Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"There will be no Windows 11"

pulkas

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Yok, KVR'de yazanlara göre PreSonus kartları sorun çıkartıyormuş mesela. Bazı programlar lisanslarını kaybetmiş bazı kişilerde (özellikle müzik programlarında genelde sınırlı aktivasyon oluyor, onlar için dert), Mercuriall pluginlerim daha önce Windows güncellemesinde dahi aktivasyon kaybetmişti (gerçi adamlara yazdığımda ekstra aktivasyon vermişlerdi).

Windows 11'de sorun çıkmadı ama.

Başlat menüsünün ortada olmasını kapatacağım ama sanırım, el hafızasını bozacak gibi. Her ikonun yeri değiştiğinden yenileri açıldıkça başlat ikonuna tıklamak için bile nerede olduğuna bakmak gerekiyor. Ortada güzel görünüyor ama kullanışlılık olarak kötü epey. Bir-iki hafta filan böyle denerim ama yine de.

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.hardwaretimes.com/windows-11-will-work-on-1st-gen-ryzen-and-intel-6th-7th-gen-processors-via-iso-file-no-additional-workaround-needed/

upgrade tool değil de iso indirip ondan direkt kurulabilecek demişler, onu denerim madem artık.

edit: format lazımmış, yapmam. bütün o format eziyetini yaşamamaktı zaten espri.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Hala ama bazı ayarlar eski denetim masası arayüzüne atıyor ya... Epey epey azalmış ama hala var. Şu seviyede artık kimsenin kullanmadığı en detay ayarlar orada kalsın, cahiller bozmasın dediklerini düşünüyorum ?

Settings ama çok daha iyi olmuş, aradığım her şeyi sezgisel olarak buldum. Denetim masasına sadece bir kere power plan'daki usb suspend'i kapatmak için girdim (geri açılmış, fare filan kopmaya başladı yine düzeltene kadar, haberiniz olsun).

Sosyal ağlarda paylaş

32 dakika önce, Harvey dedi ki:

Windows'un PC health check uygulamasında bilgisayarım bütün gereksinimleri karşılıyor gösteriyor ama windows'u kurarken bilgisayarınız en düşük sistem gereksinimlerini karşılamıyor diyip kurdurtmuyor. Yardımcı olabilecek var mı ?

Media creation tool degilde iso'yu ayrı indirip usb'ye yazınca oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Silphatos dedi ki:

demin update ettim, barı sola aldım hiçbir fark yok ayın windos işte devam ?

yalnız start menude benim güzel güzel ayarladığım pinli ikonlarım vardı yalan olmuş gitmiş hepsi, ne vardı kimbilir hepsini bulup pinlemem lazım tekrar

live tiles yok bildiğime göre maalesef, 1 ileri 1 geri olacak. win10'daki en iyi yenilikti benim için.

iyice araştırdım, bios'u içine dışına çıkarttım resmen ama tpm için gereken setting yok i5 6500 b150 chipsetli sistemde. bios update de gelmedi. yeni makineye kaldı artık windows11, tşk nutella.

Sosyal ağlarda paylaş

bende secure boot devrede ama tpm 2.0 ile ilgili asus'un gösterdiği ss'lerde öyle bir seçenek yok aynı asus sayfasında anakartım destekli olanlar listesinde göründüğü halde.

https://www.asus.com/microsite/motherboard/ASUS-motherboards-Win11-ready/

bios updater'da yeni bios da yok.

adamlar her makineye win10 yüklemek için ne yapacaklarını şaşırmıştı 5 yıl önce, şimdi tam tersi, "sen gelme ulan ayı" diyorlar 5 yıllık pc'lere. ms store patlayınca saldılar galiba ekosistemi yayma emelini.

neyse zaten win11'de native android app'ler hariç ilgimi çeken birşey de yok. bazı açılardan (context menüler vs) daha kötü.

https://www.windowscentral.com/windows-11

evet ilk duyurulduğunda gördüğümüz kadar kötüymüş.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kullandıkça beğeniyorum be bu arada yeni masaüstü ortamını, tam benlik olmuş aslında. Gerçi ben ölçüt değil, Linux kullanırken de Openboxya da MATE ile takılırdım.

Beğendim ama ben, live tiles olmamasını aramıyorum, zaten live tiles'dan çok, hatta başlat menüsünden çok şunu kullanıyorum: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/powertoys/run

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
19 dakika önce, Saeros dedi ki:

güzelmiş de başlat'a bişeyler yazıp ordan aratmakla arasındaki farkı anlamadım

Öncelikle, daha hızlı başlat menüsünden. Sonra şunları da yapıyor:

• Hesap makinesi
  • Sadece dosya arama
  • Sadece program arama
  • Programları çalıştırırken parametre ve argüman ekleyebiliyorsun
  • Sadece ayarlarda arama
  • İnternette arama yapma
  • Sistem komutları girilebiliyor, uyu, kapan, kitlen filan