Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şokellayı nasıl eritebilirim

Mal

Öne çıkan mesajlar

benmari işte. 3 kere söylendi topikte.

yaptım oldu. yiyceğim kadarını cam çorba kasesine koydum. kaseyi tencerenin içine. tencereyede kaynar su koydum çorba kasesinin içine girmeyecek kadar. birazda kedi dili vardı ondan ufaladım içine. ocağın altını açıp kaynamaya bıraktım. tam krem kıvamına geldi. ama kasenin dibindeki çikolata çok sıcaktı içimi yaktı dibini yiyemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bilip bilmeden konuşuyosunuz. benmari diyoruz burda. tabiki açacaksın ocağın altını. yoksa gelirmi krem kıvamına.

said:
Benmari Usulü eritme nasıl yapılır, tarifi
Bain Marie yani bizdeki okunuşuyla benmari eritmek ya da pişirmek istediğimiz şeyleri içinde bulunduğu kabı su dolu başka bir kap içine oturtularak ve suyu ısıtarak yavaşça eritilmesidir ya da pişirilmesidir.

Isıya dayanıklı bir kabı yarısına kadar suyla dolduralım.
Kabın içine daha küçük bir kap koyalım. İçine eritmek istediğimiz malzemeyi koyalım altını yakalım ve öylece eritelim.
Arada sırada karıştırmayı unutmayın.

ha sonra bekliyceksin soğusun. kasenin üstündekiler soğuk kalıyor ama dibindekiler sıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

ya bilip bilmeden konuşuyosunuz. benmari diyoruz burda. tabiki açacaksın ocağın altını. yoksa gelirmi krem kıvamına.

said:
Benmari Usulü eritme nasıl yapılır, tarifi
Bain Marie yani bizdeki okunuşuyla benmari eritmek ya da pişirmek istediğimiz şeyleri içinde bulunduğu kabı su dolu başka bir kap içine oturtularak ve suyu ısıtarak yavaşça eritilmesidir ya da pişirilmesidir.

Isıya dayanıklı bir kabı yarısına kadar suyla dolduralım.
Kabın içine daha küçük bir kap koyalım. İçine eritmek istediğimiz malzemeyi koyalım altını yakalım ve öylece eritelim.
Arada sırada karıştırmayı unutmayın.

ha sonra bekliyceksin soğusun. kasenin üstündekiler soğuk kalıyor ama dibindekiler sıcak.

Iyi de bu bildigin kalip cikolata eritmek icin. Nutella acmak icin su kaynatmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide ben tam akışkan olmasını istiyorum belki? ayrıca plastik kutuda şokella. ve sadece suya koysan 1saat beklersin. sabah sabah niye bana davranışlarımı sorgulattırıyosun. herşeyin vardır bikaç sebebi. benmari yaptım işte mis gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...