Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ateistler hakkında ne düşünüyorsunuz-ehli sünnet tv

Gizli

Öne çıkan mesajlar

ilginçmiş. türkiye'de yaşadığı din konusunda kafa yoran adam çok çok az. din derken yaşam biçiminden, yaşam esaslarından bahsediyorum hareketlere pek sirayet etmeyen bir yaratıcı inancından değil. belli zaman ve ortamda konuşturursan kemalistler de atatürkün dünyayı kurtaran adam olduğunu inanmayanları ülkede barındırmama konusunda diretebilir. hatta kemalistler bunu daha fazla fiiliyata dökmüşler gibi duruyo sanki son yüzyılda. herkeste bi duygusallık hakim türkiye'de ve bu duygusallık atıl bırakacak cinsten. sırf laf, sinir harbi, küfür, bıdı bıdı türkiye'de. anca belki başlarına biri geçip fitili falan ateşlerse hemen hurralıyolar. haksızmıyım haklımıyım? tabii ki de haklıyım. bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Boyle alay ve kuruf edip duruyorum ama ekmek Kuran carpsin bunlardan iyi biliyorum Islam'i, bunlardan kat kat okumusumdur. Okuyup da inanmayanlardaniz biz, okuyup da sosyalist olmayanlar gibi.

O degilde bizim koyde ates boceklerinin seytandan ates kacirdigina inanirlar yaslilar; kutsal bocek, oldurmeyin derler. SIzin koyde de var mi bu?
Sosyal ağlarda paylaş

okumakla islam "bilinmez"
islam pratik dahilince içine girilen bir din.
evvela cemaat işi. inanmayın din bireysel diyenlere.

o yüzden isterseniz islam'a dair her şeyi okuyun, islam'ı pratik etmediğiniz sürece hiçbir zaman bir müslümandan daha çok islam'ı bilemezsiniz.

çünkü bildiğiniz sadece malumat olur.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

dogru dedin, cemaat olunca allah uygulamali anlatiyo direk.

hâlâ bilmeyi malumatı indirgiyorsunuz.
bunu eline silah alıp savaşmak gibi düşünün.

gidip tek başına savaşamazsın öncelikle.
teorik olarak yıllarca eğitim görsen de eline silah almadan onunla idman yapmadan kolektif olarak hareket etmeden savaştaki eylemleri yerine getiremezsin, savaşmayı bilemezsin kısaca.

islam da böyle bir şey. bilmek için yapmak, kolektif bir hareketliliğin içinde eylem yerine getirmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...