Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

dün oğlak adamların dlc'sini aldım. baya elim gitmedi ama tadı damağımda kaldı aynı şeyleri oyna oyna içim gıyıldı. fena değilmiş ya. insanlar dlc diye tepki koymuş yorumlarda da kötü değil yani. minotaur bastım baya keyif aldım, melee kombattayken zırt diye başka bir birliğe charge yapıyor önünde ne varsa alıp götürüp, baya tatmin edici. beastial ırkın brute heyvanlığını görsel ve stratejik olarak yansıtmışlar.

önde swordsman duruyor, arkadan rifle spamlıyor gibi dertlerin olmuyor. basıyorsun swordsman'ın içinden geçip rangedin içine giriyor adsasd.

ambush kafası genel olarak güzel fakat ambush haritasında bir sıkıntı var, fps 4 de 1 e düşüyor neden olduğunu anlamadığım bir sebepten dolayı. oynanmaz hale gelmiyor ama baya patates performans. early game baya armor pierce eksikliği hissettim ama hız, stalk, charge falan derken kompanse etti üniteler özellikle büyük fightları ambush ile yakalayabildiğim için.

fiyatının 17 euro olması kabul edilebilir bir şey değil ama şimdi bakınca fark ettim fiyatı neymiş diye. 17 euro ne lan. ben 30 tl basarken bile ehhh dedim. ondan şimdi not kırmasına insanların biraz daha hak verdim. ederi 7-8euro tops.

gameplay ilk birkaç saatinde tatmin etti, eve gitsem de aksam heyecanı var;

http://i1.kym-cdn.com/photos/images/original/000/242/200/1ca.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

http://cdn.edgecast.steamstatic.com/steam/apps/404012/extras/GorebullSmall.jpg?t=1488970145

ayrıca Boris Todbringer de açıyordu galiba,

ayrıca canavar adam güruhları aynı bölge içinde eksi puan almadan bulunabiliyorlar yani, 4-5 güruh birlikte gezebiliyorsun kaostan farklı olarak
Sosyal ağlarda paylaş

beastman güzel ırk hanı chaosun odunluğuyla karsıalstırınca (ki zaten beklenen durum masaüstündede cok odun chaos. belki belki thzeentch charitor charge flan biraz az odun o kadar)

campaignide fena deil.

breton güzelde campagin olarak bütün uniteler tier seklinde nerdeyse.

men at arms > men at arms spear > men at arms halberd > foot squire

knight errant > knight of the realm > questing knight > grail knight

pegasus knights > royal pegasus/griffin knights

okcu var bide işte iki tane koyuyosun gerekir diye.

hanı oyun ilerledikce yeni cesit gelmiyo orduna sadece mevcutları upg ediveriyon. bitek tech artınca gelen ilginc grail reliquary var.

ha zorlu combatlar coook zevkli olaibliyo. narin moralli peasantları tutmaya calısıp cycle chargelar bi oraya bi buraya bakmalar falan zevkli oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Atilla'nın Şarlöman dlc'si baya epikti ya. Unit kartlar daha belirgin farklılıkları olan ırklar falan tam olması gerektiği gibiydi. Ona benzer bir şey çıkartırlarsa olur. Zaten üçlemeyi tamamlamadan Medieval 3 beklemeyelim. En iyi ihtimal 2020.

Baya da hata vardı ve özensizdi ama. Misal Emirlikler ile oynarken 1 tane event mesajı geliyor bitiyordu. Devamı yok. Ayrıca Müslüman emirlikler Viking kılıçları kullanıyordu falan. Ben de oynarken çok zevk aldım ama işte sinek küçük lakin mide bulandırıyor.

Norak said:

recent dedigine gore attila'ya dlc gelcek, belki optimize de ederler wh seviyesinde.

