Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Deviasyon (burundan et/kemik aldırma) tavsiye istiyorum

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

naaaberrr??

geceleri yeteri kadar verimli uyuyamadığım için gün içerisinde yorgun olduğumu düşünmeye başladım, mütemadiyen burun deliklerimden biri sabah saatlerinde anadoludan avrupaya geçiş gibi tıkalı diğeri avrupadan anadoluya geçiş gibi akıcı/yoğun akıcı artık yeter diyorum.

bizim bi tekahüt sandığı var ama oradaki doktora gitemden önce bu tür bir ameliyat olan varsa memnun kalan ve kalmayanlardan doktor tavsiyesi alabilir miyim? bizim şirketin haricinde en az iki doktora daha görünmek istiyorum keza yöntemler değişmiş eskisi gibi estetik müdahale de yapmıyorlarmış sanırsam

tl; dr: deviasyonda işinin ehli KBB doktoru aranmakta

seviyem sizi
Sosyal ağlarda paylaş

ortada bir kemik ve kikirdak sag sol duvarlarda da 2 yatay kolon yumusak doku ve 3 kanal var.

deviasyon yukaridaki tipler.oralarda kikirdak ve kemikle oynayip birseyler yapiyorlar..yani kelime anlami olarak deviasyon yatiklik demek ama islem sirasinda denilen-kemik kikirdak oynamasi- oluyor.

icerideki yumusak dokularda doku buyumesi varsa lokal streoid ile -bildigin burun sprayi- sorun cozulebiliyor..ha iyice sarkmissa ki nerenin ne kadar kapandigi ile ilgili oralari cerrahil ile acailiyorlar.ama ameliat kararini dr versin istersen

Sosyal ağlarda paylaş

ben yaptırdım. hiçbir boka yaramadı diyebilirim... ilk 2 hafta çok güzel hava geliyordu, sonra tıkandı tekrar, tıkanış o tıkanış... 1 sene geçti üzerinden.
3 tane daha doktora gittim hepsi de burnuma bakıp "ameliyat çok çok iyi geçmiş ama neden nefes alamadığını bilmiyorum, bence gayet güzel nefes alıyor olman lazım" dedi. ama yok kardeşim nefes gelmiyor. kafayı yicem.

şimdi tanıdık bi doktora gidicem bakalım.

ek bilgi: burun eti = konka. deviasyon içerdeki duvarın eğriliği. konka-deviasyon diye geçer ameliyat da.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

naaaberrr??

geceleri yeteri kadar verimli uyuyamadığım için gün içerisinde yorgun olduğumu düşünmeye başladım, mütemadiyen burun deliklerimden biri sabah saatlerinde anadoludan avrupaya geçiş gibi tıkalı diğeri avrupadan anadoluya geçiş gibi akıcı/yoğun akıcı artık yeter diyorum.

bizim bi tekahüt sandığı var ama oradaki doktora gitemden önce bu tür bir ameliyat olan varsa memnun kalan ve kalmayanlardan doktor tavsiyesi alabilir miyim? bizim şirketin haricinde en az iki doktora daha görünmek istiyorum keza yöntemler değişmiş eskisi gibi estetik müdahale de yapmıyorlarmış sanırsam

tl; dr: deviasyonda işinin ehli KBB doktoru aranmakta

seviyem sizi

Abi ben 2 defa oldum. Ikisi de aynı doktora, annem, halam, kuzenim, arkadasım da o doktora oldu. Ha müsait mı bilmem. Eskiden muayenesi vardı rahattı. Simdi devlet hastanesinde ama saba tavsiyem 2-3 doktora görün. Bazıları cok ciddi degilse senin kararına bırakıyor. Bazıları hemen ameliyat diye tutturur. Rahatlama da tabiki cok farkederler seviyesine gore.
Sosyal ağlarda paylaş

bende 2006 yılında yaptırmıştım sabonis ama ameliyat olduğumdan beri düzgün nefes alabildiğimi hatırlamıyorum. çok sık sinüzit oluyordum ameliyattan sonra bugüne kadar 1 veya 2 defa yakalanmışımdır o açıdan faydalı oldu fakat ameliyattan sonra burnumdan soluduğumda hem gürültülü hemde yetersiz nefes almaya başladım. 1 2 doktora gözüktüm konka büyümesi var dediler. araştırdım yaktırabiliyormuşsun konkaları fakat belli bi süre sonra kesinlikle tekrar ediyormuş.

+ koku duyumda %30-40 civarında azalma oldu.

devüasyon ve kemik eğriliği(estetik) ameliyatı olmuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim hiç sigortam yok. 2500 tl'ye yaptırdım. Fazla bir para değil zaten. Verdiğin parayı fazlasıyla hakediyor. Ben çok çabuk yoruluyordum ve nefes almak için ağzım açık geziyordum. Ameliyattan sonra hepsi kesildi. Ameliyat sonrası da çok rahat. 3-5 gün derdi var ondan sonra hiç birşey yok. 2 hafta antibiyotik içtim, en büyük derdi buydu. Ben de ayrıca burnumun içindeki kılcal damarlar içinde katerizasyon yaptılar. Burnum kanayınca durmuyordu. O işi de çözdüler.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim burnum kırıldıydı küçükken 18 yaşında ameliyat olup estetik vs. toptan yaptırdım 3-4 ay süründüm, 1 seneye yakında çilesini çektim. Ama burundan nefes alabilmek harika bir şeymiş, 12 sene boyunca ağzımdan nefes almak zorunda kaldım mk.

Burun önemli, iyi bir doktor bulup çok da düşünmeden yat bıçak altına.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

BabacumMostors said:

bu arada özel sigortam var hani iyi doktor olacaksa parası neyse verelim diyorum

benim sigorta (ak) karşılamıyor, bahane de zaten her iki insandan birinde olurmuş da eskiden gelen bir şeymiş de vs, sen daha iyi bilirsin ak sigortanın çakallıklarını

Estetik ameliyat kategorisine sokuyolar abi. Ondan karsilamiyo sigortalar. Onun da sebebi hastanelerin estetik ameliyatlari burun ameliyati, deviasyon vesaire diye iteklemesinden kaynakli sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...