Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

American Sniper (2014)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Quoraya bakıyorum şimdi, eşcinselleri çatılardan atıyorlardı dolayısıyla işgal edilmeyi hak ettilere kadar gelmiş argümanlar.

İçimde çok da haksız değiller diyen sığ bi taraf var, ama görüyoruz savaştan sağ çıkanlar çatıdan atmayı da bi çıt ileri götürenler.
Sosyal ağlarda paylaş

http://2-ps.googleusercontent.com/hk/9dO3E1tyAM9FEJoQjUgzLfLy1j/www.thegatewaypundit.com/wp-content/uploads/xamerican-sniper-shiznit-poster.jpg.pagespeed.ic.uqy4m-6t8LUTX7dVrHbx.jpg
bütün republican takımı filmi alkışlıyorsa ne kadar savaş karşıtı oradan tahmin yürütmek lazım.

simo hayha yokeder bunu ya, çoluk çocukları vuran adamla sadece asker vuran adamın killeri kıyaslanmaz bile rakamını geçtim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz izledimde

Spoiler

Çocuğu vurduğu vakit, karakterden acaip tiksindim. Böyle kahramanlık mı olur. Çocuk vuracak hale veya reddeye geliyorsa zaten o savaşın ve orada bulunma nedenini sorgulayıp çekip gitmeliydi. Kahraman diye ortaya koydukları adam bu mu ?

Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Savaşta yara almadan kaç kişiyi öldürüyor

spoiler

sonra ülkesine dönünce poligonda öldürdüler bunu, normal sonuç.

Çat diye spoiler vermesen iyiydi, film böyle bitmez umarım. Herkes bu adamı tanıyor ve hikayesini bilecek diye bir durum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Biraz izledimde

Spoiler

Çocuğu vurduğu vakit, karakterden acaip tiksindim. Böyle kahramanlık mı olur. Çocuk vuracak hale veya reddeye geliyorsa zaten o savaşın ve orada bulunma nedenini sorgulayıp çekip gitmeliydi. Kahraman diye ortaya koydukları adam bu mu ?

O bence basa bilerek konmus bir sahne. Sonlarda baska bir sahne ile ortusunce savasin ne hale soktugu anlasiliyor. Aynisini karsi tarafta yapiyor mesela vs vs ..
Sosyal ağlarda paylaş

@Kanuni

spoiler

Karşı tarafda cani o zaman.

Bu redneck peki hiç mi düşünmez ülkemden bir kaç bin km ötede benim ne işim var diye ?

Savaşın kendisi kötü, insanlıkdan çıkarsın, çünkü savaş koşulları zaten seni hayvana dönüştürüyor, yapılacak en mantıklı şey hiç o koşullara maydan vermemek veya başkalarının gazına gelip savaşa gitmemek. Zaten bunu aklı başında yetişkin bir insanın idrak edebilmesi lazım, ha edemiyor ve demokrai ve özgürlük diye ırağa gidip çocuk vuracak hale geliyorsa artık bırakında cani diyelim adama.

Tamam diyelim adam redneck, katil vs tutupda bunu film yapmak nedir. Ülkem için 1000 lerce km öteye gittim çocuk vurdum, psikolojim bozuldu, ağız tadıyla redneckliğimi yaşayamadım ayarında film olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

ya acikcasi ailede babayi vermelerinin sebebi zaten yetistirilme tarzinin sertligi ve/veya yanlisligi. sonucta karsi taraf kendisi cocuk olduruyor bu olduruyor o olduruyor vs vs. filmde ben hero gormedim pek acikcasi. daha cok savasin kisi uzerinde ki etkisi, adamin olusude zaten savasin kendi halkina etkisi sonucu amerikali birisi tarafindan oluyor. cogu amerikali bu filmi izlemeden once cok daha hero goruyordur bu adami. kardesinin savasa ve iraga karsi tutumu sonrasindaki yuz sekli zaten bir bok yedik ama donemiyoruz geri seklindeydi :)

american sniper diyince cok daha amerikan herosu bekliyordum hic oyle cikmadi benim adima. o yuzden ismi kadar itici degil film icin dedim.

independence day falan daha amerikan hero.. baskan ucuyor falan :P

edit : savasda bir kisiyi oldursen de canisin abi sonucta karisi cocugu ailesi olan birisi bu karsindaki. o baska konu yani. adam gitmis gorevi neyse onu yapiyor. hirosimaya atom bombasini atan pilot ne yapabilirdi ornegin ? gorevi neyse o sonucta bu savas ordu vs. mantik yok yani pek. ozu mantiksiz. cocuk olduruyor ama ornegin o cocugun eline o bombayi veren caninin daniskasi ilk once. beklese 10 tane arkadasini oldurecek o cocuk. ya bir suru etken var yani.

