Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2014 -2015 Sezonu Genel Tartışma - 2

Llama

Öne çıkan mesajlar

said:
Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Yalçın Karadeniz

Özellikle Galatasaray'ın bizden daha fazla borcu olduğunu söylüyorlar. Bu bizi ilgilendirmiyor. Galatasaray, Riva'da bin 200 dönüm imarlı arazinin yarısını teminat gösterse borcu da öder, kasada para da kalır. ''Kuruçeşme Adası'nın 3'te 1'ini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz var?''

Yani işin FFP tarafını bilmeyecek kadar cahil olması bir yana kendi onayıyla peşkeş çekilen Kuruçeşme Adası'nın iki katı kadar değer biçilmiş Fulya arazisinin peşinde koşmayıp, böyle açıklamalar yapması cidden talihsizlik. Seba'nın adını ağzından düşürmeyip onun bu kulübe hayvan gibi emek vererek kattığı değeri bir anda hiç edip, üstüne mal mal konuşmak...

Hani Türk futbol takımının yönetimindeki sıradan boş beleş adam diyip geçmek gerek belki de işler yoluna girmeye başlamışken bunları görmek beni sinirlendiriyor.

Keşke şu lavuğu falan da temizlesek. Demirören'in kulüpteki kuklası resmen hain.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben en son araştırdığımda Fulya için işte bunlara da bakmıştım. Çünkü bilirkişiler vs. Fulya için geri alındığında Beşiktaş'ı direkt olarak gayrimenkul zengini edecek, rakiplerine fark atacak yer olarak gösteriyordu.

İşte 2 sene önceydi sanırım Kuruçeşme Adası için 200 milyon TL civarında değer biçmişlerdi. Hadi değerlenmiş olsun vs. 250-300 milyon TL arasında değeri olsun. Yine de satmaya değmez.

Riva'nın da bahsedildiği kadar böyle nasıl desem, ekstrem değerli olmadığı ama yine de GS'nin elinde iyi bir koz olduğu vs. söyleniyordu. Ünal Aysal'ın Riva'nın çevresinde kulübü kullanıp çok büyük yatırımlar yaptığı hatta kulüp malını da değersizleştirdiği vs. söyleniyor. Yani onun başkanlığı sırasında bölgedeki gayrimenkul-arsa sahipliği çok büyük oranda artmış. Başka bir açıklaması yok zaten asfasd O da kulübe zarar verdi vs. deniyor.

Edit:

Bu arada yanılmıyorsam GS'nin elindeki en değerli arazi Metin Oktay Tesisleri'ydi. 400 milyon dolar fiyat biçilmişti ama açık arttırmaya çıkarılsa o arazi en az 600-700 milyon dolar bile eder deniyordu.

Orası da kulübün namusu yani direkt, zaten satılması bile düşünülemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiko zaten bugün demiş. Kuruçeşme GS'nin değil ki satılsın. Hazinenin vs. diyor. Fiko şimdiye kadar yönetimin geri kalanı gibi bu tip başkalarına sataşma konusunda hiç desteksiz konuşmadı. Yani bilgisi vardır diyorum da nette işte konu ile ilgili adam gibi bir şeyde bulamadım. Bulabildiğim birkaç şey var onlarda şunlar;

http://emlakkulisi.com/resim/tamboyut/NDQzODEwNz-1965-yilinda-borcun-tahsili-icin-galatasaray-adasinin-satilmasi-talep-edilmis.jpg

Alacağı olan bir seyahat şirketi icraya başvurdu.

Gırtlağına kadar borç içinde bulunan Galatasaray Kulübü, en iyi tesislerinden bir olan Kuruçeşme'deki adasının, borçlarına karşılık satılması tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

Galatasaray Kulübü'nden alacaklarının bugüne kadar verilmemiş olmaması üzerine G. Saray Kulübü'nden alacaklı olan bir seyahat acentası, icraya müracaat ederek, elindeki vadesi geçmiş bonoları ibraz etmiş ve 136.000 lira tutan bu borcun tahsili için, Galatasaray Adası'nın satılmasını talep etmiştir. Alacaklarını tahsil etmek için kanuni yollara başvuracaklarını ifade eden seyahat acentesi mesulleri, borcun faizinin icra ve mahkeme masraflarının da, Galatasaray Kulübü'ne ödettirilmesi ile bu paranın 180.000 lirayı bulacağını ve kulübün bunu defaten ödemesine imkan olmadığını söylemektedirler.
Temmuz ayında da alacak yüzünden Galatasaray Adası'na 100 bin liralık bir haciz koyduran bu şirket, bilahare o zamanki idare heyetinin borcun ödeneceğini bildirmesi üzerine haczi kaldırmıştı. Fakat kulübün bugüne kadar yeni seyahatlerle borcu arttırması üzerine, seyahat şirketi bu kararı almıştır.
Bir buçuk milyon liradan fazla olan borcunu ödemek için çareler arayan yeni Galatasaray İdare Heyeti'nin, seyahat şirketinin bu kararı karşısında ne yapacağı merakla beklenmektedir."">
"Galatasaray Adası'nın satılması isteniyor.

