Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Deviasyon (burundan et/kemik aldırma) tavsiye istiyorum

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

orc_lord said:

Ablamın arkadaşları benzer problemden Bağdat Caddesi'ndeki doktor Emre İlhan'a ameliyat oldu. Nefes problemleri düzeldi, adam aynı zamanda estetik olaylarına da bakıyor.

adam tabii ki KBB cerrahı. ama asıl olayı estetik. ablanın arkadaşları da muhtemelen ay nefes alamıyorum diye bahane ederek estetik olmuşlardır %99 insanın olduğu gibi. "ya nefes alamıyordum, onu düzelttirirken estettik de oldum"

halbuki iki ameliyatın en ufak alakası yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sabonis said:

orc_lord said:

Ablamın arkadaşları benzer problemden Bağdat Caddesi'ndeki doktor Emre İlhan'a ameliyat oldu. Nefes problemleri düzeldi, adam aynı zamanda estetik olaylarına da bakıyor.

adam tabii ki KBB cerrahı. ama asıl olayı estetik. ablanın arkadaşları da muhtemelen ay nefes alamıyorum diye bahane ederek estetik olmuşlardır %99 insanın olduğu gibi. "ya nefes alamıyordum, onu düzelttirirken estettik de oldum"

halbuki iki ameliyatın en ufak alakası yok :D

Yok yok birisi daha önceden başka birisine deviasyon ameliyatı olmuştu ancak şikayeti düzelmeyince bu bahsettiğim doktora giderek ikinci ameliyat oldu şimdi memnun. Diğeri ilk defa gitti onda aynı zamanda estetik operasyonda yapıldı ama tamamen isteğe bağlı. Estetik haricinde sırf tedavi içinde gidebilirsiniz :)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

en iyi estetikçi olarak falan geçiyor adam. ama dediğim gibi deviasyon-konka falan yapıyor tabii ki, adam KBB'ci.

onun dışında ameliyat fiyatı almıştım ben, başka bir iyi doktora göre bildiğin 2 kattı adamın fiyatı :D

ya zaten gerçekten nefes sorunu olan biri estetik olmak istiyorsa
ya 2 doktorlu ameliyata girmeli

ya da burun bilen estetik yapabilen birine
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
2012 yılında falan nefesteki hırıltı için Acıbadem'e gitmiştim (acıbadem sigorta). Oradaki doktor senin burunda deviasyon da var, bir ara gel bakalım demişti.

Gerçekten de vardır, bir taraf genelde kapalı. Yatarken kafayı ne tarafa çevirsem o taraf kapanıyor mesela.

Geçen sene işyeri değiştirdim. Özel sağlık sigortası Allianz. Burun deviasyonu ve nefes darlığından muaf tutmuşlar.

ABV.
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

2012 yılında falan nefesteki hırıltı için Acıbadem'e gitmiştim (acıbadem sigorta). Oradaki doktor senin burunda deviasyon da var, bir ara gel bakalım demişti.

Gerçekten de vardır, bir taraf genelde kapalı. Yatarken kafayı ne tarafa çevirsem o taraf kapanıyor mesela.

Geçen sene işyeri değiştirdim. Özel sağlık sigortası Allianz. Burun deviasyonu ve nefes darlığından muaf tutmuşlar.

ABV.

ya doktoruna bağlı biraz, bizim de allianz. işyerinden arkadaş özel bir hastanede ücretsiz halletti herşeyi, başkası da gene özel bir hastahanede asdece malzeme parası vererek (ne demekse artık) o şekilde cüzi bir miktara yaptırdı. kısacası doktorun keyfine göre sanırım, ameliyat sebebine uydurursa birşeylr halledersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun tekrarlama olasılığı çok yüksekmiş ya. 2 sene falan oluyor yaptıralı daha bişey yok henüz. Ameliyat sonrası da çok rahat. Ento'da yaptırmıştım ben, yarısını sigorta ödüyor zaten. İstanbul'da var mı bilmiyorum ama.

Burundaki plastiklerin şişmesi çok rahatsız ediyor 2. gün başka bi nanesi yok. Ne acı ne bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

hmm ya bendeki şu sürekli iki delikten biri tıkalı hani ay sağ tıkanıyor ya sol bendeki başka bir şey o zaman alla alla
tıkanıklık bi sağa bi sola gidiyosa o baska bi olay. cok sıradısı bışi de deil
bazı insanların burunları böle rotasyonal calısıyo. bi birisi bi dieri acılıyo.

yok sabit bir takıanıklık ve acıklık varsa o sakat. tıkalı olan zaten tıkalı diğeride durmadan sadece ordan hava gectiği için ordaki damarları yoruyo kanatıyo vs vs kötü yani. bazende yamukluk büyüyo büyüyo kemiği cökertiyo falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Alerji testi falan yaptır bi önce, göğüs hastalıklarına git bi ben gece nefes alamıyorum diye. Ya da kbbye, ya da aile hekimine. belki alerjin vardır toza akara falan, nazonex+alergodil spreyle geçer. Bekki uyku apne sendromun vardır ölüyosundur geceleri uykunda sdf
Ne biliyosun deviasyondan olduğunu? Ki deviasyon ameliyatlarından sonra rahat nefes almaya başlama olayı da %20 falan diye hatırlıyorum, çünkü toplumun %90ında falan deviasyon var ve nefes alamamanın sebebi çoğunlukla deviasyon değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaklaşık 4 ay önce böyle bir ameliyat geçirdim ve çok başarılı geçti. Doktor araştırmanızı çok çok iyi yapın, sonuçta burun bu. Direkt yüzü temsil ettiği için en ufak ihtimalle bile başarısız olan bir ameliyat hayatınızın içine edebilir. Beni ameliyat eden doktoru bu işi yapan doktorlar dahi tavsiye ediyor. Fiyatı ise gerçekten yüksek, diğer doktorlar ile kıyaslanamaz ama adam 0 hata yapıyor. Aynı zamanda estetik doktoru kendisi, bir çok ünlünün burnunu da yapmış. Zaten görüşme esnasında kimlere burun ameliyatı yaptığını resimlerle anlatıyor, gerçekten sağlam bir yer olduğuna orada karar veriyorsunuz. Yeri Istanbul-Bostancıda.

Adresi ise ; http://www.dryusufcan.com/
Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman said:

benim merak ettigim sey icerde hayvani bi yamukluk var kıkırdakta/kemikte bunu duzeltirken burnumun seklini semalini degistirmemesi doktorun cerrahi becerisine mi kalmis yoksa oyle bi dunya yok mu. estetik istemiyorum gayet memnunum hasmetli burnumdan B)

Benim burnum da belirgin şekilde yamuktu. Doktor bunun estetik ameliyat olmadığını söyledi yani şekille ilgili bir garanti vermedi. Ama iki koca parça çıkarılınca düzeldi burun. Millet estetik yaptırdım sandı. Gerçi sen tam tersi değişmesin istiyorsun galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...