Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thailand Gezisi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

2.5 ay sonra anca spor :) su anda yasakliyim hala. eylul sonu filan basliyabilicem, kimlik sorunuda kalmadigindan gider yazilirim bir salona, cardiodan once yoga ilede basliyabilirim, 1 senelik hamliktan sonra direk eskisi gibi 1 saat orta tempo cardio ya donmem imkansiz olur zaten.

benzo bagimliligi ile sonra ugrasicam :P simdilik su agri kesicilerden kurtuliyim once yeter. benzolari kestim en azindan, 4-5 gundur hic alkolle karistirmadim ki buyuk basari :P
Sosyal ağlarda paylaş

ya mahalle salonunda isim ne zaten :P duzgun bri yere giderim gidersem, kimlik sorunu kalmayinca kapi gibi anayasal hakkim oluyor ki goruntu konusundada sorunum yok konusmadigim surece. o zamana kadar hallederim bile ses olayini belki, kilo verince zaten sorun kalmicak, su anda boy ortalamanin ustu, kilo fazla ama ona uyan asiri gobek/gogus/popo olmayinca yuzucu filan saniyorlar cusseden :P
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

benzo bagimliligi ile sonra ugrasicam

MUTLAKA biliyorsundur ama benzodiazepin eğer bir yıldan uzun kullanılırsa kesilemiyor kafana göre. Öyle yoksunluk krizi değil epileptik nöbetler falan sözkonusu.

bak mesela şöyle bi paper buldum.

http://www.psikofarmakoloji.org/pdf/1_3_1.pdf
1991 yılıymış ama bilmem ki? Sen gerçi herşeyi araştırmışsındır, benimkisi arkadaş kaygısı. Dikkatli ol. Basit bir psikosomatik ilacı bıraktım ben küt diye DERİN bir depresyona girdim aylarca başka ilaç kullandım sonrasında. Cahil gibi bıraktım ben deyip bıraktım ama, kendi salaklığımdı benim.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Laurelin said:

benzo bagimliligi ile sonra ugrasicam

MUTLAKA biliyorsundur ama benzodiazepin eğer bir yıldan uzun kullanılırsa kesilemiyor kafana göre. Öyle yoksunluk krizi değil epileptik nöbetler falan sözkonusu.

bak mesela şöyle bi paper buldum.

http://www.psikofarmakoloji.org/pdf/1_3_1.pdf
1991 yılıymış ama bilmem ki? Sen gerçi herşeyi araştırmışsındır, benimkisi arkadaş kaygısı. Dikkatli ol. Basit bir psikosomatik ilacı bıraktım ben küt diye DERİN bir depresyona girdim aylarca başka ilaç kullandım sonrasında. Cahil gibi bıraktım ben deyip bıraktım ama, kendi salaklığımdı benim.

dogru, gecen sene 3 ay filan kullandim sonra intihar tesebbusunde asiri doz xanax ile vodka karistirmis oldugum icin doktorum yazmayi kesmisti, kesinlikle vermiyordu xanax, tanidik eczacida olayi bildiginden yardim etmiyordu haliyle

gene cok falza anti-psychotic yazilmsiti dysphoria nin getirdigi negatif dusuncelere iyi gelsin diye ama hicbir sansi yotku etkili olmasinin, gene brisuru anti-depresanalr kuallandim senelerce. ben cok rahat birakabiliyorum bunlari, kut diye kesebiliyorum doz azaltmadan ki doktorumda sasiriyordu. bunye meselesi heralde.

