Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thailand Gezisi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

ivy said:

Aaaa şimdi gördüm, Laurelin de ahhahha diye desteklemiş. Eee nerde girl power? Senin de hemen beni savunman gerekirdi, kaldın Arya.

yaaaa çok komiklerdi amaaaaaa :( bazen kızmak istesende kızamıyorsun bunlara, ilk ilk orjşnal postumu "stay classy" ile bitirmiştim, deliverladıklarını gormek güzel ahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

ilk posta donup baktımda ne kadar iyimser yaklaşmışım gezicem tozucam diye :D

iki gün üst üste biri 2 den az digeri 3 saat ayakta kalınca tır çarpmışa dondum işte, bir koca gunu odadan cıkmayıp kahvaltıyı bile odada ederek gecirdim yatakta. cidden aklım almıyor enerjik hissederken gezdikten sonra bu kadar cabuk sarj bitmesini, 3310 dan iphone a geçtim direk :D hayır sarjda 2 gunde anca doluyor bitince.

bugun gene kontrol gunu idi, hersey mukemmel maşallah ve doktoru daha cok şaşırtmayı başardım, soyledikleri herşeyi harfi harfine yapmak cok yorucu olsada gerçekten farkediyor. kimse benim gibi sallamıyor doktorun talimatlarını, amerikalılar hele cok rahatlar.

başka bir ilgi çekici gozlemim ise doktorun batılılardan tamamen bıkmış olduğu gozlemi. sanki işinden nefret ediyormuş gibi onlara bakarken, somurtuyor, hodu kgibi davranıyor ve konuşmuyor. hiçbir uyarıyı dınlemedıkleri gibi "para verdik kopek gibi çalışıcan" yaklasımı var amerıkalılarda ozellikle ve cidden sıfır blgiye sahipler. adam ozellikle uyarıyor bacaklarınızı cok acmayın diye, amerikalı butun gun bagdas kurup oturuyor ondan sonra dıkıslerı yırtılınca "fix your shit" diye kılınıgı ayaga kaldırıyor. doktorun kontroludne olmayan ve verilen bilgi ve kıtapcıkalrda defalarca soylenen konulardan hep tartısmalar cıkıyor filan. araba modifikasyonu gibi bakıyor salaklar bu işlere sanki designer pussydiye bir kavram varmış gibi :D

annemle bize yaptıgı muamele farkını tartışıyorduk zaten, çok guleryuzlu, yardımcı, konuskan ve kibar vs ama bugun bu fark daha somut kendını ortaya koydu. normalde kontrol oglen olur hep ama benı sabah cagırdı, bir gittimki asyalı dolu ortam. tayvanlı bir kız, çinliler, thailer ve iki tanede japon vardı. muamele ve ilgi bambaşkaydı onu soylıyebılırım, içicekelr geldi, ilaçlar hemen ayarlandı otele yollamak ve getır ıalclarını sayıcam kac tane kalmıs ona gore verıcem yerıne. doktor super guleryuzlu ve mutlu vs. resmen dogulu ve batılı oalrak ayırmıs hastalarını ve ılk defa karsılastıgı ve batılı sandıgı bu turku doguluların içine koydu işte. ayrım yaptıgı tek fark bize kucukten ogretılen "saygı" farkı. basit bir teşekkur bile cok onemli her seferinde elleri ile şukran hariketi yapıp egılerek vedalaşan bu kulturde. dogulu gurubu daha bayıktı ama :p 4chan, reddit geyikleri ve oyun tartışmaları yerine sessizlik hakimdi dil bariyerinden. ben biraz palas pandıras japonlarla konusmaya calıstım weaboo level japoncam ile,çok hoşlarınada gitti ama kısıtlı oldu tabi.

weaboo demişken bugun erken işim bittiginden gene alışverişe gittim az enerjiyi bulunca, mikasaya iki yeni arkadaş aldım :D 11 gunum kaldı şurada ama otele evim gibi yerleştim artık, nasıl toplanıcam bılmıyorum şu aşamada ahahaha

http://i.imgur.com/IA5RsFn.jpg

http://i.imgur.com/unGqePK.jpg

ozellikle başlarının etini yiyorum homura-chan için ama getirtemiycekler sanırım ben donene kadar :p

