Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Expansion HYPE : Guild Wars 2: Heart of Thorns

yazuach

Öne çıkan mesajlar

Yalnız uyarayım ana oyunun no grind mantığını seviyorsan biraz rahatsız edebilir. Çünkü HoT'da ciddi grind var. Yani adamlar kısacası level cap artırmak yerine mastery sistemini getirmişler ve elite speci hemen eline vermemişler. Elite spec toplam 400 hero pointe geliyor komple açması. HoT'da ki her hero challenge 10 hero point veriyor ancak ana oyundaki gibi gibi kolay sololanabilir challengelar değil bunlar. Bazıları oyundaki vanilla dungeonlardaki bosslardan bile çok daha zor ve taktik istiyor. Bu yüzden lfg toolu aktif bir şekilde kullanmak şart. Bunun yanında istersen WvW ilede bu hero pointleri elde edebilirsin.

Mastery sistemine gelecek olursak, levelingden bir farkı yok. Sadece stat bazlı bir değişiklik yaratmıyor. Onun yerine daha farklı bir yol seçmişler. Direk gameplaye etki ediyor. Mesela HoT haritalarında npcler var çok güzel itemlar satıyorlar ancak sen bunları satın alamıyorsun. Çünkü o npc ırkının dilini bilmiyorsun. İşte o dili mastery ile öğreniyorsun. Gliding, mushroom jumping tarzı haritada ilerlemeni sağlayan yetenekleride mastery ile unlock ediyorsun. Storye gelirsek. Bazı story questleri belli masteryleri öğrenmeyi gerektiriyor. Bu şekilde ilerliyor progress. Ve mastery sistemine başlayınca artık isminin yanında levelin değil mastery rankın görünüyor.

HoT haritalarında oynamaya başladığınızda ilk 1 saat falan kafanız karışabilir, ne olduğunu anlamayıp afallayabilirsiniz. Travel masterylerinin bir kaçını unlock ettiğinizde bu hissiyat tamamen kalkıyor. Dediğim gibi şu ana kadar hiçbir mmoda görmediğim bir harita tasarımı yapmışlar. 4-5 katman. Uçuyorsunuz, yer altına iniyorsunuz, gökyüzünde adalarda boss kesiyorsunuz falan, yön bulmak çok zor. Ancak bu explore hissininde tavan yapmasını sağlıyor. Haritaları öğrenene kadar geçen zamanda çok eğlendim ben şahsen. Haritayı tamamen açtım, heryeri biliyorum dediğiniz an bile yeni birşey keşfetme ihtimaliniz yüksek.

HoT zorluk konusunda da core gamein tamamen zıttı. Küçücük bir mushroom soldiredan bile tek yeme ihtimaliniz var. Çok dikkatli oynamanız lazım. HoT haritalarında hiçbirşey soloable değil kesinlikle ki core gamede sözde dungeonlar bile solo yapılabilirdi.

Raidler daha eklenmedi. Sanırım 1-2 hafta içinde aktif olacaklar. WoodenPotato'nun dediğine göre betada 12 saat ilk bossu kesmek için aralıksız uğraşmışlar ve 1 kere bile başarılı olamamışlar. Kesinlikle zerker meta ve pure dps mantığı ölmüş. Dengeli 10man kurmadan ilerleme göstermek mümkün değilmiş.

Bakalım. Daha önce herkes çok kolay, progress yok, yapacak şey yok diye ağlardı. Onlar şimdi oyunda eğlenirken offical forum casual oyuncuların ağlanmalarıyla dolu. Şimdide onlar çok grind var, çok zor, hiçbirşey solo yapılmıyor diye ağlıyorlar ^^. Ben oyunun şuanki gidişatından çok memnunum umarım böyle devam eder. Yeni pvp sistemide yakında eklenecek oda beklediğim gibi iyi çıkarsa gerçekten hiçbir eksik kalmayacak herhalde oyunda.

