Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bosch Buzdolabı

fenn

Öne çıkan mesajlar

Servis geldi

Sigorta
rezistans
köpük
Sensör??

değişecek dedi ve 410 tl fatura çıkardı gitti.

Adama aynen "türk üretimi bosch lar neden böyle" dediğimde, servis " Oranın buz dolapları buraya uyum sağlayamadı dedi. Orada elektrik 220 volttan değişmez , burada ise elektrik değiştiği için bosch buzdolabı ne yapsın" dedi. Ayrıca

"Hotpoint, ariston vs alsaydın parça değiştirmek zordu. Servise giderdi makine dedi. Bütün makineyi söker takarlar ve 1 sene sonra gene hata verirdi "dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 20 küsür senedir çalışan Bosch çamaşır makinemiz var. Bir kez tamir gördü, o da evde yangın çıktığı için kapak eridiydi o. Yanıklı bir kenarı; duruyor öyle ardiyede.

Şimdi bu çamaşır makinesi hiç mi voltaj dalgalanmasına maruz kalmadı? 90'ların İstanbul'unda kullanıldı makine ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

onu söyleyen adam sallamış baya. şuan oturdugum evde ev sahibinden kalma en az 20 senelik arçelik bulaşık makinesi ve en az 15 senelik yine arçelik çamaşır makinesi var. İkiside canavar gibi çalışıyo.
Seneye evleneceğim için yeni makine alcam. Muhtemelen LG alıcaz düşünürsen tavsiye ederim. 3 yıl garanti + 10 yıl da motor garantisi veriyolar.

he bu arada o 20 senelik arçelikler Siemens üretimi. ama artık Siemenslerde Bosch ile aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Hotpoint alma dostum,ben aldım hotpoint.11 yılda 3 kez arkadaki bir parcası degıstı,sebep voltaj degısıklıgıymıs,buzdolabı ucak gıbı ses çıkartmaya baslayınca cagırıyoruz servısı verıyoruz 140 tl yi ses kesılıyor.Tavsıyem sharp veya hitachi al.

ses kesmek için ne yapıyorlar
benima rçelikte çok gürültülü
Sosyal ağlarda paylaş

Shimone said:

onu söyleyen adam sallamış baya. şuan oturdugum evde ev sahibinden kalma en az 20 senelik arçelik bulaşık makinesi ve en az 15 senelik yine arçelik çamaşır makinesi var. İkiside canavar gibi çalışıyo.
Seneye evleneceğim için yeni makine alcam. Muhtemelen LG alıcaz düşünürsen tavsiye ederim. 3 yıl garanti + 10 yıl da motor garantisi veriyolar.

he bu arada o 20 senelik arçelikler Siemens üretimi. ama artık Siemenslerde Bosch ile aynı.

Adama bende söyledim benzerini. Bu evde sadece fişe takılı sadece buzdolabı yok. Çamaşır- bulaşık neden yanmıyor dediğimde ise servis bulaşık makinesi basit alet 1 tane kartı vardır fakat buzdoabında 5 tane kart var. Buzdolabı daha nazlı gibisinden birşey dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay kısaca kısaca şöyle. Biz gidip aaa buz derdi yok aaaa tasarrufluymuş sene de şu kadar karlıymış diye gidip en elektronik, en karmaşık aletleri alıyoruz. Onlarda o kadar donanımlı olduklarından dolayı nazlı oluyorlar ve en ufak sorunda arızalanıyor. Benim buzdolabı 4 senede 200 tl kar ettirdiyse şimdi 400 tl masrafıyla gene zarardayım. Bıçakla buzu kazıya kazıya et çıkardığım o eski tek kapılı buzdolabını özledim. Buz derdinden kurtulalım diye çalışan makineyi attık depoya. Şu an taksam fişi çalışır
Sosyal ağlarda paylaş

beyaz eşya şans işi birazcık. O buzdolabını alan Xbin kişi çok memnundur mesela ama sana gelir, belki taşırken ters taşımışlardır bilmezsin vs öyle bir alet sonra başka bişiden biyeri gömçer :D Her elektronik alet için öyle aslına bakarsan.