"sugoi" bir figurumde olabilirdi bugun ama karakteri koskoca patide kaede dışında bilen yok sanırım :p

http://i48.photobucket.com/albums/f235/mechanicaljapan/2copia_zps61988d35.jpg

annemde magical girl sevdalısı çıkıp bunlar için ısrar edip ben alıcam diyince "sugoi" figurden vazgectim, belki gizli gizli gider alırım belli olmaz :p klasık japon kafası dukkanda resim cekmek yasak yoksa bogardım burayı resme ahahaha

cuma gunu pattaya yapmaya calısıcam yeteri kadar enerji toplarsam, taksicinin 800bahta okey dedigi 2 saatlik tur için otel 2800baht isteyince işler karıştı, hiçbiride dogru durust ıngılzıce bılmıyor o yuzden yarın ingilizce bilen birini klinikten ayarlayıp şu işi halletmem lazım hehe. klinik normalde iki haftada bir pattaya gezisi yapıyormuş ama hastaların coğu kaldırabılıcek durumda değil diye doktor izin vermemiş bu hafta yapılmasına >_< şans işte tamamen

hastalar demişken dün lobide vegaslı kızla ve annemle otururken uyuz oldugum bir kız geldı yanımıza. cok kibirli tavırları ve ilk gordugumde gunaydın diyince cevap vermedi diye uyuz olmustum, kız fransız cıktı direk ve zerre şaşırmadım. hemen peşinden kıvır kıvır saclı bir kız geldi oda israilden geliyormuş, aynı masada çok bole ideal fıkra malzemesi çıkıcak gurup oluştu. annem tayyip diyince wut cekselerde erodogan ı biliyor herkes, otomatik erodgandcı sanıyorlar zaten basta ama sonra annem kısıtlı ıngılzıcesi ile cehape moduna baglayınca açılıyor hepsi. siyasi tartışmaları sevmıyorum ve annemın tercumanı statusune dusuyorum ılgılenmedıgımden ama en azından lgbt bireylerden turkıye ımajını gormek farklı dıyebılırım, herkes alanya, side, antalyaya gelmişin otesinde laflıyabılıyorsun cunki politik hassasıyetler yuzunden. israilli "ailemin istanbulda tanıdıkları var ve eskiden gidiyorduk ama artık bizim için guvenli degil diye gitmiyoruz" diyince uzuldum baya. fransızın baya bir onyargısını yıksamda sonucta azınlıgım ben ulkemde, benim dunya gorusumde 1 turke karşılık 100 tane hülöğğğğ var sonucta. bedri baykama benziyen uyuz oldugum hippie kadın gelene kadar guzel muhabbet ettik ama o gelince konu probıyotıklere, meditasyon tekniklerine ve çeşitli new age boklarına kayıp monologa dondu. bizim forumun mesihi ile cok iyi arkadaş olurlardı kesin. kafam şiştiginden ve gunduz gene gıttıgı tapınakta dua ettigi genesha heykelinden aldıgı enerjiden bahsetmeye başladıgında limitim bitmişti, kibarca odama çekildim.

yarın ve oburgun pattaya gezisi için yatıp enerji toplıycam, kısmet artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

hastalar demişken dün lobide vegaslı kızla ve annemle otururken uyuz oldugum bir kız geldı yanımıza. cok kibirli tavırları ve ilk gordugumde gunaydın diyince cevap vermedi diye uyuz olmustum, kız fransız cıktı direk ve zerre şaşırmadım.

tamamdır beyler operasyon başarılı olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

yok be genel olarak guzeldi baya benden, fizigi iyiydi bi norveçli olan kadar olmasada :D zaten o revizyona gelmiş, 1.5 sene olmuş onun o yuzden kafasıda daha rahat. hal hariketlerine uyuz olmuştum ben meger "caylak" goruyormus ıste alttan alttan yada ıyımser tahmınım o.

