Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'da Sucuk

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

virginia angus da olacak mı?

ya da hamdi?

ya da her ikisi de

Esh said:

karaköyde baltazarda burger yenecek mi?

vircinya angustan aldıgımız burgerın içine baltazarın burgerini ve hamdiden aldıgımız küp kebabının içeriğini doldurup öyle yeriz

hatta üstümüze başımıza süreriz

inanmamız yeter

edit: biber burger'i daha çok seviyorum ama

hele rokforlusu

üfffff
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

kasap lazari'den domuz gestirek bigün. barbekü şansımızın olduğu biryer bulabilirsek

annemler de ben evliyken lazariden alıp alıp gelirlerdi. şimdi onların yanındayım geçici, kaç aydır "alacağız getireceğiz" diye vaatler vaatler =/

da direk domuz kestirmek?

bacon alsak olma mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

kasap lazari'den domuz gestirek bigün. barbekü şansımızın olduğu biryer bulabilirsek

bbq konusunda diyeceklerim var !

barbekü ve grill (mangal) farklı şeyler

barbekü,kapalı sistemde,ateş ile değil ısı ile pişirmek demek,külün sıcağıyla mesela,yavaş yavaş,oturaklı,bizim "kuyu,tandır" sistemlerimize daha yakın,mangal'a değil.

o yavaş yavaş pişen et,yumuşacık olur,lifleri sertleşmez,etin içersindeki yağ yavaş yavaş eriyip etin her yerine dağılır,içersindeki su buharlaşıp gitmez,pamuk gibi olur pamuuuuk

dolayısıyla düzgün bir şekilde işleyen bir barbeküden alınan sonuç,mangalda pişen etlere benzemez,resimdeki arkadaşa benzer

döş

Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Vingthor said:

bbq konusunda diyeceklerim var !

barbekü ve grill (mangal) farklı şeyler

barbekü,kapalı sistemde,ateş ile değil ısı ile pişirmek demek,külün sıcağıyla mesela,yavaş yavaş,oturaklı,bizim "kuyu,tandır" sistemlerimize daha yakın,mangal'a değil.

o yavaş yavaş pişen et,yumuşacık olur,lifleri sertleşmez,etin içersindeki yağ yavaş yavaş eriyip etin her yerine dağılır,içersindeki su buharlaşıp gitmez,pamuk gibi olur pamuuuuk

dolayısıyla düzgün bir şekilde işleyen bir barbeküden alınan sonuç,mangalda pişen etlere benzemez,resimdeki arkadaşa benzer

döş

biliyorum bebişim. babyrib diyorum. barbekü diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...