Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Unchained

imamizer

Öne çıkan mesajlar

Bir çok proje gördüm böyle ama tek başına altından kalkan 1000'de 1.

Bir çok ayrıntı var yazdıklarının dışında.
Örneklemem gerekirse:
Character Creation, Health system, Meele Combat, Ranged Combat, Character Skill system, Stats, Mob Spawn, Mob AI ve Trigger lar. Looting vb gibi.

Bir road map çıkardın mı?

Umarım proje ayağa kalkar. Destekliyorum bende (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

serkanay said:

Bir çok proje gördüm böyle ama tek başına altından kalkan 1000'de 1.

Bir çok ayrıntı var yazdıklarının dışında.
Örneklemem gerekirse:
Character Creation, Health system, Meele Combat, Ranged Combat, Character Skill system, Stats, Mob Spawn, Mob AI ve Trigger lar. Looting vb gibi.

Bir road map çıkardın mı?

Umarım proje ayağa kalkar. Destekliyorum bende (tu)

o yazdıkların beni en az düşündüren şeyler çünkü işin kod kısmı beni zerre korkutmuyor. hepsini yaparım sıkıntı olmaz. daha önce de yaptım zaten başka projelerde benzer örneklerini. çoğunu oturup yazmayacağım bile tekrar.

road map çıkarmadım çünkü uymayacağımı biliyorum. şu an için küçük bir harita (bucs) içinde temel mmo işlevini yerine getiren bir oyun olacak. dediğim ilk etapta öyle ortalıkda koşturup birbirine kılıç sallama olur.

zamanla lootu, skilli, spelli, vendoru vs. eklenir. yani eklene eklene ilerlesin istiyorum işte. önce bi launcher/patcher yapsam mı diye düşünüyorum şu an aslında böylece geliştikçe client kendini günceller. ona üşenirsem webplayer yapıp oradan devam edilebilir.

her türlü fikre açığım bu arada. mesela oyuna yüzme eklenebilir. darkfall daki gibi fizik etkili abilityler konabilir, knockback gibi. gemi kontrolünde ise harikalar yaratıcam hehe o kısımda çok güzel şeyler var kafamda.
Sosyal ağlarda paylaş

süper olmuş abi aynen devam

peki bir şey soracam madem UO'yu sıfırdan replike edeceksin tamamen her şeyi ile ki bu baya bir zaman ve emek gerektirecek.

neden Copyrighta takılmak yerine kendi haritanı vs. yani yapıp az çok sistemde değişklikler yapıp kendi projeni yapmıyorsun.

O zaman kickstarter açarsın millet de destekler .
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

süper olmuş abi aynen devam

peki bir şey soracam madem UO'yu sıfırdan replike edeceksin tamamen her şeyi ile ki bu baya bir zaman ve emek gerektirecek.

neden Copyrighta takılmak yerine kendi haritanı vs. yani yapıp az çok sistemde değişklikler yapıp kendi projeni yapmıyorsun.

O zaman kickstarter açarsın millet de destekler .

onu da düşündüm de henüz o aşamaya gelsin bakalım dedim. zaten uo modellerini yapmaktan vazgeçtim. hele bi şu ada bitsin üzerine mekanikleri koyarken illaki bi kaç isim vs. değiştirilerek proje birebir uo kopyası olmaktan çıkartılır biraz özgünleştirilir.

gönülleri fethetmek ve kendi şevkimi heyecanımı canlı tutmak adına uo yu yeniden yapmaya kasmak daha verimli şimdilik.

chrome said:

Ben imami isletme mezunu 657 ye tabi memur saniyordum 11 yasinda nasayi hackleyen walter o'brein cikti adam

valla mütevazi olmak hiç tarzım değil ama gerçekten şurda çok abartılacak bir iş yok. yaklaşık 5 yıldır unity ile haşır neşirim. az çok bi deneyim, bilgi kaynak birikimi oluyor.

Jaan said:

güzel gözüküo kolay gelsin diyim şimdiden.

Unreal engine 4 ile aran nasıl? hep unity mi kullanıyorsun?

udk ile aram yok. bi dönem çok inceledim ama benim o dönemki isteklerimi karşılamıyordu (en basiti multiplatform değildi, mobil platformlara detesği yoktu eskiden). şimdi de tekrar sıfırdan engine öğrenmeye kasmak gözümde çok büyüyor. kaldıki unity fazlasıyla iş görüyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen.

şimdi işte karakter modeli arayışındayım. armor un üzerine modellendiği rigged model lazım. animasyon sıkıntı değil, elimde onlar animasyonluk kütüphane var. sadece mecanim uyumlu rigged model lazım. yardım edebilecek varsa bi el atabilir mesela bunda.

o olmazsa fantaziye kaçayım diyorum.
kinect sensörüm hazırda var. hiç denemedim ama kendimi tarayıp oyuna koysam mı diye düşündüm adffdhgsds

http://www.youtube.com/watch?v=nbcnRgVNsZk

oyunda imamı koşturmak ister misiniz ha? ister mısınız hımmıa

pattisliborek said:

abi senin asıl meslek nedir?

şehir plancısıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...