fransız veya frankofon kibirini 1km den sezebilirim ayrıca nokta atışı yapamasamda :3
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

Laurelin said:

hastalar demişken dün lobide vegaslı kızla ve annemle otururken uyuz oldugum bir kız geldı yanımıza. cok kibirli tavırları ve ilk gordugumde gunaydın diyince cevap vermedi diye uyuz olmustum, kız fransız cıktı direk ve zerre şaşırmadım.

tamamdır beyler operasyon başarılı olmuş.

asdfgh
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

neyi revize etmisler?

omur boyu sınırsız sayıda revizyon hakkın var bu doktorla ve beş kuruş almıyor, otel ve ucak dısında bişi odemiyorsun. mukemmeliyetçi olanlar mutlu olana kadar kurcalatıyor işte kozmetik görünümü :p

bide amelşyat yuzunden thaılanda gezme hayalleri ile gelip otele tıkılı kalanların içine ukte oluyor işte, gelip phuket, pattaya, bangkok filan fink atıp revizyonlarını olup dönüyorlar. bu şekilde gelen 3 kişi gordum burda. birisi ailesi ile gelmiş hatta, tatillerini bitirmişler revizyonunu oldu ve döndü almanyaya.
Sosyal ağlarda paylaş

hastalar demişken dün lobide vegaslı kızla ve annemle otururken uyuz oldugum bir kız geldı yanımıza. cok kibirli tavırları ve ilk gordugumde gunaydın diyince cevap vermedi diye uyuz olmustum, kız fransız cıktı direk ve zerre şaşırmadım. hemen peşinden kıvır kıvır saclı bir kız geldi oda israilden geliyormuş, aynı masada çok bole ideal fıkra malzemesi çıkıcak gurup oluştu. annem tayyip diyince wut cekselerde erodogan ı biliyor herkes, otomatik erodgandcı sanıyorlar zaten basta ama sonra annem kısıtlı ıngılzıcesi ile cehape moduna baglayınca açılıyor hepsi. siyasi tartışmaları sevmıyorum ve annemın tercumanı statusune dusuyorum ılgılenmedıgımden ama en azından lgbt bireylerden turkıye ımajını gormek farklı dıyebılırım, herkes alanya, side, antalyaya gelmişin otesinde laflıyabılıyorsun cunki politik hassasıyetler yuzunden. israilli "ailemin istanbulda tanıdıkları var ve eskiden gidiyorduk ama artık bizim için guvenli degil diye gitmiyoruz" diyince uzuldum baya. fransızın baya bir onyargısını yıksamda sonucta azınlıgım ben ulkemde, benim dunya gorusumde 1 turke karşılık 100 tane hülöğğğğ var sonucta. bedri baykama benziyen uyuz oldugum hippie kadın gelene kadar guzel muhabbet ettik ama o gelince konu probıyotıklere, meditasyon tekniklerine ve çeşitli new age boklarına kayıp monologa dondu. bizim forumun mesihi ile cok iyi arkadaş olurlardı kesin. kafam şiştiginden ve gunduz gene gıttıgı tapınakta dua ettigi genesha heykelinden aldıgı enerjiden bahsetmeye başladıgında limitim bitmişti, kibarca odama çekildim.

yarın ve oburgun pattaya gezisi için yatıp enerji toplıycam, kısmet artık.

bildiğin harry potterın okulu gibi canlandı gözümde ortam.
Sosyal ağlarda paylaş

asıl showu andreja pejic havası ile meşhur norveçli yaptı ahahah, koymamışım resmini sanırım, soldaki şurda

http://i.imgur.com/lHHcBZc.jpg

sasrışın olan avusturalyalıda amerikalıalr çekemedi. çok yapmacıkmış hariketleri, plaj evine bile makyajla geliyormuş, şemsiye ile geziyormuş vs vs vs. parçalara ayırdılar kızı arkasından ahahaha. siz burda bana kıskanç diyin :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...