Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Oynayanları İzliyor musunuz?

totemic

Öne çıkan mesajlar

@apple; Abi saçma dedim izlemek, sonra cs:go dota gibi örnekler söylenince "evet o konuda öyle düşünmemiştim" de dedim.

gidip "çok mu iyi taktik biliosun, ct den bilmem neresine smoke atabilio musun da" fln diye saydırdın direk? gerek var mı?

hayır seviyorum hepinizi, kalkıp "sana ne nereye attığımdan smoke u, gelip 1 kere benim maçımı izledin mi? de itham ediosun" mu diyeyim?

sizinle attığım maçlara göre yargılamicaksın bir zahmet (ki 2 maç max oynadık ve hatırladığını bile sanmıyorum). gelip 2 3 maçımı izleyeceksin ki "öğren de gel" demeye kanıtın olsun.

ben lead eden biri varsa söyleneni dinler ve görevimi yaparım. takım güzel olursa gayet de güzel oynuyorum. 1 vs 1 aim fail dışında.

zaten şu vakte kadar genelde op maplerini oynadığım için turnuvalar işime yaramadı spot belirlemek vs açısından. ilk defa son op daki haritaları beğenmedim. şimdi belki cs oynamak istesem işime yarar nereden ne yapmak gerek öğrenmek için fln.

ama yine de seyrederek değil, bilen insanlarla oynayarak pratik yaparak çok daha çabuk öğrenilir ne yapman gerektiği bence (bu da şahsi düşüncem).

cs:go için stream izlemek yararsız demiyorum ama tercih etmiyorum ve hayır zorunluluk olduğunu düşünmüyorum.

beni de taşıyan insanlar olsa idi, her gün birlikte oynasaydık, stream izlemeden de senin kadar biliyor olurdum taktiği smoke atmayı fln
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

sert bişey yok halbuki gayet neden izlemenin sana faydalı olabileceği konusunda yardımcı olabilecek bir yazıydı o. nereden baktıgına bağlı tabi.

ha insanların kişisel zevklerine ''saçmalık, bu nasıl kafa'' diyip.
Sana yarımcı olmak için bişey öneren insanlara da cok sert konusuyorsun,saldırıyorsun qq su yapmak ayrı bişeymiş.

bir şeyi saçma bulmak ile "sen çok mu iyisin" demek farklı şeyler gerçi
Sosyal ağlarda paylaş

bir gün benim yaptığımı söylediğim bir şey de birine "saçma" "ne tuhaf kafa lan" gibi gelebilir. olabilir yani? buna alınmanın alemi yok ki?

misal babam bayağı fanatik adamdır ama futbol bana çok saçma gelio.

ona da benim pc de bağıra çağıra online oyun oynamam saçma gelio

kızalım mı birbirimize "saçma demesene" diye?

ya da ben ona "çok mu iyi oyun oynuosun da saçma diebiliosun" fln mı demeliyim?

hadi size örnek vereyim. bir ara astral seyahat olayına taktım. bayağı denedim de. oobe lucid dreaming fln ilgilendim. bunu hepiniz mantıklı mı buluyorsunuz yoksa "saçma bişey lan bu astral seyahat" diyeniniz var mı?

buyrun saçma diyecekseniz diyin de rahat edelim
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

applev0dka said:

işte öyle düşününce silver'da kalıyorsun.
ben aylarca oynadıgımdan fazla stream izledim.
prolar hangi köşeleri tutuyor, hangi boostları yapıyorlar,hangi açılardan daha kolay kill alıyorlar, nereye smoke nereye flash atıyorlar, ne zaman atıyorlar falan filan

bu tarz bilgileri oynaya oynaya öğrenemezsin, ama 1 ay izlesen sonra kendi oyununa uygulasan silverdan nova'ya cıkarsın mesela.

yok benim gayet aim im fln yetersiz ondan novayım

bunu sen demedin mi ?
burdan ne anlam çıkıyor ?
Şu anlam cıkıyor, ben o köşeleri tutmayı biliyorum,nerden smoke atılır flash atılır biliyorum. Ama aim kötü o yüzden yükselemedim anlamı cıkmıyor mu ?

Ben de sordum gerçekten surdan suraya nasıl smoke atılır, şu açı nasıl kapatılır biliyormusun diye.

Ben de dedim ki, eğer sorun aim ise, bak izleyerek insanlar nerelerde duruyor görerek, aim kötü olsa da vuramayacagın adamı vurursun diyorum, yardımcı olmaya calısıyorum, hemen ''bana saldırıyorlar qq'ya getiriyorsun olayı.

sonra kendimden örnek verdim, oyuna başladığım zamanlarda eco ne bilmezdim, her el silah cekerdim. Armor ve bombaların önemini kavramazdım, aldıgımda da gereksiz kullanırdım, nereye smoke atmak gerekir bilmezdim.

