Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SATILIK Logitech G502 Proteus

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Kullanmadığım için satıyorum. Pre-order ederek almıştım, muhtemelen 4-5 saatlik gaming kullanımı var. G400'den sonra alışamadım, G400'üme döndüm yanına da G400s aldım yedek ve bunu satıyorum.

Fiyat olarak 150 TL düşünüyorum.

Bağdat Caddesi, kadıköy falan elden teslim edebilirim.
Olmadı posta ücreti sizden olarak havale kabul edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

G502 hakkında yazdıklarım:

said:

http://mms.businesswire.com/media/20140408005597/en/410698/5/G502_white_background_highres.jpg

Logitech G502 Proteus aldım. G500 ve G400'den sonra oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Aynı şekli koruyarak geliştirmeyi başarmışlar. Daha evvel Logitech 5xx serisi kullanmış biri olarak G502'nin neredeyse aynı olduğunu söyleyebilirim. (diğer kullandığım mouselar: Razer Deathadder, Copperhead, Diamondback, Logitech MX500, MX510, MX300, MX310, G9, MS3.0, 4.0 :D)
G400'e nazaran biraz daha ağır, sensör karşılaştırması için competitive'e girmem gerek. Kenarlarında kullandıkları malzeme kaliteli, tırtıklı yapmışlar biraz, tutması daha rahat. Terletmeyen malzeme yine muhtemelen.

- G400 sensör açısından her ne kadar iyi olsa da mouse feature'ları bakımından oldukça zayıf. Tilt scroll mesela, çok kullanıyordum ben G500'de.
- Yan tuş yerleri G400/G500 serisine göre daha iyi olmuş benim için. G400'de biraz ilerde kalıyorlardı, Button 5'e basmak için biraz mouse'a uzanmam gerekiyordu. Burada direkt parmak üstündeler. - Ekstra'dan "snipe" düğmesi koymuşlar. İşe yarar.
- Tuş hissiyatı 400'den tabi ki daha iyi. Dust2 Terrorist base'den AWP ile bakarken mesela B'ye koşanları G500 ile vurabiliyordum, G400'de click süresi biraz daha yavaş olduğundan zorlanıyordum (ahhah) G502'de rahat edeceğim gibi görünüyor.

Sensör olarak çok övüyorlar, G400'ün üzerine çıkabilmiş diyenler var. Logitech'in kendi yaptığı bir sensör. Proteus ismini vermişler. Kullandığınız mousepad'lere göre optimize edebiliyorsunuz ama ne kadar doğrudur bilemiyorum. 12.000 DPi alet. G400'de ki ayarlarım birebir tuttu; o yüzden alışma süreci yaşamayacağım gibi görünüyor.

Biraz daha test edeyim, eksik olan kısımlarıda eklerim.

G502 geçen ay çıktı, ülkeye de yeni girdi, satışı 2-3 gün önce başladı. 2 sitede gördüm sadece şuan. Şu incelemeden sonra almaya karar verdim:
http://www.overclock.net/t/1481639/logitech-g502-proteus-core-gaming-mouse-review-by-ino

http://files.tested.com/photos/2014/04/14/59999-img_0458.jpg

LathspeLL said:

Ben de G400'den G502'ye geçtim, 3 hafta oldu alalı. Henüz alışamadım diyebilirim. G400/G500 tasarımına oldukça benzese de aynı değil, çoook azıcık fark var, kenarlar biraz daha geniş. Tutarken, oyun sırasında zorlanıyorum tutarken.

Bir de G400'den ağır olması yine etkiliyor beni. Altta ki kapağı bile çıkarıyorum bu nedenle.

Herşekilde çok iyi mouse ama şekil ve ağırlıktan dolayı alışamadım.

Sensör açısından, özellik açısından şiddetle tavsiye edilir, elinize de oturuyor ise uzun süre kullanırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de g400'den 402'ye geçtim bozulunca kablosu, 2 ay falan oldu halen tam alışmış değilim 400s görürsem bi yerde alırım büyük ihtimal. 402-502'nin en güzel özelliği built-in memory var, tüm ayarlar içinde duruyo pc değişse bile driver kurmadan tüm ayarlarının durması çok iyi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne zaman aldığımı unuttuğum g500 var bende, üzerine 2 kere kola döküldü, yalnızca fonksiyon tuşlarından bir tanesi tekliyor arada. Finger grip kullanıyorum o yüzden hiç bir yeri soyulmadı da.

Değiştirmek istiyorum kıyamıyorum alete. 40 liraya mı ne almıştım lol. Mousepadimi de arkadaş İsveç'ten hediye almıştı, SC2 ilk çıktığında üretilen steelseries padlerinden :P . O da hala pırıl pırıl. Eskisinler diye gözlerinin içine bakıyorum, sıkıldım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...