Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Edriel said:

Yoo hots baya başarılı bir oyun ve yükselişte. Twitche ne bakıyorsunuz 70k mine craft izleyicisi olan bir yer twitch. Oynaması da izlemesinden daha zevkli. Hots dota2 ve lol deki outdated kavramları kaldırıp oldukça aksiyon dolu bir brawler oyun olarak çıktı ve bol bol içerik ekleniyor oldukça başarılı.

Sorun şu ki, HotS oynaması izlemesinden daha zevkliden ziyade izlemesi accccayip sıkıcı bir oyun. Evet yükselişte. 3k'dan bilmem kaç ay sonra 5-6kya ulaştı. %100 artış var. Ama beklentilerin hayli gerisinde. Çünkü oyun ne oyuncuyu ne izleyiciyi tam olarak tatmin edebiliyor.

"Outdated" olarak gördüğün kavramlardan izleyiciler de oyuncular da hala zevk alıyorlar. Oyuna oldukça aksiyon dolu demişsin. Karşılıklı olarak iki heronun birbirlerini en fazla gıdıklayacak güçteki skillerini kullanmalarını "aksiyon" olarak görmeyen (ben de bu gruba dahilim) çok geniş bir kitle var.

Yav şöyle düşün. Oturup evde Messi'yi Ronaldo'yu izliyoruz. Adamlar bizi yaptıklarıyla ihya ediyor. Biz de kıskanıp halı saha maçında becerebildiğimiz kadar kopyalamaya çalışıyoruz. İlk çalımı attıktan sonra top ayağımıza dolandığı zaman da "jetonumuz düşüyor" Aynı şey LoL ve Dota'da da geçerli.

Ancaaak... HotS oynayan bir proyu izlerken "OMG WTF" dediğin bir an oldu mu? Ya da HotS oynadıktan sonra arkadaşına "Abiiiiiiiiii geçen X'le bir oynamışım. Bak kimsenin atamadığı şu hareketi yaptım" diyebildiğin oldu mu? Lol ve Dota oyunculara bunu sağlıyor. Proların yaptıklarının ufak çapta imitasyonlarını bütün oyuncular yapabiliyor. Sallayayım. Dota'da 5 man blackhole yapıp "BLACKHOOOOĞĞĞLLL" diye kendini tatmin ettiğin hiç olmadı mı?

HotS'un tutmamasının ve hiç bir zaman tutmayacak olmasının en büyük nedeni bu. Hadi çıksa çıksa 10k'ya yaklaşır. Smite'la falan kapışır. O kadar. Eğer oyunda Arthas, Illidan, Diablo falan olmasaydı tarihin en dandik ve en az oynanan mobaları arasında yer almıştı. Onca hypea onca insanın geçmişinde ciddi yer alan karakterleri barındırmasına rağmen oyunu oynayan sayısı artmıyorsa oyun başarılı falan da değildir.

Oyuna release olmadı demek ayrı bir komedi. Dota 2 de bayaa geç "Release" olmuştu ama babam da bile key vardı. HotS'a başlamak isteyip, keyim yok diyeni duymadım. Bende de 4 tane vardı. Dağıtmaya çalıştım. Beleşe dahi isteyeni yoktu.

Hay overwatch konusunu dağıttık.

Overwatch'a gelince... Overwatch HotS'dan çok daha şanslı. Kendisine rakip olan sadece TF var. TF iyiydi güzeldi ama artık eskidi. Kitlesi farklı bir oyuna geçmeye hazır. Ya da geçti bile. Videolarda gördüğümüz kadarıyla çoooook berbat bir oyun da değil. Neden olmasın?

Edit: Al adam gibi argüman koydum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala izleyici sayısıyıyla başarılı veya iyin oyun kavramına varmanızı gıpta ile izliyorum. Gerçi patide doğru düzgün oyuncu cok az onlarda pek yorum yapmaz. Normal yani sizin izleyerek yorum yapmanız. Klasik tr player.

Wow da izlenmiyor milyonlar oynuyor, codda izlenmiyor milyonlar satiyor, bf serisi hic izlenmiyor multi olarak coddan kat ve kat iyi neyin kafasindasiniz siz ya. Twitchten banane. Console faglarin ve bebelerin oluşturduğu community.
Sosyal ağlarda paylaş

izlediğim şeyi taklit etmek için oynuyorum, o yüzden güzel oyun diye savunmak bayağı değişik yalnız ya sadfsd

hots gayet iyi bir oyun. son dönem blizzard'dan beklenmeyecek kadar iyi hemde

millet izlesin de yorum yapsın diye oyun yapmıyor adamlar, oynasın diye yapıyor. oynayıpta pişman olan adam sayısı da 1/100 falandır. gerisi tatava
Sosyal ağlarda paylaş

İzlediğin şeyi taklit etmek için oynamazsın.

Oynarsın. Oyunda yaptığın "şeyler" aslında daha iyi yapanların ucuz birer kopyasıdır. Hepimiz nasıl olduysa küçükken Hagi, Alex, Hakan Şükür, Rıdvan falan olduk. Tamam arada Maradona Pele olanlar da oldu. Ben Pele'ye yetişemedim mesela.

Ne demek istediğimi çok iyi anladın hiç anlamadım ayağına yatma :) Adamlar izlesin diye değil oynasın ve oyuna para harcasın diye oyun yapıyorlar ancak yeni oyuncunun oyuna gelmesi için en büyük araç oyunu izletebilmek. İzletemiyor.

