Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

Lazarus referansı çok barizdi ya ordan red herring geleceğini sanmıyorum, kendi bilincini dijital ortama aktarıp bi androidin içinde sentient yaşamaya aka öldükten sonra dirilmeye kasan bi karakter mutlaka olacak. Hopkinsin -büyük ihtimalle- kendi çocukluğunu canlandırdığı robotu olsun, arnoldun kazası ve sonrasında robotlarla iletişim halinde olması olsun, bernardın oğlunun ölmesi olsun baya build up var buna yönelik. Bakalım deliverlayabilecek mi

Bu bölüm plot exposition biraz fazlaydı, böyle pillarsın başında gerekli gereksiz dünyanın tarihini falan anlatan npcler gibi yardırdı hopkinz reyiz. İlerleyen bölümlerde tempoyu arttıracaklarsa ona hazırlık olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

begenmedim degil tartarsam aklimda gereksiz ve sacma buluyorum bazi seyleri.

ornegin kacan adami bulmak icin aramalari, ustune kafasini kesmeye calismalari falan nedir bunun mantigi.. al gotur bilader. uzaktan imha et vs.

kursun adamin omzunun agzina siciyor lan gozune gelebilir hani zarari yoktu..

her gun hep ayni seyi yasiyor kadin. abim para vermis gelmis kadin her gun konserve dusuruyor ornegin. 1 hafta orada olan herif icin bu cok kotu bir olay. o kadar para vermissin bumudur dogaclama.

gibi gibi ufak tefek onlarca sey iste cevrede.
Sosyal ağlarda paylaş

Dizide restart her gün değil senaryonun belli loopları var, 1 hafta öne çekilen event mevent muhabbetini hatırlayın. Her hostun tek bi kopyası var, haliyle bi senaryodaysa ölene kadar ordan çıkmıyor. Her gün kutu düştüğünde kameranın izlediği gibi doloresi izlesek belki bayardık ama adam 1 hafta kalıyorsa hepsinde farklı işler peşinde, sabahları programlanıp kızı ve kutusunu takip edecek değil. Böyle binlerce küçük ayrıntıdan 1 tanesini görse yine iyi.

Ortada müthişi geçtim ai yok daha, anca turing testi yanıltabilen virtual intelligence yapabilmişler. Ki daha dizinin ilk bölümünden asıl olayın turistlere experience satıp para kazanmak olmadığının altını çizdiler.

Kurşunlar da havalı silah mermisi gibi. Gözünü kör edebilir evet, hayvan gibi waiver imzalıyorsun zaten parka girmeden önce ve ölsen kamu davasıbile açılamıyor falan. Dizide o detaylara girmediler ama internet sitesinde var direk.

Bicameral mind tartışacağımıza kaçan adamda niye gps yoka taktık ya, resmen dizici kitlesiyle olmuyor bu iş. Kitabı gerçekten en iyi (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Sacmalik bol dizide yapacak birsey yok. Muthis bir ai, robotics vs teknolojisi üretiyorsun. Gidip bunu bir parkta kullanıyorsun. İnsanlar gelip wild west konseptindeki senaryoya dahil olup robotlarla sevissin, mermi sıksın diye.

Benim anladigim sadece parkta var bu droidler, arge surecini vs gosterdiler
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Sacmalik bol dizide yapacak birsey yok. Muthis bir ai, robotics vs teknolojisi üretiyorsun. Gidip bunu bir parkta kullanıyorsun. İnsanlar gelip wild west konseptindeki senaryoya dahil olup robotlarla sevissin, mermi sıksın diye.

Bence bu dediğin kesin değil, her şey simülasyon bile çıkabilir. Ayrıca senin dediğin gibi olsa bile dizide denmedi mi, katman katman dışarıdan görünen theme park ama yatırımın tek amacı bu değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...