Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Tim said:

Benim oyundan tek beklentim kim ne heal'lamis kim ne damage vermis, kim ne kadar olmus, kim kac kill almis gosteren dashboard. Sunucuya falan bi yuku de yok bunun, sadece client'a entegre edilip gecilebilecek bisey.

Neden yapmadiklari konusunda hic bi fikrim yok. Aklim mantigim almiyor.

oyun ilk çıktığında anlatmamışlar mıydı ya, oyuncunun takıma katkısını sayısal olarak ölçemeyiz bla bla diye. tracer'la spawn'dan çıkan rein'ı fazladan 3 saniye oyalayıp oyunu çeviriyosun ya da mei'le alan kapatıp takımın toparlanana kadar zaman kazandırıyorsun vs vs. nedenko'ya yük olacak diye değil, design choice olarak koymuyor adamlar inadına.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya oyun oyunda senin life saver olup olmadigina bile karar verip, highlight'ina yaziyor. Hemen her hero icin bir sekilde stat uretmek ve anlamlandirmak mumkun.

Design choice diye bisey yok. Dunyanin en sacma gerekcesi olur gercekten dedilerse onu cunku takim arkadasin bi ise yariyor mu yaramiyor mu goremiyorsun. Adam gidip haritanin bi ucunda saklansa haberin olmuyor.

Ha illa goruntuyse dertleri secmeli olsun. Isteyen acsin isteyen kapasin.

Bi de bi ustteki mesaji alintilamayin plz. Zaten takip ediyorum konuyu, bi de gidip mesajlardan silmek zor geliyo :)
Sosyal ağlarda paylaş

çok senaryo var abi. winston'ın mesela, reaper gördün mü koşa koşa değiştiricen mi 2 kez öldün diye? karşıda 4 squishy var mesela windson'la hard counter yapabileceğin? onun dps gidip reaper'ı counter'layan bişi seçsin mesela?

çalışmıyorsa comp olarak çalışmıyor. ahmet geldi widow'a lock attı kaybettik değil olay. hani maldır beceremiyordur "niye ısrar ediyosun abi olmuyor işte, max 7sn hayatta kalıyorsun" kısmına katılıyorum da blizz gelip devlet gibi yasaklamaz o tarz şeyleri. report atsan da adamın elinden geleni yapmadığı ne belli? in-game çözülmesi lazım o da işte "ya kardeş değiştirsene pls" demek olur ya da karşıdaki comp'a göre o değiştirmeyen elemanın pick'iyle sinerjisi olan bişeyler falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

one trick banlanmamalı diyenler kesin benim oyunu satan widowlar. ama dur onu diyenler 2k da sürünüyor sdfsd.

abi oyun buna göre tasarlanmış ne demek "belki widow oynamak için aldı oyunu"?? gitsin quick play oynasın o zaman. lan oyunun mekaniğine ters one trick, illa counter yiyorsun işte. wraxu bile oyunun en iyi hanzo playerı, kaç kere switchlediğini gördüm adamın.
Sosyal ağlarda paylaş

@tim & tab'a basınca her şey görüksün mevzuu: lifesaver'ı hesaplayabilir, rein charge basmıştır zarya'yla bubble atmışsındır. sonra da kurtardığın adam ulti basmış mercy'yle 2 dps öldürmüştür falan filan ölçülebilir bir şey. shutdown da öyle, fara çıkmış yukarı, herkes kadrajda ve yarım hp, q'ya basıy- derken widow heksaş vuruyor gg.

"oyalamak"tan bahsediyorum. ya da winston'la healer'ı korkutup team fight'a 2 sn geç girmesinden, o arada senin 1 squishy dps indirmen, mercy'nin gelip rez'i ona harcaması, sizin karşı taraftaki tank'ı indirmeniz, sonra da tüm takımı eritmeniz falan filan. belki o winston mercy'yi korkutmasa o ilk dps ölmicekti rez'ini başka bir yerde kullanacaktı da bilmemne.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Cok edge case'leri alip bu yuzden olmaz diyorsun, ben de DPS'in is yapip yapmadigini goreyim diyorum. Alakasiz seylerden bahsediyoruz.

Tracer 20dk'lik oyunun 20 dakkasinda adam alamiyosa, `oyaladim ama` diyosa orda bi terslik var.

abi dps is yapacak da shielde verdigi dmg i hesaplasan ne olur. karsida iki shield varsa bombaci allahin emri. net yani. o shieldi indirmeden senin widowun is yapamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki DPS'lerin elimination'da bronze bile olamadigini gorup block'lamak yetecek bana ve cogu kisiye. Yanlis yorumlayamayacagin durumlarin sayisi yanlis yorumlayabileceklerinden cok cok fazla.

Sundugunuz argumanlarin kimisi YA IKI KERE IKI DORT DEGILSE tier abi, kusura bakmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya anlıyorum dediğini de. olmadan da yapılıyor sanki o. sağ üstten kill'leri takip ediyorsun yani ister istemez. bi yerden sonra "hanzo'nun ustası weeb'in kralıyım" diyen adamın 30sn'de bir öldüğünü hissediyorsun. ya da takımda herkes 4 kez ulti basmışken bu 2. ultisi için "%56 dolu!" diye voiceline atıyorsa falan yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

ya anlıyorum dediğini de. olmadan da yapılıyor sanki o. sağ üstten kill'leri takip ediyorsun yani ister istemez. bi yerden sonra "hanzo'nun ustası weeb'in kralıyım" diyen adamın 30sn'de bir öldüğünü hissediyorsun. ya da takımda herkes 4 kez ulti basmışken bu 2. ultisi için "%56 dolu!" diye voiceline atıyorsa falan yani :)

Bravo abi. Sunu takip edip kim kac kill almis sayabiliyosan OW falan harcama omrunu. Kumarhane vurgunu yap, nobel al, bisey yap. Ne isin var paticikte falan.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

one trick banlanmamalı diyenler kesin benim oyunu satan widowlar. ama dur onu diyenler 2k da sürünüyor sdfsd.

abi oyun buna göre tasarlanmış ne demek "belki widow oynamak için aldı oyunu"?? gitsin quick play oynasın o zaman. lan oyunun mekaniğine ters one trick, illa counter yiyorsun işte. wraxu bile oyunun en iyi hanzo playerı, kaç kere switchlediğini gördüm adamın.

oyun mekaniğine değil mantığına ters. mekaniğine ters olsa zaten orada widowu alamazsın.

adam iyi oyuncu olduğu için switchliyordur ama ne yazık ki oynayanların %60 ı kötü oyuncu.

Ben demiyorum ki değiştirmesin, hatta ısrarla değiştirsinler re-pick yapsınlar diye bas bas bağrıyorum. ama burada blizzardın yapabileceği bir şey yok.
one trick diye adamı banlarsa / oyun oynaması engellenirse o iş başka boyutlara ulaşır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...