Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

https://i.hizliresim.com/gq35q0.jpg

şuna bir görüş alabilir miyim arkadaşlar, durum da biraz acil : )

olabildiğince düşük bütçeye gitmeye çalışıyorum, bir yandan da future proof olmak önemli tabi; olabildiği kadar

bütçeyi daha düşürebilecek bir alternatif varsa ona da açığım, vatan bilgisayar olsun ama
Sosyal ağlarda paylaş

1600/X ve 1700 dururken 7700k hariç Intel'den herhangi bir işlemcinin anlamı yok ve o da geleceği olmayan bir platformun işlemcisi. R5 ve R7'lerin yeni nesilleri gene aynı sokette çıkıp aynı anakartlarla çalışacağı için AM4'e geçmek şu an en mantıklı hareket hele ki işlemci piyasası bu kadar kızışmışken.

AIO CPU cooler da almayın, en kralı eşdeğer tower'la karşılaştırıldığında load'da 3-5 derece fark ya yaratır ya yaratmaz ve buna karşın çok daha gürültülü çalışacaktır. AIO'ların pertleme şansları mevcut ve yıllar geçtikçe performans kaybı yaşıyorlar. Air cooler'ların fanları bozulmadıkça(ki bu AIO'lar için de geçerli bir durum) herhangi bir eskime/performans kaybı söz konusu değil. Noctua tarzı her çıkan yeni sokete gecikmeden bracket çıkaran markayı tercih edin. Ryzen Launch sonrası Corsair AIO'ların(çoğu Asetek üretimi) AM4 bracket'ini aylarca bekledi mesela insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

aa ÖM attığım da senmişsin =)

intel üzerinden gitsek nasıl olur? 7700 için de fiyat alternatifi bakmaya çalışacağım tabi bir yandan

çok bilgili değilim bu arada, AIO soğutucu falan dediğinde benim beynim yanıyor =)

son olarak, ammo dikkat çekti, anakart 2.4k mhz, ram 3k mhz'de; daha düşük bütçeli alternatif de ne olabilir acaba
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Amazondan bir bilgisayar topladım. Türkiyeye gönderebildikleri parçalardan seçmek zorunda kaldığım için bazı şeylerde çok bir seçeneğim de olmadı açıkcası.
1- Ne dersiz?
2- Bu kasaya monitör ne almak lazımdır? 2K 144Hz alıyım şu 4K olayları iyice yaylınca da 4K ya geçeyim diyorum?
3- Şimdi amazondan 8-9 ayrı account açıp hepsini "ramazan" indirim koduyla alsam 80-90 € karım olur mu?
4- Vergi iadesi olması için acaba parça parça mı sipariş versem dedim?

İŞLEMCİ: INTEL i7 7700K 4.2 GHz, Socket 1151, 8MB, 14nm, 91W
ANAKART: MSI Z270 Gaming M3, Z270, DDR4, Socket 1151, 2x CrossFire, Kaby Lake ATX
BELLEK - RAM:G.Skill Ripjaws V 16GB (2X 8GB) DDR4 3000 MHZ CL15 F4-3000C15D
EKRAN KARTI: MSI GTX 1080 GAMING X+ 8G, 8GB, GDDR5X, 256 bit Ekran Kartı
PSU:CORSAIR RM750x 750W 80 Plus Gold Tam Modüler PSU (CP-9020092-EU)
CPU Soğutucu:Cooler Master Hyper 412S İşlemci (CPU) Soğutucu (RR-H412-13FK-R1)
SSD: OCZ TL100-25SAT3-240G Solid State Drive 240GB SSD
Kasa:Aerocool Aero, 500 Gaming-gövde pencereli ve kart okuyucu, siyah

TOPLAM 1474,21 € (5897 TL)
Sosyal ağlarda paylaş

oc'lemekte sakınca yok tabi de, ben hiç bulaşmıyorum, hep bir şeyler elimde kalacak gibi geliyor bana. anlıyorsan go for it.

bir de niye ısrarla her şeyi amazon'dan alıyorsun? vatan-bimeks-inventus falan oralara da bak, bazı parçalar shipping+gümrük eklenince daha pahalı oluyor amazon'da. ben ram'le ssd'yi n11'den almıştım mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hiç ucuzuna denk gelmedim diyebilirim açıkcası. Zaten onun için buraya da koydum belki şu şurada bu kadar falan gibi bir yorum gelirse diye. Bir tek kasa ve psu da mı zarar ettim acaba diyorum 690 TL ye geliyor ikisi ama.

TR fiyatlarına göre yaklaşık 7200 e falan geliyor. Arada bayaa monitör parası oynuyor yahu
Sosyal ağlarda paylaş

selam

hep böyle bir yeni ram alayım şey alayım hede alayım diyerek ufak ufak upgrade ederim diyodum bilgisayarı fakat farkettim ki direk sıfırdan toplamak daha mantıklı olucak. fakat bu işlerden zerre anlamadığım için buraya yazayım dedim.

bütçe 4k falan olur heralde en fazla
rahat rahat oyun oynayabileceğim bişey istiyorum, çok kafamda spesifik bişey yok
bi de ekran kartı olarak AMD istemiyorum artık, yıllardır amd amd hep bi sorun bişey, bi de gürültülü zaten ekran kartları. sanırım nvidia kartları daha sessiz oluyormuş nispeten.

tavsiyelerinizi bekliyorum gıdınızdan öpüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...