Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yataktan niye düşmüyoruz?

huun

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

zeper said:

karabasan görürken ya da artık neyse o .... uyanamamızın sebebi bu olsa gerek. of çok feci bir his.

Karabasan dedigin sey uyurken bilincinin acilmasi iste, vucut uyuyo, beyin uyanik.

abi şu var ya o kadar sık oluyo ki bana. yani sık derken ayda 1 falan oluyor ki normalin epey üstüdür herhalde? korkudan kendime gelemiyorum kalktıktan sonra bir süre.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

tam şu yukardakinden bahsedecektim....bir belgeselde görmüştüm ben de...Rem uykusuna girdiğinde vücudun paralize oluyor felç gibi kıpırdayamıyor. Göz kapakların sanırım bir tek kıpırdıyor. Uyurgezerlerde bu paralize olayı hafif olduğundan veya hiç olmadığından kalkıyorlar yürüyorlar.

uyurgezerlik rem sırasında değil derin uykuda oluyor. derin uykuda biz de paralize değiliz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

rem en derin uyku diye biliyordum ben? hatta diyelim 60dk bir cycle bunun son 5dk rem, rüya gördüdğümüz an hatta. böyle böyle 8-9 cycle yapıyormuşuz gece yattığımızda.. yani birden fazla rüya görüyoruz aslında her bir cycle'da...ama sadece son uyandığımızı hatırlıyoruz. o yüzden rem derin uyku diye düşünmüştüm ben.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

rem en derin uyku diye biliyordum ben? hatta diyelim 60dk bir cycle bunun son 5dk rem, rüya gördüdğümüz an hatta. böyle böyle 8-9 cycle yapıyormuşuz gece yattığımızda.. yani birden fazla rüya görüyoruz aslında her bir cycle'da...ama sadece son uyandığımızı hatırlıyoruz. o yüzden rem derin uyku diye düşünmüştüm ben.

tam tersi. rem uykunun en hafif olduğu kısım, uyanıklığa en yakın olduğumuz an.

http://www.crossfitquicksand.com/crossfitquicksand/wp-content/uploads/2014/04/2014-04-14-cooperSleep.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...