Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

bu arada matchmaking sistemi efsane kötü. moba shooter yapıyorsun ve herkes maça girdikten sonra kafasına göre seçiyor hero. oldu. healersız filan öyle rastgele artık. char seçilip quick play'e basarken onun fix kalması lazım.

sen oyunu anlamamışsın abi, biraz daha oyna.

https://www.youtube.com/watch?v=isLFK5D-zUA
Sosyal ağlarda paylaş

Değil. Hiç değil hem de. Ne fantastik setuplar oyun kazandırıyor, haritaya ve asıl oyuncuların skilline çok bağlı. Ne oyunlar oynadım mercy ile sürekli tracerın her saniye benim peşimde olduğu ve hiç bir şekilde heallayamayıp hero değiştirmek zorunda kaldığım.

Tabi şu an oyunu kimse oynamayı bilmiyor. Ben 3 aydır betadayım ve bu süreçte yoğun oynadım. Top level, stream yapan insanlara da denk geldim betada ki zaten user base azdı. Şu an oynadığım oyunlardan çok farklı oyunlar dönüyordu o zaman.

Tabi blizzard 5 gün zaman tanıdı insanlara oyunu deneyip, beğenip beğenmdiğne karar vermek için ama dediğim gibi karakter levelları varya, 30-40 civarlarında falan, o levela gelecek kadar oyun oynamış adamlarla işler biraz daha oturuyor. Hero swapping olsun, haritaya göre düzgün hero almak olsun, objektif odaklı oynamak olsun herkesin davranışları değişiyor.

Şu an oyuna giren adam hero deniyor. Genji ana lane den payload ile ittiremeye çalışıyor. Pharah yerde koşarak geziyor. D'va ben tankım nasılsa diip en önden bodozlama giriyor, Reaper geniş alanda etrafa kurşun sıkmaya çalışıyor falan. İnsanlar heroları anladıkça, bir de objektif bazlı oynamaya başlayınca çok değişiyor oyun deneyiminiz.

bingildak said:

O kadar healer dependant mı ya oyun. Oynamadığım için hayal kırıklığına edemedim bir healer yoksa gg konseptini. Fast paced shooterda healeri keklik gibi avlayamıyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

2 gün oynayıp oyunu çözdüğünü zanneden, gelip oyundaki hero swap olayını eleştirenler varya koptum okurken. Yahu oyun onun üzerine kurulu zaten. Önemli olan onu adam gibi kullanmak. Betada oynuyorum aylardır ama sizin kadar kesin çıkarımlarda bulunamıyorum ben valla. Şu oyuna başladığımdan beri en çok Lucio ile oynadım. O kadar support oynadığım halde gayet rahat söyleyebilirim, oyun healer dependant falan değil. Haritaya göre o kadar çok yapılabilecek taktik ve takım kombinasyonu varki millet neler yapıyor aklınız durur. Bide allahınızı seviyorsanız 60 euro diyip durmayın şu oyuna. 40 dolar oyun ya. Bunu anlayamayacak birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

takımın geri kalanı biraz dikkatliyse ole 4-5 kişinin arasından healerı ayıklamak zor ya, ha hekşat atarsın falan orası baskada. 4 kişinin arasına girdim genjiyle healerı aldım cıktım diye bişi yok pek

Benim her oyun yaptıgım o abi. Ve yapabilen sadece tracer consistent bir şekilde. Ya widow snipe oturtacak yada tracerla alıcaksın, başka yolu yok onun.

Benim canımı sıkan bir durum değil, dengeyle ilgili konusulacak şey yok şu an bence. Her öldügünde karakter degistirebiliyorsun, aglanacak bir durum yok.

Tek şikayetim Bastion. Elime ilk defa aldıgım gibi team kill alamıyor olmam lazım dsfg, fazla kolay o hero. Birşey yapmaları lazım. Hani derdim abi zart diye alıyor değil, çok kolay alıyor. Hiçbir challenge'ı yok gerçekten. Siege/unsiege süresi aşırı kısa, self heal atıyor falan. Ultisiyle AoE oneshot spamliyorsun.

Kırık yani. Oyunda bir sürü kırık şey var oyun zaten absürdlügünden alıyor keyfini de. Consistently absurd bi bastion var. Hani ayıramazsın çok kötü bir bastion çok iyiyi. BASILI TUTUYO geyigi işte.
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle katılıyorum.

closed beta sürecinde 100+ tiplerle oynadığımda 4 monkey, 1 bastion, 1 lucio ile kazanılan oyunlar bile gördüm(control maps ofc). ama hemen counter geliyordu bir sonraki roundda. close beta sonlarına doğru control maplerde meta 2-2-2 (2 lucio 2 winston 2 mcrea/reaper) olmuştu.

oyun çıktıktan sonra ve millet ranked a alıştıkça özellikle genji, wiidow ve pharahların çok daha fazla gelişmesini ve kan kusturmalarını bekliyorum.

unit-antiunit mantığı öğrenildikçe çok daha zevkli ve akılcı hero swaplar olacaktır. Mesela anubis 1.zone bastion-mercy-reinheart kombosu offangle bi yerde takılıyorken sen ölümüne heallasan nolcak, ya akıllı işini bilen bi junkrat ya da pharah olacak ya da oynamayı bilen 2 tracera swaplayıp pozisyon değiştirmelerini sağlayacaksın gibi gibi gibi...

unit lost - overwatch guides
şu herifin guidelarını inceleyebilirsiniz.

Mortis said:

Değil. Hiç değil hem de. Ne fantastik setuplar oyun kazandırıyor, haritaya ve asıl oyuncuların skilline çok bağlı. Ne oyunlar oynadım mercy ile sürekli tracerın her saniye benim peşimde olduğu ve hiç bir şekilde heallayamayıp hero değiştirmek zorunda kaldığım.

Tabi şu an oyunu kimse oynamayı bilmiyor. Ben 3 aydır betadayım ve bu süreçte yoğun oynadım. Top level, stream yapan insanlara da denk geldim betada ki zaten user base azdı. Şu an oynadığım oyunlardan çok farklı oyunlar dönüyordu o zaman.

Tabi blizzard 5 gün zaman tanıdı insanlara oyunu deneyip, beğenip beğenmdiğne karar vermek için ama dediğim gibi karakter levelları varya, 30-40 civarlarında falan, o levela gelecek kadar oyun oynamış adamlarla işler biraz daha oturuyor. Hero swapping olsun, haritaya göre düzgün hero almak olsun, objektif odaklı oynamak olsun herkesin davranışları değişiyor.

Şu an oyuna giren adam hero deniyor. Genji ana lane den payload ile ittiremeye çalışıyor. Pharah yerde koşarak geziyor. D'va ben tankım nasılsa diip en önden bodozlama giriyor, Reaper geniş alanda etrafa kurşun sıkmaya çalışıyor falan. İnsanlar heroları anladıkça, bir de objektif bazlı oynamaya başlayınca çok değişiyor oyun deneyiminiz.

bingildak said:

O kadar healer dependant mı ya oyun. Oynamadığım için hayal kırıklığına edemedim bir healer yoksa gg konseptini. Fast paced shooterda healeri keklik gibi avlayamıyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

hareket edemiyor abi de stationary olmanın dezavantajını yesin o zaman. zırt pırt oturup kalkıyorsun artı self repair. köşeyi dönüp bastion ı gördüğün an ile ölme aranda 2sn var. daha fazla değil. ben tek başıma oyun aldım bastion ile en son 22 kill streak falan vardı choke point tutarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...