Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sürekli okuyorum lan ben

Chemical

Öne çıkan mesajlar

bir kesim 26-28 bandında bu kulvardan çıkış yaptı "bedelli" ile, kendini kurtaramayanların halleri fenaaa. akademik kariyer or gtfo basically.

kulvardan çıkanlarda lise mezunu bu arada. allahtan programcılık, pilotluk falan gibi şeyler varda bu arkadaşlarımızı hayata kazandırabiliyoruz. 3 arkadaşım var lise mezunu, hepsi açıktan üniversite bitirmeye çalışırken pilotluk eğitimi alıyor. eğitime bitene kadar lisansı alamazlarsa cici haha. sanırım FO olabiliyorsun üniversite okurken, o da iyi aslında. 3500 saat yapana kadar zaten üniversite bitmemişse FO emekli olmayı hak ediyordur.

FO başlayan benden 2 kat daha fazla maaş falan alıyor tabii o da hayatın acı gerçeklerinden biri.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

eğitimi araç değil amaç haline getirmiş 30 yaşında ailesiyle yaşayan kesim beni günde en az 2 kere "kıs kıs" güldürüyor.

Bunlar genelde profesyonel hayatı öcü böcü olarak görüp korkanlardan oluşuyor abi genellikle. Research yapayım, genç zihinleri eğiteyim vizyonuyla akademisyen olanlara inanılmaz saygı duyuyorum ama "stres olunca terliyorum, çok terlersem de kokarım" diyip okulu bırakamayanlara not so much.
Sosyal ağlarda paylaş

okulu bitiremeyen tanıdığım adamların yarısı rahatlıktan bırakamadı (anne babaya sırtı dayama, kendi hayatını kurma riski almama, iş hayatının acımasız grinder'ına girmeme) diğer yarısı karı kız peşinde koşmaktan bırakamadı.

komik olan hala aynı haldeler yani. sanki biri time stop basmış gibi adamlara. 30 yaşına merdiven dayadık, herifin ortamına giriyorum sanki 5 yıl önceden bir esinti.

siki taşşağına denk derler ya, o güzel insanlardan işte ama belli bir yerden sonra sıkıştırmaya başlıyor. iş hayatına falan girmek zorunda kalırlarsa çok mutsuz oluyor bu kesim. ondan üzülüyorum.

akademik kariyer go go go

kız arkadaşımın abisi 32 yaşında mı ne adam en son amerikaya kılıç yapma eğitimi almaya gitti. hala okuyor bir yandan. hahahah
Sosyal ağlarda paylaş

SodomVsGomore said:

Op okumak için okuyanlardan değil belli. adamı uzmanlaşmaya iten bir merak var hani çalışma hayatından vs. kaçmıyor. Chemical gelip yalanlama beni bak.

böle ya evet, telerobotics alanında durmak istiyorum ama direk mezun olursam sanmıyorum ki alırlar çünkü şirketler hep büyük bunu yapanlarda, konu üzerinde iş yapmam lazım biraz daha ki bişey olsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...