Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread

quixef

Öne çıkan mesajlar

µh said:

Drall said:

Cahillikte son noktasınız ya. Cambridge ingilizceden ingilizceye sözlükte bile picture'ın karşılıklarından birisi a drawing, painting, or photograph of something or someone

Hadi tdk'yi kabul etmemenizi bile geçtim yani. en doğru sizsiniz ya, akıllı bıdıklar sizi

esas cahillik farklı dildeki bir kelime üzerinden örnek vermeye çalışmak. ingilizce picture kelimesinin hangi anlamları karşıladığı, türkçe fotoğraf kelimesinin anlamıyla 100% alakasız.

önce tdk'dan verdi zaten onu beğenmediler diye ingilizce verdi sonra.
sanki tdk'da böyle değilmiş de direk başka dillerden örnek veriyormuş gibi cevap vermişsin.
baya başarısız olmuş.

edit: bi de "picture" ile "fotoğraf"ı değil "resim"i karşılaştıracaksın ki anlamları baya baya aynı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tdk'dakiler de köylü
müsait
sıfat (müsa:it) Arapça mus¥¤id
2. tkz. Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın)

kötü kadın
isim
isim Orospu

Halk köylü, devlet görevlisi köylü. öyle olunca bok gibi bir dil oldu Türkçe, ne günlük konuşulan kelime sayısı medeni bir ülkeyle yakışacak sayıda ne kelimeler düzgün kullanılıyor. gazeteler, tv'deki reklamlar dahi anlatım bozukluklarıyla dolu; yılan ısıran köylü öldü.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe resim kelimesinin fotoğrafı kapsayıp kapsamadığı tartışılır, müsait ve darbe kelimelerindeki saçmalıklarından bile TDK anlamına bile karşı çıkılması anlaşılır, değerlendirilir de İngilizce'deki "picture" kelimesinden "fotoğraf demiyo ki" deniyorsa, bi de foto koydu diye bununla dalga geçiliyorsa affedilir gibi değil. Cahil cesareti dedikleri bu işte ehah, rüyalarınıza İlber Ortaylı musallat olsun sabaha kadar kovalasın sizi inşallah :P

Yok eğer "başlıktan bana ne adam mesajında resim dedi" diyeyse bu tantana TDK'ya göre doğru kullanmış, TDK ne kadar doğru konusuna giriyor iş, saçmaladığı örnekler var son dönemde.
Sosyal ağlarda paylaş

"TDK ne kadar güvenilir yeaaa" argümanını da anlayamam. Neye güvenicen ulan? Elinde Antik Öztürkçe Sözcük kökenleri ve anlamları ansiklopedisi varsa başımın üstünde yerin var buyur sıç ağzıma.

Fotoğrafa resim diyen TDK'da olduğunu bildiğinden mi diyor? hayır, lakin dediği için yanlış değil çünkü TDK'da 3. anlamı olarak fotoğraf geçer.

ayrıca tartışmanın kaynağı nerde bilmiyorum ortadan atladım hıamın
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...