Alacağı olan bir seyahat şirketi icraya başvurdu.

Gırtlağına kadar borç içinde bulunan Galatasaray Kulübü, en iyi tesislerinden bir olan Kuruçeşme'deki adasının, borçlarına karşılık satılması tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

Galatasaray Kulübü'nden alacaklarının bugüne kadar verilmemiş olmaması üzerine G. Saray Kulübü'nden alacaklı olan bir seyahat acentası, icraya müracaat ederek, elindeki vadesi geçmiş bonoları ibraz etmiş ve 136.000 lira tutan bu borcun tahsili için, Galatasaray Adası'nın satılmasını talep etmiştir. Alacaklarını tahsil etmek için kanuni yollara başvuracaklarını ifade eden seyahat acentesi mesulleri, borcun faizinin icra ve mahkeme masraflarının da, Galatasaray Kulübü'ne ödettirilmesi ile bu paranın 180.000 lirayı bulacağını ve kulübün bunu defaten ödemesine imkan olmadığını söylemektedirler.
Temmuz ayında da alacak yüzünden Galatasaray Adası'na 100 bin liralık bir haciz koyduran bu şirket, bilahare o zamanki idare heyetinin borcun ödeneceğini bildirmesi üzerine haczi kaldırmıştı. Fakat kulübün bugüne kadar yeni seyahatlerle borcu arttırması üzerine, seyahat şirketi bu kararı almıştır.
Bir buçuk milyon liradan fazla olan borcunu ödemek için çareler arayan yeni Galatasaray İdare Heyeti'nin, seyahat şirketinin bu kararı karşısında ne yapacağı merakla beklenmektedir." said:

1957 yılında burayı GS satın almış. 1967 yılında yine GS'nin borçlarına karşılık buraya haciz gelmiş. Ama işte sonradan tatlıya bağlanmış sanırım. Sonrasında;

1971 de yine haczedilmiş.

Sonra yine 2002 yılından şöyle bir şey buldum.

said:
Bankalar, verdikleri krediler nedeniyle Kuruçeşme Adası’na ihtiyati haciz koydurdu Yönetim, gelişmeyi doğrularken, halka arz ile bu kamburdan kurtulacaklarını söyledi.

Cim Bom’un en kıymetli varlığı Kuruçeşme Adası’na bankaların 37 trilyon liralık kredi borcu nedeniyle haciz konulduğu... Süren Yönetimi’nden bu yana biriken borçlar sonucu bankaların alacaklarına karşılık tedbir uyguladığı ve Galatasaray’ın paha bile biçilemeyen gayrimenkulüne ihtiyati haciz kararı uyguladığı ortaya çıktı. Haciz kararını doğrulayan Galatasaray yöneticileri proje hazırladıklarını, kısa sürede bu kamburu sırtlarından atacaklarını ifade etti. 29 Eylül’de genel kurula giderek Stat AŞ.’yi Futbol AŞ.’ye dönüştüren Sarı-Kırmızılılar, ocak ya da şubat ayı içerisinde halka arza başvurarak para girişi sağlayacak. Böylece mart ayında da Mehmet Cansun borçsuz bir yönetim devrederek kongreye güçlü girecek.

Bu adanın hacziyle ilgili üç farklı zamanda ki aralarında deli zaman farkı var hep haber çıkmış. Ama halen GS kullanıyor orayı vs...

Ya işte dedikleri gibi devlet el koydu, kullanım hakkını verdi ya da her seferinde elde tutmayı başardılar. Bilemiyorum sonra daha derin araştırırım merak ettim asdf

Edit:

http://emlakansiklopedisi.com/wiki/galatasaray-adasi

Şöyle bir şey buldum. Burada 2006 yılında GS tarafından kiralandığı yazıyor. Ama mal sahibi olarak mı yoksa üst kullanımdan mı kiralıyor yazmıyor. Hazine olayı yalan olabilir.

Neyse zaten Şükrü Ergün duramaz yerinde yarın bir açıklama yapar. GS'nin ise zaten altta kalmazlar. Değilse zaten suskunu ve asili oynarlar sadf
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

avrupa'da arsası en gelecek vaadeden takımı da besiktas!

ne kadar kabul etmeseniz de gayrimenkul konusunda en azından Türkiye de bunun gibi bir şey asfasd

Gerçi gayrimenkulun artık modern futbola hiçbir etkisi yok ama işte idari olarak kulüp fazlasıyla rahatlar ve diğer spor branşlarına rahatlıkla yatırım yapabilirdi.

