Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çalışan Motivasyon

Grego

Öne çıkan mesajlar

şimdi, benim yanımda çalışan 25 yaşlarında ( duygusal yaşı 13 ) bir hanım var. şirket sahibi değilim, bu kişiye yapması gerekenleri yaptırıyorum gibi düşünün.

bahsi geçen sektör, tekstil. bu hanım kızımız da grafiker. günde 2 tasarım bekliyoruz kendisinden. hafta da 10. stajyer olduğu için çok yüklenmiyoruz.

gün içerisinde maruz kaldığım yakınmalar;

-ben birşey yapamıyorum haberin olsun,
-olmuyor
-beni kovun
-ben beceriksizim
-ben bu işi beceremiyorum, bu parayı haketmiyorum
-beni sevmiyorsun ( wtf!? )
-akşam haber vermeden çıkyorsun ( wtf!? x 2 )
-beynimi yormak istemiyorum

vs vs. uzatmayayım. birşeyi yapamadığında ertesi güne kalıyor. ertesi günde yapamıyor ve çığ şeklinde büyüyor. işler geri kalıyor. yapmadığı için biraz sert konuşunca, bana trip atıyorsun diyor. !?

işten çıkarmak benim elimde. ama çıkarmıyoruz. çünkü biraz işi öğrenmesini istiyorum, biliyorum ki bu tip tırıvıralrın tı sını yapsa bir sonraki iş yerinde kapının önüne koyarlar. babasını yakın zamanda kaybetmiş ve sanırım biraz sıkıntılı bir geçmişi var, bipolar benzeri iniş çıkışlar var. yemek yemeye üşendiği için, daha doğrusu birşeyi çiğnemek zor geldiği için, mantı yiyen bir insandan bahsediyoruz. tolere ediyorum. ve bir diğer neden, onu çıkarırsam yapacağı işleri ben yapmak zorundayım, yeni birisini işe alıştırana dek.

sorumlu olduğunuz insanlar varsa iş yerinde, kaybetmeden, nasıl bu arkadaşı kendine getirmek lazım.

patronlar eqlesin.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Grego said:

-akşam haber vermeden çıkyorun ( wtf!? x 2 )

ayrıntılı cevap yazacağım fakat önce burada ne yazdığını söyler misin?
akşam haber vermeden çıkıyorsun
mu?
akşam haber vermeden çıkıyorum
mu?

buna göre anlamlar değişecek çünkü.

akşamları korkarak yürüyormuş ( iş yeri bakırköy de, iş çıkış saatleri 6-8 arası ), beraber çıkalım diyor. diyorum başka bir yöne gidiyorum ben. trip atıyor.

abi kurtarın beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

yazık diyorum. bu kafayla hiçbir yerde çalışamaz diyorum. birşeyler öğrenip öyle ayrılsın bari diyorum. yoksa göndermek en kolay çözüm, ne uğraşıcam kadınların duygu dünyasıyla. iş yapıyoruz amk.

he şunu bileydin
bişiler öğrenmek istiyorsa ona göre davranmayı öğrensin önce
öğrenmek istemiyorsa sen naparsan yap bişi öğretemezsin
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

KuddusiMavra said:

Grego said:

-akşam haber vermeden çıkyorun ( wtf!? x 2 )

ayrıntılı cevap yazacağım fakat önce burada ne yazdığını söyler misin?
akşam haber vermeden çıkıyorsun
mu?
akşam haber vermeden çıkıyorum
mu?

buna göre anlamlar değişecek çünkü.

akşamları korkarak yürüyormuş ( iş yeri bakırköy de, iş çıkış saatleri 6-8 arası ), beraber çıkalım diyor. diyorum başka bir yöne gidiyorum ben. trip atıyor.

abi kurtarın beni.

Yalnız durum incir reçeline dönüşmesin asdfgh
Sosyal ağlarda paylaş

Negatif enerji dolu olan ve belli ki bütün hayatını bu şekilde geçirmiş olan, 25 yaşına gelmiş kadını sadece işveren olarak NASIL ve NEDEN eğitebilirsin ki?

Geçmişte sorunları olmuş olabilir, alırsın karşına konuşursun. "Burası okul değil, ben senin sevgilin eşin dostun akraban değilim. Yardımcı olabileceğimiz ya da hata yaptığımızı düşündüğün konuları oturur açık açık konuşuruz tabii ama onun dışında ya adam gibi olgunlaşıp işini yap, ya da kusura bakma." özetli bir konuşma yaparsın kendisiyle.

Çok sabırlıysan veya ışık görüyorsan bu tarz konuşmaları 1-2 defa daha yaparsın, yok olmuyorsa bir ilan verip birini bulana kadar sabreder ve gönderirsin. Yeni birisini işe alıştırmaya üşenmek, sorunlu bir geçmişi olmuş diye hem işini yapmayıp hem "bana trip atma" diyen çalışana katlanmak falan esas senin zaafın ve hatan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi akşam simidi gibi....

bir dk yanlış oldu

grego wtf ibareli ifadeleri gördükten sonra dayanamadım abi kusuruma bakma :p

karıda bariz özgüven eksikliği var işte, bir iki kere helal team yapın, bak senin yaptığın şeyleri kullanıyoruz yapın, karı azıcık mutlu olsun tamam yani, esnafların yeni çırağı işe dört elle sardırma taktiği
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

Shean said:

kızla birlikte ol. YAP BUNU. SANA İŞ ATIYOR.

seviyorsan gidip konuş

onu başkası da söyledi. iş atıyor diye. ama duvarım ben iş yerinde. öyle düşünecek bir durum yok ortada yani.

kadınlar duvardan hoşlanır. kuul gözükürler çünkü.

hadi görelim seni. gelişmeleri aktar.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Grego said:

yazık diyorum. bu kafayla hiçbir yerde çalışamaz diyorum. birşeyler öğrenip öyle ayrılsın bari diyorum. yoksa göndermek en kolay çözüm, ne uğraşıcam kadınların duygu dünyasıyla. iş yapıyoruz amk.

he şunu bileydin
bişiler öğrenmek istiyorsa ona göre davranmayı öğrensin önce
öğrenmek istemiyorsa sen naparsan yap bişi öğretemezsin

özellikle kadınsa, bu tasarımcı tripleri bambaşka, o yüzden böyle bıçakla keser gibi çözemiyorsun. iyi yapıp yapmadığının çok net ölçütleri yok. çok boşluk var yani işin doğası gereği.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

-ben birşey yapamıyorum haberin olsun,
-olmuyor
-beni kovun
-ben beceriksizim
-ben bu işi beceremiyorum, bu parayı haketmiyorum
-beni sevmiyorsun ( wtf!? )
-akşam haber vermeden çıkyorsun ( wtf!? x 2 )
-beynimi yormak istemiyorum

sair burada neden beni duvardan duvara beeeeeppp demek istemis..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...