Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

Gangren said:

TR muhattabın var mı peki? Alet cozurttuğunda yurtdışına mı gönderiyorsun?

EVGA EU'ya ticket açıyorsun onlar Vektron'a yönlendiriyor. Vektron'un elinde değişim için kart yoksa ama mal getirmelerini bekliyorsun baya baygınlık geliyor.

Da şu noktadan sonra artık 970 alınmaz, 380x ve 390x'i bekleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

2010 da en son upgrade yapmıştım.
şu an işlemci (i7 3ghz eski model) anakart ve ekran kartı upgrade etmem gerekiyor.

ekran kartı amd hd 5850. anakart baya tırt. ram 8gb 1600mhz.

gta 5, dying light ve türevi god tier oyunları aşağı yukarı maks kalitede çalıştırabilmek için bana anakart, ekran kartı (nvidia pref) ve işlemci (i5 pref) önerebilir misiniz? bütçe 2-3k arası yeterlidir sanırım. bi daha bi kaç sene upgrade etmem zatrn.

kendim baksam abuk subuk harcarım parayı korkuyorum.

gta 5 sufer olacak diyolla.
Sosyal ağlarda paylaş

H97 yerine Z97 anakart ve işlemciyi de 4690K alıp overclocka uygun bi sistem kursan ne kadar fark oluyor?

Bide e-ticaret sitelerinde cidden ucuz fiyatlar olabiliyor stok vs. durumundan, akakceden falan bi kontrol et istediğin parçaları. Ben trden aldıklarımda öyle yapmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Üsteki PC'e 200-250 TL farkla OC'lik bir hale döndürülür. Olay yine bütçe meselesi yani.

Şöyle bir durum var. PC almak isteyenler genelde kasayı toplatıp öyle teslim almak istiyorlar yoksa alınacak parçaları belirleyip hangi siteden ucuza alınıyorsa farklı farklı yerlerden alınıp evde toplamak tabi ki daha karlı ama herkesin işine gelmiyor bu durum.

Yapabiliyorsanız sistemi kağıt üstünde hazırladıktan sonra parçaları farklı mağazalardan tedarik edip evde toplayın/varsa arkadaşınıza toplatın.
Sosyal ağlarda paylaş

Xtreme_Chill said:

Patiler, masa üstü bilgisayar toplayacağım. Tamamen oyun amaçlı bir sistem kurmak istiyorum. Ne kadar paraya ihtiyacım var önerebileceğiniz parçalar nelerdir (ekran kartı, ana kart,ram gibi) yardım edebilecek kimse var mı? :)

Bu arada butcem sadece kasa icin 3.500. Yeterli mi acaba?

3500 rahat rahat yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

Kasa - Corsair Obsidian 750d
Anakart - MSI Z97 GAMING 3
İşlemci - i5 4690k @4.6GHz/1.2v
İşlemci Fanı - Cooler Master 212EVO
RAM - Gskill RipjawsX 16 GB
SSD - Samsung 840 Evo 250 GB
HDD - Seagate 2 TB

Ekran kartı ve PSU hariç fiyat: 3110 TL

bunun şu anki fiyati 3220 lira.

anakartı gaming yerine z97 mate
kasayı corsair 200r
işlemciyi düz 4690 alıp
hdd'yi almazsan
2150 lira gibi bi rakam yapar. üstünü de ekran kartı ve psu ile kapatırsın ucu ucuna gelir işte. 970 alabilir misin psu almazsan evet sldkfmsşl

edit: gelmesini beklerim dersen amazon fiyatlarına bak daha ucuza gelebilir bazıları.
Sosyal ağlarda paylaş

an itibariyle bende birkaç önemli replacement yaptım.

inventus'dan sipariş ettim şimdi. pazartesi gibi elime geçiyor.

i5-2550k'yı i5-4690k ile replace ettim. biri elimizden tutsa overclock'lasak şunu.

asus p8-p67 anakartı msi gaming 5 ile replace ettim.

ssd aldım 250 gb samsung evo 540'a 520.

bir de Windows 7'yi replace ediyorum işte ayrıca 8.1 ile. o da bedava 10 olacak yakında diye umuyoruz lol.

1.800 tuttu. psu almaktan vazgeçtim 700 watt'lık corsair var diye. gtx 770'i de sonra replace edicem.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...