Sosyal ağlarda paylaş

Gitmedim ama izledim, bayağı MURICA filmi olmuş. Kesinlikle savaş karşıtı filan değil, "at, avrat, silah" dendi ya topkek. Obama da çek yazsın bir tane zira bundan ala reklam olamazdı.

Zayıf, koyun olarak sunulan kardeş eve gitmek istiyor, çoban köpeği gidip herkesi öldürmek istiyor, eşler bencil gösteriliyor, bütün 'hajji'lar terörisss çocuk ve kadınlar dahil. God, country, family, fuck yeeeaaa

jean darc'ı fransız deli diye filme çeker, chris kyle'ı amerikalı kahraman diye çeker. Tüküreyim bu kafalara. Mesleklerinde sevdiğim isimler de olsa bazen saçmalıyorlar işte.

Film olarak da ne dramı dram, ne aksiyonu aksiyon. Tvde izlenir hiç gitmeye gerek yok.

kanuni, takip etmiyorsun sanırım haberleri. Adamı tanımayan bilmeyenler bile "gidip havlukafa öldüresim geldi" diye twat atıyor. Last redneck hero oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

http://electronicintifada.net/sites/electronicintifada.net/files/styles/large/public/threats.jpg
http://www.ifyouonlynews.com/wp-content/uploads/2015/01/as5.jpg
http://usvsth3m.com/wp-content/uploads/2015/01/tweet1.jpg
http://usvsth3m.com/wp-content/uploads/2015/01/tweet5.jpg
http://usvsth3m.com/wp-content/uploads/2015/01/tweet6.jpg
http://usvsth3m.com/wp-content/uploads/2015/01/tweet7.jpg
tonla var böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

oyle koymussun ki sanki tum amerika savasa hazirlaniyor :) (her zaman hazirlar orasi ayri :P )

film o kadar etkili olsa notu herhalde tum amerikalilar tarafindan abartilarak 10 falan olmaliydi.

bizde de ona buna oy veren, atan tutan vs bir suru garip adam var.

heryerde var daha dogrusu.

not : birde film amerikan filmi. ne bekleniyor ki. amerikan filmi izleyipte kahraman olmayan amerikali varmi ? adam cekiyor adam oynuyor adam yaziyor e normal olarak izleyen icin bir seyler olacak filmlerinde.

de ben bu filmde su yukardaki dangalaklari gaza getirecek bir sey goremedim acikcasi. propaganda parcasi bir ekip olmasin onlar. bizdeki tayyipcilerin yaptigi gibi ya da tam tersi.

kahramanimizi oldurduler rednecklere, gazilere olum deseler yeri yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ya kanuni, holivot yılda 27652176 film çıkarıyor, nedense MURICAN SNIPER ertesinde patlıyor bu twitler. "filmi seyretti gitti okul bastı" demiyoruz ama insanlarda nefretin körüklendiğini gayet net bir şekilde gözlemlemek mümkün. daha hala inanmıyorsan git biraz filmle ilgili haberlerin yorumlar kısmına gel. yüzlerce gördüm ben yani, hepsi de 'münferit' mi sizin deyişinizle? :p

7.6 zaten çöpten film, 10 10 basmasa murica duramaz orada. daha düşecek murica dışında yayınlandıkça ama yeterince izah ediyor.

bizimle murica'yı da kıyaslamayalım, biz gidip suriye'yi işgal edip sonra öztürk sniper diye film çekersek o zaman kıyaslamayı düşünürüz.

var. hani o yıllarca rambo rambo diye karikatürize edilen, all-american hero ile eşdeğer anlama getirilen film rambo mesela, savaş karşıtlığının en alası film. savaştan evine dönen adamın yaşadıklarını işleyen bir film. rambo kitap yazıp milyonlar kazanmıyordu. rambo "onların hepsi vahşiler, keşke daha çok öldürebilseydim" demiyordu. rambo onu kullanıp atan murica'yı da, onun yüzüne tüküren hippiyi de eleştiriyordu. unuttuysanız oturun izleyin de amerika 33 yılda nereden nereye düştü görün.

ya kanuni filmdeki HER arap kötüydü, kötü olmayan yoktu be. bunlar da tek boyutluydu, yani adam zorunda kaldı filan değil herkes kötü, çoluk çocuğuna kadar. nazilerin bile hepsini kötü göstermiyor artık filmler. HER amerikalı da iyiydi, kötü tek amerikalı yoktu. sadece korkak, amerikalılığı haketmeyen amerikalı vardı. demokratlara oy atarken göstermedikleri eksik kaldı onları da. "9/11 oldu ırak'a ondan girdik" diyor film utanmadan zaten. daha ne olsun sen söyle yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...