Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LaunchBox - PC Gaming Enhanced

Xenus

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

konsept olarak bilakis beğendiğim birşey drm client'larına bağlı kalmadan tek çatıda her oyunu toplayan bir program ama "gaben sattı bizi hadi özgürlüğümüzü kazanalım" üzerinden döndürmek hem manasız hem gülünç. gaben gene kazanacak alınan oyunlardan ve gaben hala mutlakiyetçi bir hükümdar da olsa "the kind" takısı alır bu devirde.

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/710/833/08c.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

zaten fiyat olarak neresi iyiyse oradan alıyoruz, yeni birşey yok orada. şok edici gelecek sanırım ama steam'i zaten sevdiysek fiyatından ötürü sevdik, yoksa 2007'de filan benim burada lafım var "steam valve'ın kendini ms sanması" diye. storefront olayına bayılmıyorum ben şahsen ama oyunlar organize, yamalar hızlı ve otomatik, oyunla ilgili arkadaşlar bir yerde, achiler dağınık değil gene bir yerde, forumlar, community hub'lar, workshop vs derken zamanla geliştirdiler ama işin temelinde yatan steam'in fiyatıydı hep. 2015'e gelip de "ya arkadaşlar ucuzunu alın" demesine kimsenin hacet yok, ev kadını gibiyiz oyunlara gelince, bizden kaçmaz. sırf "steam'de olsun" diye alan insanın 20-30 katı "ucuz olsun da np" diye rus key'i alan bulursun forumda steam'den banlanma riskini göze alarak.

ya öyle bir diyorsun ki sanki o saydıkların early access'e koyulmadı, şirketler beta backer tier'den fahiş fiyata satmadı oyunları early access'te, bir yıldan uzun orada bekletmedi. hep gaben'ın oyunları bunlar, o şirketler ks'den aldıkları paralarla yetindi. ah gaben ah, sen halbuki bıraksan 20$'a ks'ten aldığım wl2'yi 60$'dan satmayacaktı inxile. sen kapılarına gidip başlarına silah dayadın. hep gaben bu şirketlerin karanlık sokakta yolunu kesip bekaretlerini çaldı.

saydığın oyunları hepsi early access'ten tonla para toplayıp oyunun yapımında kullandı yahu en insaf.

origin onu yapıyor çünkü zaten "aga ben dıragonaj3'ü/battafail4'ü beğenmedim, refund yap" diyecek insan evladı yok gibi birşey. sattıkları oyunlar zaten pahalı ve öyle refund istenmeyecek oyunlar. steam'deyse şak diye alıp 24 saatte bitirip refund isteyebileceğin oyun dolu milyar tane. sence origin ciddi ciddi bu işin hesabını yapmamış mıdır devreye sokarken? gog gog diyorsun, onlar bile "oyunu çalıştıramaz ve support'umuz sorununuzu çözemezse" diyor, "beğenmedim aga" deyip veremiyorsun geri.
Sosyal ağlarda paylaş

steam, origin, uplay, gog, rockstar social club, desura cart curt account profile'ınızı girip, ayrı clientlarında bulunan librarylerinizi TEK bir client üzerinde toplayıp, otomatik kataloglayan bir program olsa çok mu fena olurdu? gog galaxy'i bunu amaçlıyor diye umuyorum

bu muhalefetin sebebini anlamak güç, program daha early stage'de zaten, ilk adımı atılmış sadece. işini iyi yapan gog gibi hatta clientı gayet düzgün çalışan origin gibi alternatiflere. pfff niye steam keyi diyıl bu yıhaa çekmeyin. onu geçtim oyunlar origin exclusive vs. oluyor, en fanatiğine bile yaracak birşey olur

steam'i bırakıp, xfire'lı dönemlere geri dönelim demiyorum. böyle bir program ortaya çıktıktan sonra isterseniz steam keyi olsun da +$$$ vereyim ve drmli oyun lisansım olsun diyen gaben kulu fareler olarak devam edebilirsiniz. yukarıdaki arkadaş fare dediği için yazıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
desura batmış :P

http://www.rockpapershotgun.com/2015/06/05/desura-bankruptcy-bad-juju-games/

Following troubles and discontent with developers being paid late by Desura, the digital distribution store’s owner Bad Juju Games have filed for bankruptcy. A member of Bad Juju confirmed the bankruptcy filing with us today, but the company haven’t made a statement yet or said anything about what’ll happen with people owed money or games folks have bought or whether the store will continue, or… anything. More will follow, I’m sure.

Bad Juju bought Desura from Second Life developers Linden Labs in November 2014. Shortly after, the first complaints about late payments began to surface. This all came to a head in late May, when Desura finally responded publicly. They blamed their tardiness on lacking an automated payment system, and did say they were starting getting manual payments rolling again while they worked on an automated system. Pretty big thing to lack, that, and not the fault of the developers who were being paid late.

Evidently greater problems were afoot. Whether any money at all will go to developers over the course of the bankruptcy proceedings remains to be seen. More on this as we know it.

If you’re a developer now looking for a new place to sell your games, I’d recommend at least taking a look at Itch.io and the Humble Store with its widget.
Sosyal ağlarda paylaş

rip :(

oradan aldığım bir oyunun dev'i Steam'e geçirin Desura patlayacak gibi diye uyarıyordu.

.early access ile steam yeterince cazip hale gelmişti ama oyun pazarlamaktan öte işlevi de vardı tabii desura'nın. yeri dolar mı bilmiyorum. gerçi o yazılan platformları da bilmiyorum belki onlar daha güzeldir veya daha güzel olur. desura biraz yerinde sayıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...