Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2014 -2015 Sezonu Genel Tartışma - 2

Llama

Öne çıkan mesajlar

Abartıp buraya yazmamızın sebebi her maç BJK aleyhine en ufak hakem hatasına sayfalar düzmenizde ondan. Sanki kasıtlı BJK'ye yapılıyormuş gibi. Ama oluyor işte herkese kritik hata bir sene içerisinde. Bir eksik bir fazla, şampiyonlukları bunlar belirlemiyor. Planlı olarak da BJK düşmanlığı olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Fernandao'ya vermediği kırmızıdan sonra lavuk Kamil taçı bile yanlış çaldı. Kontrolü yitirdi. Bursa'nın ikinci golü ofsayt, Kerim'in pozisyonda penaltı ama büyük takım penaltısı diyelim.

Rıdvan güzel dedi. Beşiktaş 2-1 önde olsaydı o penaltı çalınmazdı. Fernandao'yu atamadığında yaptığı hatayı anlayınca orada çalmak zorunda kaldı. O pozisyon tam FB-GS penaltısı işte sıkıştığında araya koy kendini, hafif faule maruz kal, olayı makyajla gerisini hakem halletsin. FB-GS özelinde sıkıştırmamak gerek medyatik büyük takım penaltısı diyelim. Her ligde böyle böyle penaltılar çıkıyor. MANU bu tip son dakika penaltılarıyla kaç sene şampiyon oldu asdfasd

Neyse böyle son dakikalarda emek hırsızlığı yapmak güzel oluyormuş. Hep size mi olacak lan, biraz da biz sevinelim laleler.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası bence penaltıyla alakası yok. Rıdvan'ı filan salla yani. Darbe gelsin de bırakayım derken zaten düşüyordu o sırada. Fernandao'nun pozisyonunu resimden gördüm net kırmızı. Bursa golünde ofsaytı anlamadım.

Oluyor yani hatalar. Dediğim gibi bir eksik bir fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Kerim zaten dizleri kırarak geliyor. Klasik araya götünü sokarak penaltı alma girişimi, her maç yapıyordu da yediremiyordu. Bu maçta yedirdi sonunda sdfsa

Fernandao olayına kadar aslında çok iyi yönetiyordu. Ondan sonra atılmayınca ibre direkt bizden yana kaydı. Aralarda aleyhe hatalar çıktı ama genelinde kafa hep orada kaldığından bizi ateşledi. İşte FB-GS'ye karşı BJK taraftarının yıllardır ağlamasının sebebi oydu. Medya ve yönetimlerin gücüyle bu baskıyı hakemlere sürekli yapabiliyorlar. BJK'de o güç yok. Hani doğru tabirle BÜYÜKLÜK zaten budur. Barça-Real'in arkasından Atletico'nun şampiyon olmasının destansı başarısının büyük bir kısmı zaten bu konudan dolayı işte ne bileyim Liverpool'un geçen yıl şampiyonluk kovalaması vs...

Ofsayt pozisyonu da bildiğim kadarıyla topa dokunmasına gerek yok o tip pozisyonlarda. Varlığı ile topa müdahaleyi engelliyorsa yine ofsayt çalınıyor. Ama o tip dar alanlarda nasıl uygulanıyor bilmiyorum. Geniş alanlarda falan işte hızlı hücumlarda benzer çok pozisyon gördüm ofsayt ile durdurulan. O top üstünden atlamak ya da müdahalede bulunmamak değil çünkü, potansiyel durdurucuyu peşine takıyor. Gerçi o kadar saçma sapan bir şans golüydü ki tam bir şey de diyemiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Beşiktaş yine rezil oynadı. Bu maç 2-2 bitseydi herkes onu konuşacaktı ama maçın son kısmında en geriye yaslanıp, maçın bitmesini beklemek çok "küçük takım" işiydi.

Ha keza maç 1-1 iken ve orta sahana gök taşı düşmüş gibi boşluk varken oraya adam alman doğrudur ama Tolgay gibi dikine oynayıp, en geriden hızlı hücumlarla takımı organize eden adamın varken yine prensi Oğuzhan'ı almak nedir? Orta sahada iki takımda düşmüşken oraya +1 ile yine Beşiktaş aktif oldu ama Bursa biraz ileriye çıktığında Oğuzhan'ın zayıflığı yüzünden ne kadar çile çektiğimizde ortadaydı.

Eğer Bursa golü erken gelseydi ya da daha geniş bir kadrosu olsaydı da oraya onlarda takviye yapabilseydi bu maçı Bursa rahat alırdı. Penaltı yine Bilic'in götünü kurtardı.
Sosyal ağlarda paylaş

nani'nin pozisyonu sarıydı diyenleri bi kenara alalım. onlar hic aglamıycak buna. aynısı cunku. bence kırmızı.

cıkıp da keriminkin dususune "buyuk takım penaltısı keh keh" diyince komik oluyo. dunyanın hic bi yerinde penaltı degil daha topu kontrol ederken dusmeye baslıyo zaten kerim topu cok da duzgun alamayınca onune.

bi de fernandao ya kırmızı cıkmayınca "o duduk asılacak". havadan penaltı alınca "fb ye gs ye de boyle calıyolar".

hadi lan ordan.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen seneki Antep macerasından sonra bu senede Sivas'la 11 maçta 9 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet ile başladı.

Şuan TR'deki açık ara en yüksek ratiolu hoca falan olabilir. Loser değil, oyunculardan çok iyi anlıyor. Ölü Cenk Tosun'u farklı mevkiide ki sağ ve sol açık oynatarak tekrar canlandırıp Beşiktaş'a falan sattırdı.

Adamın TD'lik kariyeri %100 oranında falan başarılı geçiyor. Şuan kağıt üstünde daha başarılı bir TD yok şu ülkede sdfsa

Sergen Yalçın'ın şu profilde bir hocaya dönüşmesi ciddi anlamda çok garip bir olay ya
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada büyük takım penaltısı olarak bahsettiğim diz kırma, koşan adama göt vurdurma olayına şu toplu videoda güzel örnekler var.

https://www.youtube.com/watch?v=PSMawPOCqTc

Rafael'in ŞL de GS'ye karşı aldığı penaltı. Ardından Young sanırım, Glen Johnson'a kendini taktırması vs...

Gerçi Manu'nun aldığı penaltıların %70'ı falan ucuz oluyor da iddiam dahilindeki pozisyonlar için örnek bu ikisi asfs

Messi'nin de böyle böyle çokça aldığı pozisyonlar hatırlıyorum da Youtube da hızlıca baktım bulamadım. İngiltere de neyseki Fergie Time tarzı yakıştırmalar açık açık konuşulabiliyor ki herkes video almış, koymuş vs...

madcow said:

kendin diyosun iste arif erdem penaltısı, yalan dolan. arife calınırken hak yiyolar size calınınca buyuk takım penaltısı.

büyük takım penaltısı zaten hak yemek üzerine kurulu bir kavram asdfasd

ben de zaten hak yediğimizi söylemiştim son iki postumda asdfasd

ha o sürecin nasıl olduğu da önemli, o yüzden bana hiç koymuyor şahsen.

hafta içi 120dk oynayıp deplasmana gelen dar rotasyonlu kadronun kalan 30dk ileride en iyi pres yapan adamından yoksun şekilde oynayacak olması bize son dakika şansına çalınan penaltıdan çok daha büyük faydası olacaktı. Üstüne o adamın peşine taktığı savunmacılar yüzünden gol yedik vs...

birazda bize olsun. en azından karşılıksız hak yemedik asdfasd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...