HotS'a çok umut bağlamıştım. Tychus, Illidan, Lili ve Tyrande'yi goldla alacak kadar da oynadım aslında. Baydım bıraktım. 500-600 gold duruyodur hala :D

@Daesu. Kabul benim hatam. Argüman istedi sundum. Haklıymışsın sen.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

Aceace said:

İşte budur. Tamam sustum.

ya adam outdated fln diyip belli etti seviyesini, suç sende cvp veriyosun asdsad

Ne seviyesi ? He pardon tabi siz hala denyı savunan tiplersiniz dimi gözünüzü seviyim warcraft 3 dota sı oynamayı devam edin.

Oyunculukla alakası olmayan 2-3 yeto gelmiş f2p olarak AAA kalite tasarlanmış ve denge + kalite + map yeniligi + homezonije olarak cok iyi olup daha da icerik olan oyunu 2 kelimeyle eleştiriyor. Yoo oyun kötü. Twitchte izleyeni yok kötü. Asdf komiksiniz ya kahvede oturan yarali parmağa işemeyip, sağa sola b.k atan kekolar gibi :d.

Twitchte az izleniyor bence oyun kötü.

Ayrıca bence hots sağlıksız çünkü içinde et yok. Asdf kimlere laf anlatıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Oynarsın. Oyunda yaptığın "şeyler" aslında daha iyi yapanların ucuz birer kopyasıdır. Hepimiz nasıl....

Heee heee herodot cevdet bitarafindan özlü söz ve kuram üret.

Günün sözü: Twitchte az izlenen oyun kötüdür. Bitti.

Öff ne progress 2 lık lili fln ahahaha. 2 tane 10k lik hero alicak kadar oynamışın ki oyun zaten en başta golda boğuyor

Edit: ayrıca sizin gibi "low" lar için anektot hots 6. Most vieved mesala şuan ve ilk 10 dan düşmüyor artık ek olarakta ezik dota2 nin ilk ciktiginda senelerce twitchin ilk sayfasina gelemedigini gorduk demekki dota2 cöp.
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışma şu: Adamların pro gamer gibi sadece 2 kelimeyle oyun kötü yeaaa diye kolayca kendi doğru düzgün oynamadan beğenmedikleri oyunu genellemeleri + twitchteki izlenme oranınıyla oyunun iyi kötü olduğuna karar vermeleri. 10 yıllık communitysi oturmuş mobayla karşılaştırarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

Aceace said:

Oynarsın. Oyunda yaptığın "şeyler" aslında daha iyi yapanların ucuz birer kopyasıdır. Hepimiz nasıl....

Heee heee herodot cevdet bitarafindan özlü söz ve kuram üret.

Günün sözü: Twitchte az izlenen oyun kötüdür. Bitti.

Öff ne progress 2 lık lili fln ahahaha. 2 tane 10k lik hero alicak kadar oynamışın ki oyun zaten en başta golda boğuyor

Edit: ayrıca sizin gibi "low" lar için anektot hots 6. Most vieved mesala şuan ve ilk 10 dan düşmüyor artık ek olarakta ezik dota2 nin ilk ciktiginda senelerce twitchin ilk sayfasina gelemedigini gorduk demekki dota2 cöp.

dota 2 zaten çöp, shit tier mmr ve 1-2 ayda bi yapılan major değişiklikler de sırf hero metalarını değiştirmek için. developerların öncelikli amacı "para para para" o yüzden 2 günde 1 update gelip yeni item koyuyolar markete.

warcraft 3 dotası oynanış olarak halen ezer. bi hotkey helper kullanmak lazım ekstra, başka hiçbişeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Hots'un en büyük problemi objectivelerin çok önemli olması. Takımda 1 kişi yapmasın görevleri daha ilk dakikadan gg. Karşı takım 5 kişi görev yapıyorsa setupları ne olursa olsun yenemiyorsun. Bu durumda insanları oyundan soğutuyor. Görevler bu kadar önemli olmasa daha çok oynanırdı bu oyun. Neyse konu çok dağıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

hearthstone'un her gün 20 tane turnuvası yapılıyor. en son ne zaman turnuva yapıldı hots'ta?

ve o turnuvaları kaç kişi izledi.

mesela trollden'in videoları kaç kişi izliyor, hots videolarını kaç kişi izliyor.

bir oyun çok "güzel" olsa da insanlar oynamadıktan izlemedikten sonra manası yok.

ki arkasında blizzard olan bir oyun iyi tanıtılamadı yeaa, teknik eksiklikleri vardı yeaa diye de eleştirilemez herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Hearthstone release olmadan kaç turnuva yapıldıysa okadar. Ama bi dakka hots daha release olmadan bile turnuva yapıldı bir de oyun geçen gün release oldu di mi ? doğru.

Hala izlenme diyor ya 8 yaşında günde 5 saat twitchten minecraft izleyenlerden bir farkınız kalmamış hayatınız twitch olmuş. Bişey izliyceksem sinema / filim izlerim. Oyunu da oynarım. He büyük turnuva olur 2-3 bakılır eyw da...

http://i.imgur.com/9LB0m6Q.jpg?1
Sosyal ağlarda paylaş

Saçma sapan konuşma ya Dota2 de betayken doğru düzgün turnuvası olmadı hs de betayken olmadı. Oyunun beta keyinin bulunmasıyla ne alakası var. Betayken genelde neden turnuva olmaz çünkü yapımcı oyundan emin olduğunda release adı altında pazarlamaya geçtiğini ilan eder.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...