Bi tv alacaktım, arkadaş modeli bi yazdım birisi yok ışık sızdırıyo, öteki halo etkisi yapıyo, diğeri ölü pixel çıktı blabla alacağım aletten soğuduydum ama aldım hiçbir haltta çıkmadı mesela canavar gibi :D

eski makineleri örnek vermeyin onlar tank olarak üretildiler aynı nokia 3310 gibi. Yeni üretilenler dayansın diye değil pek dayanmasın diye, yeni ürünü satmak üzere üretiliyorlar genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden dayanıklılık firmaların önem verdiği bişeydi. Sonra baktılar ki yaptıkları alet bozulmuyor, e bozulmayınca yenisi satılmıyor/yedek parçası satılmıyor. Onun içinde 2-3 sene çalışacak şekilde yapıyorlar makinaları. Adı ne olursa olsun böyle. Fotokopi makinalarından biliyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Malibu said:

Eskiden dayanıklılık firmaların önem verdiği bişeydi. Sonra baktılar ki yaptıkları alet bozulmuyor, e bozulmayınca yenisi satılmıyor/yedek parçası satılmıyor. Onun içinde 2-3 sene çalışacak şekilde yapıyorlar makinaları. Adı ne olursa olsun böyle. Fotokopi makinalarından biliyorum :)

O zaman bizde sağlam olsun diye diğerinin 1,5-2 katı para vermeyiz. 4 sene sonra çöp olacak mantığıyla en ucuzunu alır geçeriz. 4 sene sonra teknolojisi daha çok ve daha ucuz makine almış oluruz. Bizim kafa 2000 den önce teknolojiyle fazla oynatılmayan zamanlarda kaldı
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

miyaw33 said:

Hotpoint alma dostum,ben aldım hotpoint.11 yılda 3 kez arkadaki bir parcası degıstı,sebep voltaj degısıklıgıymıs,buzdolabı ucak gıbı ses çıkartmaya baslayınca cagırıyoruz servısı verıyoruz 140 tl yi ses kesılıyor.Tavsıyem sharp veya hitachi al.

ses kesmek için ne yapıyorlar
benima rçelikte çok gürültülü

Arka tarafta minik bir pervane var, o voltaj dalgalanmaları yüzünden yuvasında sağa sola carpmaya başlıyor, gelip degustiriyorlar iki yıl ses kesiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

İnsan küfür etmeden geçemiyor şu olaya. Adamlar Almanya da elektrik voltajı oynama yapmadığı için malları çok dayanır ama Türkiye de elektrik dansöz gibi oynadığından bozuluyor diyor.

Peki türkiye ye göre eşşşşşek kadar sigortaları olan makine üretsenize .....

Çok kızıyorum şu para sıkışıklığında zırt bırt masraf çıkmasına
Sosyal ağlarda paylaş

Teknolojik aletleri 1-2 kişinin deneyimledikleri üstünden yargılamayın. Arkadaşın gider %99 bozuk ürün satan bir firmadan alır, %1'ine denk gelir sorunsuz kullanır. Sen gidersin Miele'den 10 milyarlık alet alırsın, o da fabrika hatası çıkar, sonra oturur Miele'yi suçlarsın.
Para konusunda sıkışıksanız o zaman en ucuz üründen alın. En azından bozulunca tamire para vermektense atıp yenisini alırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

O zaman bizde sağlam olsun diye diğerinin 1,5-2 katı para vermeyiz. 4 sene sonra çöp olacak mantığıyla en ucuzunu alır geçeriz. 4 sene sonra teknolojisi daha çok ve daha ucuz makine almış oluruz. Bizim kafa 2000 den önce teknolojiyle fazla oynatılmayan zamanlarda kaldı

Verdiğin parayı sadece zor şartlara dayanıklı olsun diye vermiyorsun ki, bir sürü ıvır zıvır teknoloji eklenmiş oluyor ona. Yıllar önce elektrik problemi olan bir bölgede otururken, çamaşır makinesi satın aldığım adam en ucuz modelinden satmıştı bana. Alabileceğim ve almayı düşündüğüm model elektronikti, bir kere kurunca her şeyi kendi hallediyordu. Ancak elektrik kesildiğinde kapanıyor, aynı programı baştan başlatmak gerekiyormuş. Daha ilkel ama bu sorunla uğraşmayacağım manuel ayarlı bir modelden almış oldum. Yani daha fazla para demek kötü şartlarda sorun çıkarmayacağı anlamına gelmiyor. Hele Türkiye şartlarından dolayı direk firmanın kendisini suçlamak da yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

cumartesi gunu çamaşır + bulaşık + buzdolabı aldık bosch'tan toplam 5000-tl 9 ay taksit olarak. umarım bir sorun çıkmaz. 150şer tl verip +4 yıl olarak uzatıcaz garantiyi takılınca beyaz eşyalar. bosch almamdaki en buyuk sebep teslimat tarihi (9 ay sonra) ne zaman olursa olsun aldıgınız urunun uretimi bitmiş ve yeni seri üretime geçmişse onu teslim ediyorlar. diğer markalarda oyle birşey yok şimdi alıyorsun 9 ay boyunca o aldıgın dolabı deposunda saklıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...