu ispatlanmış bir adamı alma şansı eline kadar gelmişken bunu elinden kaçırıyorsan ileriye gitmek mümkün değil.

Ha ben genel olarak transfer politikasından bayağı memnunum ama Gomez-Töre-Oğuzhan-Sosa-Rhodolfo-Tolgay gibi yaptığı işi üst düzey yapan adamların yanına aynı seviyede adamlar bulup getirmek gerekiyor. Bizim en temel sorun zaten bunlar olmadı mı o mevkii de alternatin sana fark yaratmıyor, günü kurtarmaya oynuyorsun. Bizim her günün favorisi olmamız gerekiyor.

O da işte bazı durumlarda cesur transfer hamlelerini gerekli kılıyor. Onu yapamazsan da hayalini kurduğun Porto'ydu, Dortmund'du vs.. olamıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

cesur hamleler yapacak ekonomik durumumuz yoktu ki.
hep nokta transfer yapmak gerekiyordu ve %80 kusur başarıyla baya nokta transferler yaptık son 2-3 sezonda.

bundan sonra artık stad gelirleri, başarı bonusları ve üretilecek ek kaynaklar ile ya tutarsa diye transfer yapma şansın olur.

ben transfer komitesine güveniyorum açıkçası, ts'nin verdiğinden az paraya tolgay'ı alan, 1 demba ba parasına 7 transfer yapan bir takımız (içinde gomez de var sdasfasfas) o yüzden bütçe arttıkça kalite de artacak doğal olarak.

ama o sonraki iş. önce http://www.bjk.com.tr/tr/haber/65756/transfere_degil_sampiyonluga_odaklandik.html
Sosyal ağlarda paylaş

hamzanın lafı troll ve yalan şov da, 'olm maryo gomesi bin evroya aldık ehueuhe' demek de saçma bir kafa.

bonservis ödeme konusunda uefadan cezası olan bjk gomeze yüksek kiralama ücreti verip yıl sonunda sembolik bir rakama bonservisini alacak işte. kiralama ücreti de tabi 4-5 den aşağı değildir yine.

bu şeye benziyor. portoydu galiba, ligdeki ezeli rakibinden aldığı adam için sonraki satıştan pay maddesini delmek için 2 adamı paket satıp pay maddesi olan adama 1 milyon euro, diğerine 30 milyon mu ne yazmıştı sadfssgfa.
Sosyal ağlarda paylaş

o dolandırıcılık kapsamına girmiyor mu ya :D
bizim telefoncular da şey yapıyordu bu taksitler ilk kalktığı zaman.

telefon 1 lira kılıf 1899 lira, telefonu peşin satıp kılıfa 9 taksit yapıyorlardı :D

http://www.ntv.com.tr/spor/besiktasin-kiralik-yildizi-mario-gomezin-sozlesme-detaylari,CLeDk8aNDUCaRLyhicEvaA

kiralama bedeli yok sanırım bilmiyorum ama. zaten kağıt üstünde kiralık ama beşiktaş oyuncusu diye bas bas bağırılıyor zaten sezon başından beri, sadece fio'ya dönmek isterse bedelsiz dönebilir, o yüzden kiralık gibi düşünülebilir denilmişti, özel anlaşmalar var baya
Sosyal ağlarda paylaş

kiralama bedeli yok, oyuncunun fiorentinadan geçmiş alacaklarını biz ödüyoruz. biz kiralık ücreti ödemeden oyuncunun maaşını %100 karşılayacağız diye anlaştık. oyuncunun fiorentina'daki maaşına kıyasla 900k mı ne daha fazla ödüyoruz sanırım.

gomez ile ilgili tek ekstra ödememiz bu, fiorentina'ya vs. başka ödeme yok.

Ayrıca Gomez sezon sonuna kadar ayrılmak isterse dur diyemiyoruz, Fiorentina'ya geri dönebilir. Haziran sonu eğer kulüpte kalmışsa da kiralık sözleşmesinin ikinci senesi devreye giriyormuş. O zaman da başka opsiyon vs. yok zaten Fiorentina'daki son senesi olacaktı normal şartlarda gelecek yıl.

Bizim yöneticiler gerçi Gomez ile anlaştık, yazın sözleşme imzalayacağız diyorlar. 2. sene kiralık sözleşmesi vs. ne olacak bilmiyorum da vardır bir şeyler.

Hamza'nın lafı da troll değil yani, ciddi ciddi 9 milyon çekmişler hatta GS ve BJK'den önce FB'ye de önerilmiş ve Aziz başta olmak üzere reddetmişler. Ha keza Van Persie'yi 6'ya almak varken Gomez'e 9'u Fener de vermezdi, böyle olacağını bilse bile.

Bizimkilerin çingeneliği burada işte olayı bitirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

turkiye liginde atsa nolur? zafer biryol da attı bu ligde onları. semih senturk de atti. burak yilmaz da atti makakula da atti vs. vs. daha bu gol sayilarina ulasmis dunya yeteneksizi ornegi bulabilirsiniz ligimizde. vizyonu olan hocalar zaten besiktas taraftarindan cok farkli dusuneceklerdir. 2-0 3-0 lik maclara 80de girecek yedek falan olur, dogru demissin.

podolskide bizim ligimize gelirken dunya sampiyonu takimin degismez oyuncusu goygoyu yapilmisti ama adam tum turnuvada 48dakika mi ne sahada kalmis en cok mac yapan takimda. normal yani bu tip gol krallığını postlama gibi tepkiler. o yasta o futbolcuyu ya çin ya türkiye ya arabistan alır. merak etmeyin yani, seneye de kalır takımınızda.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...