Sonra stream izlemeye basladım, adamlar farklı hareket ediyor falan. Sonra onları kendi oyunuma uyguladım. Sadece birlikte oynadıgın insanların sana sağda dur solda dur, suraya git demesiyle gelişmiyor, gelişse de yavaş gelişiyor.

sundan 1 sene önce ne seviyede oldugumu biliyorum ondan diyorum güven bana
Sosyal ağlarda paylaş

dworgian da haklı abi, kantırda aim kötü olunca pek yararlı olamıyosun takım olarak girmeyince. işler pek organize olmadığı için aim alıp adam vurmak dışında yapılan şeyler çok efektif olmuyor.

yalnızken maç attığında kaç kere gördün mesela mirage'da t iken biri meydan sonra b falan dediğinde bi durun baseden window smokelıyım diyen veya cache'de a gidilecekken uzunun ordan A'ya smoke atan?
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

prolar hangi köşeleri tutuyor, hangi boostları yapıyorlar,hangi açılardan daha kolay kill alıyorlar, nereye smoke nereye flash atıyorlar, ne zaman atıyorlar falan filan

bu tarz bilgileri oynaya oynaya öğrenemezsin, ama 1 ay izlesen sonra kendi oyununa uygulasan silverdan nova'ya cıkarsın mesela.

o bilgileri edinmek için stream başarısız bir yol yalnız. aynı kalitede oynayıp direkt o bilgileri vermek için hazırlanmış youtube videosu izlesen mesela? hem canlı yayında adam iyi hsreket yapsın diye beklemezsin (ki chat ile ilgilenen biriyse bu daha da uzun sürer) hem de istediğin gibi anında geri sarıp anlamazsan vs videoya müdehale edebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

"saçma"

ve

"tuhaf kafa"

dememe alındıysanız özür diliyorum.

edit: şurada hiç bir lafımı birilerini aşağılamak için yazmıyorum. ama alınılıyor demek ki.bu kadar alıngan olduğumuzu aklımda tutacağım artık.

ama lütfen biriniz bana saçma gelen bir şeyi ifade etmem için ne demem gerekiyor söyleyin. ben ağır konuşuyorum demek ki

herkese iyi günler.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

applev0dka said:

o bilgileri edinmek için stream başarısız bir yol yalnız. aynı kalitede oynayıp direkt o bilgileri vermek için hazırlanmış youtube videosu izlesen mesela? hem canlı yayında adam iyi hsreket yapsın diye beklemezsin (ki chat ile ilgilenen biriyse bu daha da uzun sürer) hem de istediğin gibi anında geri sarıp anlamazsan vs videoya müdehale edebilirsin

2sini de yapacaksın zaten. Olay sadece CS:GO özeli değil.
Mesela hearthstone oynarken bir deck'i birebir kopyaladın netten ama kazanamıyorsun cok iyi bir deck oldugu söylense de, aynı deck ile oynayan adamın kartları nasıl sinerjiye soktuğunu, rakibin hamlelerine nasıl cevap verdiğini görünce senin de oyunun gelişir diyorum.

Ben kendi oyunumu bu şekilde geliştirdim ve öneriyorum, 1 yıl önce hiç bir bilgim yokken, sadece oynaya oynaya geliştirmedim, zaten oynadıgım seviye de bunları bilmiyordu.
HS için de aynısı, olay sadece miracle rogue deck kopyalamak degil efektif şekilde oynamasını öğrenmek.

Bunlar için stream faydalı.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

µh said:

bi sebep yazmak zorunda mıyız, izlerken eğlendiğim için izliyorum bu kadar

hah işte sebep de bu zaten. oynarken yeteri kadar eğlenemediğin için izliyorsun.

yoo günde 10 saat diablo oynadığın dönem oturup 2 saat de GIG i izliyordum örneğin. Çünkü adama gülüyordum + chat çok eğlenceliydi.
böyle zorlama yorumları yapmayı neden seviyorsunuz anlamıyorum
yada başkalarının niye izleyip niye izlemediğini neden bu kadar umursuyorsunuz bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

kusturmeyın abi adamı kendi dusuncesını soyledı ama kullandıgı kelımeler belkı rahatsız etmıstır onun ıcınde ozur diledi zaten. tuhaf kafa yerine mesela ''abi bana pek mantıklı gelmıyor'' diyebilirdi.. sonucta herkesin kendi tercihi..

Kelime seçimim yanlış olmuş. Benim günlük hayatta çok kullandığım bir tabir o, ama alınan olacağını düşünsem demezdim. Neyse işte =
Sosyal ağlarda paylaş

oyun oynadığımda başarılı olmak için oynamam
zevk almak için oynarım
sonuç odaklı değilimdir
zaten bıraktım o işleri
insanlar eskiden saçma sapan şeyler yapardı
o yüzden izlemiyorum stream
izledim bi ara da ikinci elden zevk enjektesi gibi
epey zaman kaybı
üstelik sentetik
saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

çok izleyicisi olanlardan ziyade, misal total war serisi, paradox oyunları vb... stream edenleri denk gelirse 2. monitörde izliyorum, 3-5 kişi böyle polandball kafasındaki chat'e katılmak daha keyifli oluyor,
he çoğu zaman, bir yandan da ana monitörde kendim oyun oynamaya devam tabi, çok nadiren oturup sadece stream izlerim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...