Bu arada çok kusursuz bir release yaptılar. 2 kere cursh yedim sadece. Hiç downtime olmadı serverlarda. Lagsız, fps sorunu olmadan sorunsuz oynuyoruz cuma gününden beri.
Sosyal ağlarda paylaş

yazuach said:

Dediğim gibi şu ana kadar hiçbir mmoda görmediğim bir harita tasarımı yapmışlar. 4-5 katman. Uçuyorsunuz, yer altına iniyorsunuz, gökyüzünde adalarda boss kesiyorsunuz falan, yön bulmak çok zor. Ancak bu explore hissininde tavan yapmasını sağlıyor. Haritaları öğrenene kadar geçen zamanda çok eğlendim ben şahsen. Haritayı tamamen açtım, heryeri biliyorum dediğiniz an bile yeni birşey keşfetme ihtimaliniz yüksek.

AION selam söyledi, 2008'den :p
Sosyal ağlarda paylaş

ben oyunu indirdim deso' da thief açtım ama hiçbir şey anlamadım oyundan.

ne yapmam gerekiyor kısa bir tuto nerde bulabilirim?

ilk önce hızlıca 80 ol sonra pvp ni ya da şunları şeç şu lvl'lerde şuraya git gibi bir şeye ihtiyacım var, tşk.

paketi de bir gazla aldım baydı gibi thief'ten de olabilir ne öneriyorsunuz pvp de ?
Sosyal ağlarda paylaş

Aion'da bile böyle değildi ya. Tamam uçuyorduk falan filanda böyle harita tasarımı hatırlamıyorum yani. Abyssde ki haritalar biraz benziyordu sadece ama onlarda bu haritalara göre fazla boştu yanlış hatırlmaıyorsam. Bu kadar çok katmana sahip olana haritalar değildi. En fazla uçuyorduk işte :D. Tani yanlış da hatırlıyor olabilirim yıllar oldu en son oynayalı bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi 55 ranger 35 warrior ve elementalist var. 3 tanede lvl 30 tokenı var. Necroya baktım biraz lvl 20 token basıp sistem bayık geldi. Revenanttaki hype ı anlamadım cidden çok standart bir melee classı. Mesmer filan mı denesem diyorum. Bilemedim. Onun içinde puller filan diyorlar bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Necro tamamen değişiyor Reaper spec'i ile ama. Pre-Reaper bayık gelebilir, normal ama adam akıllı gear ile baya eğlenceli hale geliyor Reaper.

Mesmer ve Chronomancer çok eğlenceli. Diğer sınıflardan daha komplike ama son gelen özellikler ile kesinlikle denenmeli. Yeni Shatter skilli efsane (F5).

Revenant daha yeni, tam oturmadı specler, vs. ama Herald beğeniliyor. Oyundaki tanking'e en yakın spec. Mutlaka balance, vs. gelecektir bir ton.

Guardian baya değişti, orijinal amacından uzaklaştı Dragon Hunter ile ama heavy armor/range dps kombosu fena değil.

Elementalist (Tempest) meh. Çok olumlu yorumlar yok hakkında. Anketlerde hep sonuncu çıktı.

Warrior (Berzerker) ile condi build yapabilirsin, ama çok değişen bir mekanik yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden 30 levelde bütün skilleri açıp classın bütün herşeyini öğrenebilirdin hani end gamede bir süpriz olmazdı. Şimdi öyle değil. Elite specler aşırı değiştirdi oyunu. Misal Ranger benim ilk karakterimdi oyunda. Ki çok bencil bir class olduğu içinde bırakmıştım ne kadar sevsemde. Elite spec olarak Druid geldi. Class baştan aşağı değişti. Şuan tekrar Rangera döndüm. Druid olarak oynuyorum. Afedersin ama bildiğin heal sıçıyorum classla. Spiritleride yenilemişler. Oyunun en bencil classı oldu mu sana en iyi supportu. Çok değişik dediğim gibi.

Sen en iyisi pvpye gir bi. Orada bütün specler açık. Her classı bi dene, bak elite speclerine falan. En beğendiğin, kafana yatan classı 80 yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Engineer konusunda bir bilgim yok malesef.

2 gündür şu electro wyvern petini almak için uğraşıyorum druidde... Dragon's Stand'de ki meta eventin sonundaki hero challengeın oraya koymuşlar. Aşırı zor deli oldum ya. Ama şikayet etmiyorum asgdsa inş nerflemezler. Zor elde edilen bi pet olması güzel ya.

Eventte bu;

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...