Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'da Sucuk

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Alttaki videoyu izledikten sonra seri üretim sucuk, salam, sosisi bıraktım.

http://www.youtube.com/watch?v=CAn0PBjhwW4

sosisten salamdan geçtim de sucuğu insan arıyor.

Seri üretimler dışında sucuk aldığınız kasaplar var mı? İçindekine güvendiğiniz, kesimden geriye kalan etleri değil kaliteli et kullanılmış gerçek sucuktan bahsediyorum.

Bu işi düzgün yaptığına inandığınız lokal kasaplar var mı? Bir arkadaşımda ev yapımı sucuk yemiştim. Ev yapımı ayarında bir şey arıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurutacak yerin varsa kendin yapabilirsin. En guzeli oyle olur sanirim.

edit : Bu arada en uyuz oldugum seyi yaptim alternatif sunarak ama Istanbul'da kasap bilmiyorum maalesef. Merdivenkoy'de otururken bi Et Park vardi, baya seviyorum o elemanlari, gayet de temiz is yapiyolardi ama kapanmis nedense.
Sosyal ağlarda paylaş

kasaptan alana kadar bildiğim markadan gider alırım. hele de "kimyasal" her şeyden kaçan ama hijyene bakteriye dikkat etmeyen doğal insanlardan aman allah muhafaza.

ya da butik kasaba falan gidilecek ki o ayrı bir olay. hem pahalı hem alıştığın sucuk lezzeti değil. güzel mi güzel. dükkanda günaydında falan var.

gidiyosun eminönüye oradan beğendiğin afyon ya da kayseri sucuklarından alıyosun. itimat, ahmet ipek, şahin, başyazıcı hepsi olur. darda kaldın bakkaldan marketten alıcan o zaman da daya coşkun sucuğu gitsin.

videodaki süreç birinci sınıf bu arada. keşke her sosis o kadar iyi bir üretim bandından geçse. yok ben o kadar rafine protein ve yağ yemek istemiyorum diyosan o ayrı mesele tabi.

ulu önderimiz ve vedat milör de bunu övüyormuş. fiyatı makul denenebilir. ben denemedim:
http://www.kayserisucuksiparisi.com/karamavuslar-100-dogal-evlik-parmak-sucuk-1kg-53.html
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ShadowFax said:

seri üretim, marka sucuk tavsiyesi gelmesin. Onlar cidden sucuk değil. Ev yapımı tadında, içinde gerçek et olanı soruyorum :P

sarıyer kasabı kendi yapıo seri üretim gibi değil. içinde gerçek et var. tıpkı çocukluğumdaki sucuk işte

Sarıyerin neresinde? bilinen bi yer mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...