Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

Abi bir şey diyicem ama çok aşağılamayın lan.
Ben ki EU4te 750 saat civarı playedi olan, CIV 4 seven felan adamım bu oyunun campaign mapini neden yapamıyorum lan.
Abi çok fazla mı köşe kapmaca var ben mi beceremiyorum atladığım bir şey mi var.
Cücükler olarak başladım. Önce kendi topraklarımı sonra az aşağıdaki Iron Mountain mi ne bi yer var orayı aldım.
Abi Mekanı alıyorum Garrisonda da bir ordu bırakıyorum yarım stack bide kendi ordusu var. Az sonra orc legendary lordu geliyo alıyo tekrar geri bi o bi ben bi o bi ben. Adam gelene kadar koşuyim yakalıyım diyorum. Bodur bacaklarım yetmiyo yetişmeyeç
O kadar random ki ordular bazen adamın full stackini aynı ordu ile %75 - %25 dövüyorum. Bazen adam 90%a %10 azıma vuruyo.

Ben mi anlayamadım bu oynu ben bi yerde hata yapıyorum 3 4 defa başladım gına geldi artık. Hayır bi de quest battlelar auto play olmuyo her seferinde tekrar tekrar aynı battleı oynamaktan sıkıldım.
bide hata yaptım bi cücüye join confederation dedim adam bütün şehirleriyle bana katıldı tamamen kaos oldu benim için ülke.
3 4 aktif ordu dolaştırıyım desem onada ekonomim yetmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

aktif ordu tutacaksın sen seferdeyken toprakları tutacak başka alternatifi yok fakat oyunda köşe kapmaca çok fazla var. özellikle kendi toprakların içinde olan süper saçma geliyor bana. kendi ülkenin topraklarında biraz avantajın olmalı zaten.

ama yetersiz devlerin eksiklerini modcular giderirmiş, mod var bunun için. kendi topraklarında 20% movement speed mi ne veriyor pasif olarak. onu yapıştır köşe kapmaca büyük oranda biter.

onun dışında orc sürekli bu şekilde taciz ediyorsa ki zaten nemesis kıvamında sürekli çücelere saldırıyor. ilk onu tarumar edeceksin main ordu ve legendary hero ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hane roma total warda ne biliyim alplerin darboğazı vardı felan yolalr sınırlıydı tutuyodum adamları. Ha bana sorarsan en güzeli bence Medieval total wardaki satranç campaigniydi.

Greenskinlerin başkenti sanırım benim altımda 2 şehir oraları almam lazım sanırsam önce ama bezdim yane. Portcullis felan yapıyorum verdiği maksimum ordu 5 tane miner birliği ne işe yarıyor anlamış değilim.

siegelerde eskisi gibi 4 5 turn sürmüyor zaten koşup kurtarma şansında yok.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında herkeş herkeşe dalıyor zaten dediğin gibi.

AI tamamen güç struggle'ına bakıyor. empireken bile en güçlü allylerin super power olmaya başlarsan diğerleriyle sana karşı federation falan kuruyor.

eğer ezici fark varsa beastmen "melaaba ağbi" çekiyor falan

ırkların kendi içinde ilişkisi çok daha yumuşak etkiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi toprağında koșturma bu oyunun en kötü özelliği falan. Beastmanler șehrimi yıkmasın diye 30 turn boyunca bir sağa bir sola kovaladığım oldu. AI turnünün yettiğinden bir adım uzağa götürüp bırakıyor. Șehirler kendini koruyacak kadar güçlü değilse orduyu kıçlarına takıyordum hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada o mod mantık olarak çok doğru ve olması gereken bir uygulama

ben ne koşuşturuyorum nede mod kuruyorum, normal şehre biraz garnizon ve duvar ekleyen bir bina var onu yapın,

ondan sonra otomatik savaş yapmayın, yani ordu kallavi olduktan sonra oranları görünce zaten yaparsınız da, yatı yarıya veya 60-70 gibi oranlarla siz kontorol edin, istisna şehre saldırırken. şehir saldırılarında benden az kayıp veriyor ai hesabı :)

kasaba 2. veya 3. seviyeye çıkana kadar -çok uzun sürmüyor- o mıntıkada takılın ondan sonra farklı yerlere sefere çıkarsınız.