Optimize etsinler, içerik gelmese de olur. Valla ben sadece optimizasyona dahi razıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Promenader said:

>total war
>diplomasi

pick one

diploması de basit şeyler... mesela şehir verme alma olsun, müttefik olduğum ülke vasalıma savaş açmasın, mesela bereton oyunlarımda imparatorluk ile aradaki dağlardaki cüceleri vasalım yapıyorum, karlı bir iş, neyse kaos istilası zamanı mütefiğim imparator kalkıyor savaş ilan ediyor, niye yani? toprakları da sana bir fayda sağlamaz...
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Yabgu said:

... Ayrıca Müslüman emirlikler Viking kılıçları kullanıyordu falan. ...

???

birimler mi kullanıyordu?

Ekran görüntülerimden bir tanesi

Bu adamların tarih temalı son dönemde yaptıkları en baba içerik kesinlikle "Total War: ATTILA - The Last Roman Campaign Pack"

Paso event görev, hem de sarmal şekilde. Ayrıca ister görevleri yap ister kendi imp için savaş falan. Baya baya her tur bir şey gerçekleşiyordu. Bu DLC mini camp'ta aldığım tadı grand camp'ta almadım misal.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Promenader said:

>total war
>diplomasi

pick one

diploması de basit şeyler... mesela şehir verme alma olsun, müttefik olduğum ülke vasalıma savaş açmasın, mesela bereton oyunlarımda imparatorluk ile aradaki dağlardaki cüceleri vasalım yapıyorum, karlı bir iş, neyse kaos istilası zamanı mütefiğim imparator kalkıyor savaş ilan ediyor, niye yani? toprakları da sana bir fayda sağlamaz...

abi yapamıyorlar işte ya total war olacak yada diplomasi. etw oynayayım dedim mesela 9 tane atlı savunuyor diye teslim kabul etmiyorlar öyle fantastik şeyler.

@yabgu

osmanlı quest chain olacakmış yeni oyunda kafirle cenk edecekmişiz. üstad kadir mısıroğluda consultantmış yapımcılara.
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

vasal ile ugrasmaya degecek kadar para geldigini hatirlamiyorum ben.

200 falan diye hatırlıyorum, ticaret hariç, ama bakmak lazım tabi emin değilim uğraşta çıkarmıyorlar uslu uslu takılıyor.

tabi oradaki cüceler için konuşuyorum, gidip her hangi başka bir fraksiyonda ki adamları, vampirleri falan vasal yapmak sıkıntı çıkarta bilir zira bende hiç yapmadım
Sosyal ağlarda paylaş

Yabgu said:

Feamer said:

Yabgu said:

... Ayrıca Müslüman emirlikler Viking kılıçları kullanıyordu falan. ...

???

birimler mi kullanıyordu?

Ekran görüntülerimden bir tanesi

arapların müslümanlık öncesi ve emevi dönemleri "arsenal"leri için karışık olduğu söylenir ama viking kılıcı biraz abartı gibi duruyor

ama tabi "viking" kelimesine takılırsak, wikide şöyle yazmışlar, bu ve yukarıdaki bilgiler ışığında makul geliyor

şurada yeterli bilgi var,
said:
The Viking Age sword (also Viking sword) or Carolingian sword is the type of sword prevalent in Western and Northern Europe during the Early Middle Ages.

The Viking Age or Carolingian-era developed in the 8th century from the Merovingian sword (more specifically, the Frankish production of swords in the 6th to 7th century, itself derived from the Roman spatha) and during the 11th to 12th century in turn gave rise to the knightly sword of the Romanesque period.[5]

said:
Although popularly called "Viking sword", this type of sword was produced in the Frankish Empire during the Carolingian era. The association of the name "Viking" with these swords is due to the disappearance of grave goods in Christian Francia in the 8th century, due to which the bulk of sword blades of Frankish manufacture of this period were found in pagan burials of Viking Age Scandinavia, imported by trade, ransom payment or looting, while continental European finds are mostly limited to stray finds in riverbeds.[6]

Swords of the 8th to 10th centuries are also termed "Carolingian swords",[7] while swords of the late Viking Age and the beginning High Middle Ages (late 10th to early 12th centuries) blend into the category of Norman swords or the early development of the knightly sword.

linkteki yönlendirmelerede bakın ayrıca yardımcı bilgiler var,
https://en.wikipedia.org/wiki/Viking_sword
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...