2009 yılında aylık ortalama 1 milyon dolar getirisi olan bir mekandı.

Zaten dava kulüp lehine sonuçlanırsa geriye dönük 150 milyon dolar civarında bir paranın Beşiktaş'a temin edilmesi gerekecek. Üstteki miktar kadar aylık gelir doğacak havadan vs... Gider de gider. Boş bir hayal değil.

Peki Beşiktaş'ın hakkı nereden geliyor. 50 daire-ofis, 40 dükkan ve otopark kısmı ile arazinin bir kısmının Beşiktaş'a verilmesi gerekirken hiçbiri verilmedi. Üstüne üstlük araziye Demirören onayıyla belediye çöktü vs. vs. araştırın işte boş yere sallamıyoruz.

Fulya ciddi anlamda çok değerli arazi de işte Demirören bağları yüzünden bu yönetim hiç sorgulamıyor, sorgulatmıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

gerçi şuan kağıt üstünde hiçbir hakkımız ve gelirimiz yok. biz de bu ülkede "DAVA OLUMLU SONUÇLANIRSA" diye hayaller kuruyoruz.

O davanın olumlu sonuçlanması demek Yıldırım Demirören'in ve hatta Beşiktaş Belediyesi'nden IBB'ye kadar bir düzine siyasetçinin, iş adamının vs. sonu demek. AKP ve CHP tabanı tamamı vs...

Benim ve benim gibi beklentisi olanlar için aslında malca bir hayal kurmak olumlu karar beklemek ama işte güzel goygoy oluyor asdfsda

Yine edit:

Bu arada Fulya olayına müdahil olmak isteyen varsa olayla ilgili ücretsiz ilgilenen bir Beşiktaşlı avukat vardı. Netten araştırın bulursunuz. Kongre üyesi herkesi dava açmaya davet ediyordu. Aramızda galiba iki-üç kongre üyesi vardı.

Yargıtay çünkü hem Fulya olayı hem de Zapo transferinde usulsüzlüğü onayladı gibi bir şey işte, itiraza rağmen dava açma hakkı tanıdı ve şuan iki olayında davaları devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok post girdim üst üste kusura bakmayın da gelip desteksiz trollenmesin, goygoylanmasın diye döşüyorum asdfsda

Fulya ile ilgili de şunu okuyabilirsiniz:

http://www.besiktaspostasi.com/ozel-haber-hurser-tekinoktay-fulya-davasini-besiktas-postasina-anlatti-36907.htm#.VNagV_msVws

Beşiktaş'ın başından geçen her şeyi özetliyor, açıklıyor. Dönen olayları, rantı vs...

Bu arada 14 Aralık 2014'teki davada mahkeme dosyaları dördüncü kez bilirkişi incelemesine yollamış. Kısacası burayı kurcalamayın artık kontrol bizde diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle malımız mülkümüz böyle zenginliğimiz var falan geçiniz. uefa peşinde iki klübün de. kimsenin de umrunda değil gelir kapısı olmayan, likite çevirilemeyecek varlıklar. anca işte böyle internette adam keklenir sdf. neyse ki denetim şirketleri vasıtasıyla kitabı doğru yapmayı öğrendiler de idare eder derece kabul görülüyor, başları belaya girmiyor dsfg.
Sosyal ağlarda paylaş

olm fulya olayı farklı yalnız o yazıyı okumadın değil mi :( boşuna koyuyoruz şuraya kaynak bilgileri resmen ya sadfsda

dava sonuçlanırsa mekanın gelirinden ziyade demirören'e olan bütün borçlar silinecek ve 150 milyon dolar civarında maddi tazminat davası açma hakkımız doğacak. 250 milyon dolara yakın bir gelir demek oluyor.

Tazminat davasını açamazsın vs. dersin ayrı konuda Demirören'e olan borçlar kulübün total borçlarının 1/3'ü zaten. O bile gitse fazlasıyla rahatlayacağız.

Dava mekan üzerine açılmış dava değil, Demirören'in şahsına açılmış dava. Hatta Zapo davasıyla birlikte iki dava asdfa

Ya kaç yıldır dördüncü kez bilirkişiye gönderilmiş. Önemini anlamak için ülke standartları içinde bu bile yeterli kanıt asdfasd Zaman aşımına mı kastırıyorlar nedir.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen sosa bir garip, ozzy toparlamıs.

hakemin ayarı yok. bazen sert şeyleri calmıyor, bazen rüzgarla yıkılan adama faul veriyor şaka gibi.

arkadan geliyor adam dirseği koyup kendi düşüyor direk çalıyor. basket perdelemesi yapıyor rizeli adam devam diyor. lan biri faulse digeri 3 kat faul, hadi kötüsün bari 1.5dk içinde böyle değişme ya. sözde tr'nin en iyi hakemi meh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...