simdi taylandda doktor yazdi valium yerine, burda baska bir doktora gitmeye basladim oda gecen seneki olayi bilmediginden yaziyor xanax :P korkucnta ihtiyacim vardi, hormon dengesi altust olmus durumdaydi ameliyat yuzunden ve dozajalri oturtana kadar cok surundum, doktor bulamadigimindan 2 haftalik tahlillerle dozajlari ayarladim, yeni ilaclar ekledim filan buldum sonunda dengeyi. ordan bi rahatlamam var, hormon dengesi bozulunca direk permanent pms veya tam zitti menapoz modunda geziyorsun cunki. ideal degerlere yapay yollardan ulasmak cok zor, pellet implanti lazim ama guzide ulkemizde anliyan doktor yok tabiki, 6 aylik implant icinde yurt disina gitmek sacma o yuzden eldeki imkanlarla dengelemeye calisicam

hormon denegsizliginin yaninda birde pain management problemi ile sosyal izolasyon haliyle asiri benzo kullanimina itti, yapicak birsey yoktu o konuda, su agri kesicilerden kurtuliyim bir sekilde xanaxida azaltirim rahat, en azindan alkolle karistirmiyorum artik.

delirmeden atlattim en kritik aylari, bundan sonrasi rahat :) ayni donem ameliyat olan arkadaslarim ek birsuru problemle ugrasiyorlar ve aci yuzunden ameliyat sonrasi bakimi ihmal ettiklerinden omurleri boyunca kayiplari olucak, ben feragat etmedim hirbirseyden, ne kadar zorlansam ve canim yansada verilen talimatlari harfiyen yerine getirdim ve simdi odulumu aliyorum :P cok zor oldu ama degdi, 2,5 ay sonra tam anlamiyla bitmis gibi oluyor, gunde 2 saat daha kazaniyorum kafadan, spor yasagi kalkiyor ve uzun seyahatlerin onunde engel kalmiyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla akıllı kızsın artık kafayı çalıştırıp çözümlemen lazım. RİSK var ama küt diye bırakmakta bence fazla kendine güvenme, bak bu kadar aşama kaydettin bir zahmet doz azaltım adımlarını da yaparak bırak ilaçları.

Bazen BASİT zordur ya bu da öyle bir konu. Önerim (bende işe yaramış yöntem) bir tablo yap, çıktısını al, buzdolabına yapıştır, fosforlu ile çize çize al ilaçları.

Tablonun sonuna gelince rocky gibi yırt kağıdı :D
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Bisiklete binsene salonla uğraşacağına. Hem daha eğlenceli.

Kızlar bisiklete binerse bekaretleri bozulur ama??? :ssssss

O değil de bi salona kendini kapatacağına hakikaten bisiklet, yürüyüş vb çok mantıklı, hem açık hava ruhuna da iyi gelir. ya da yoga da mantıklı ama yogada el bileklerine falan çok yük biner kolların kuvvetli değilse. Ona dikkat et, durdukyere ganglion kisti falan olmasın bileğinde
Sosyal ağlarda paylaş

kas filan kalmadi kollarda ki zaten hic kasim olmadi omrumde :P zayifim baya buyuk ihtimal bulur beni o

spor aysgaim kalktiginda bisiklet sezonu gecmis olucak, gecen sene eylulun son haftasina kadar anca dayanabilmistim bsikeltle, kac defa yagmurda su gibi islanip donmek zorunda kaldim filan. sahilde bu sehirin ruzgari hic cekilmiyor korunak olmayinca ve sabit hep ayni yonden esiyor, kartal tarafina giderken ruzgari arkana aliyorsun mis gibi ama donuste ruzgara karsi les direk, butun tempoyu bozuyor.

hollandada yasasam bisikletten inmezdim o ayri, ormanda mis gibi geziyordum sifir ruzgar agaclar sayesinde, manzara guzel, bisiklet yolu var, araba az ve saygili, bisiklet yolunda gezen yaya ve kulaginda kulaklik embesil gibi sag sol giden patenci yok misss

burda 2 ayda sinir hastasi olucaktim, iftar saati cikiyordum gecen sene millet yerken o boslukta rahat rahat sporumu yapiyim diye. hayvan gibi yaya yurume yeri var ve bosken inatla bisikelt yolunda yan yana yuruyen gerizekalilar olmiyordu haliyle.

simdi bisiklet daha zor yeni evde, cok bisikletli oluyor burdada ve insanlar bisikelt yoluna cikmiycak kadar bilinci oldugu halde bu defada aheste aheste gezen bisikletlilerle bogusuyorsun. spor olarak bisiklet icin uygun degil bu sehir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...