başlangıç için ise bir ordu saldırı, bir lord ve 4-5 askerde garnizon için tutun. savunma binası ve sağladığı garnizon ile başlarda siz saldıracak bütün orduları yenebilirsiniz.

hele cüceyseniz ve normal oynuyorsanız 1 cüce=2 ork=3goblin falan oluyor. bu yüzden ilk başlangıç bölgesi olan 3 şehirin en uç noktasına bir lord ve 3-4 birim -madenci değil- ve savunma binası garnizonu ile kuzey ve güneyden gelecek orduları rahat durdurursunuz. 5 oyun yaptım her seferinde işe yaradı.

ana ordu ile borderprince ile sınır bölge ilk hedef olmalı. normal zorluk ise size katılma olasılı yüksek. o bölgede orkların yağmaladığı şehirleri kendinize alın, borderp. ile ticaret anlaşması yapmaya bakın. orada kendiniz sağlama aldıktan sonra kuzeyden ve güneyden fazla tehdit gelmiyor ama orklar toprak altından -başladıkları bölgenin kuzey ucundan saldırmaya yatkınlar böyle olunca durdurmak zor oluyor bu yüzden saldırıp senin o bölgeleri alman gerekiyor...

dediğim gibi 5 oyun hep aynı şeyi yaptım çok sıkıntı çekmedim ama size tavsiyem zaten arkada belirli bir miktar takviye bırakmak her zaman faydalı bir iş

ama dediğim gibi savunma binası mutlaka yapın kafanız rahat etsin,
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

... AI turnünün yettiğinden bir adım uzağa götürüp bırakıyor. Șehirler kendini koruyacak kadar güçlü değilse orduyu kıçlarına takıyordum hehe.

şunu tasarlayan adam baş yavşak zaten, lan bari bir oranı olsun, ırka göre fark etsin, orkta aynı şeyi yapıyor vampirde ve her seferinde

bu yüzden yürüme menzilini artıran yardımcılar ve skiller alıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

fark ediyor, şöyle ki, sitede böyle bir döküm yapmış oyuna bir daha bakmak lazım:

Level 3
Dwarf Outpost

http://www.honga.net/totalwar/warhammer/building.php?l=en&v=warhammer&f=wh_main_dwf_dwarfs&chain=wh_main_DWARFS_settlement_major

Dwarf Warriors x 2
Miners x 2
Quarrellers x 2
Thunderers x 2

Walls Level 1
Gate

http://www.honga.net/totalwar/warhammer/building.php?l=en&v=warhammer&f=wh_main_dwf_dwarfs&chain=wh_main_DWARFS_walls
Grudge Thrower x 1
Dwarf Warriors x 3
Dwarf Warriors (Great Weapons) x 2
Quarrellers (Great Weapons) x 2

Garrison Level 2
Guard Hall

http://www.honga.net/totalwar/warhammer/building.php?l=en&v=warhammer&f=wh_main_dwf_dwarfs&chain=wh_main_DWARFS_garrison

Cannon x 1
Grudge Thrower x 1
Longbeards (Great Weapons) x 2
Quarrellers (Great Weapons) x 3

ben garnizon binası yapmıyorum, duvar yetiyor. duvar anca kuşatma silahı, kapıyı kıracak birim veya kuşatma aletler ile bekleyerek aşılabildiği için 2-5 turn arası ordusuna göre süre kazandırıyor

ben garinzon binası yerine gelir getiren bina yapıyorum ama çok sıkıntı çıkan yerlere yapılabilir
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Sorieno said:

Arkadaşlar BLOCK ARMY pls.
Adamlar oyuna boşuna koymuyor o mekaniği.
Dizayn hatası falan demeyin.

Yağmacı ordular blok koyabileceğin gibi kaçmıyor senden. Empire veya cüce oynuyorsan tek șansın koca haritada buradan gelirler inș. deyip pusu kurmak ya da bala iki ordu arasında kıstırmak.

Abi, orduyla yapmayacaksın.
Agent'la block army'yi koyacaksın. Böyle bir şok geçirecek.
Çaat 2 milyar dolar daha.
Çaat 2 milyar dolar daha.
Sonra çökeceksin tepesine orduyla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...