Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yataktan niye düşmüyoruz?

huun

Öne çıkan mesajlar

tam şu yukardakinden bahsedecektim....bir belgeselde görmüştüm ben de...Rem uykusuna girdiğinde vücudun paralize oluyor felç gibi kıpırdayamıyor. Göz kapakların sanırım bir tek kıpırdıyor. Uyurgezerlerde bu paralize olayı hafif olduğundan veya hiç olmadığından kalkıyorlar yürüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

karabasan görürken ya da artık neyse o .... uyanamamızın sebebi bu olsa gerek. of çok feci bir his.

beyin uyuduğunu düşünüp sleep paralysis evresine geçtiği halde algının açık olması işte. beyin sana rüya da pompalıo güya, ama algın açık tabii, o da halüsinasyon olarak görünüo sana fln

dediydi bir bilen
Sosyal ağlarda paylaş

hımm düşününce evet doğru,daha detaylı bir araştırayım bakayım bunun üzerinden... bir de ben hep böyle karabasan görme moduna geçtiğimde farkediyorum -ki bilinç açıklığı denmiş yukarda ondandır---ve kendi kendimi "off gene oluyor tamam napıyorduk en son olduğunda?? heehh şimdi bir iki üç diyince kalkıyoruzz hadi hadii yapabilrsinnnnnn hadi olacak ışığa yönelll" diye kendi kendime gaz veriyorum. ama böğüre oturan taş hissi 2-3 dk geçmiyor...vücud işi biliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

zeper said:

karabasan görürken ya da artık neyse o .... uyanamamızın sebebi bu olsa gerek. of çok feci bir his.

beyin uyuduğunu düşünüp sleep paralysis evresine geçtiği halde algının açık olması işte. beyin sana rüya da pompalıo güya, ama algın açık tabii, o da halüsinasyon olarak görünüo sana fln

dediydi bir bilen

bu bana genelde hem spor yapıp hemde uykusuzluk üzerine uyuduğumda oluyor fiks dfsg
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

hımm düşününce evet doğru,daha detaylı bir araştırayım bakayım bunun üzerinden... bir de ben hep böyle karabasan görme moduna geçtiğimde farkediyorum -ki bilinç açıklığı denmiş yukarda ondandır---ve kendi kendimi "off gene oluyor tamam napıyorduk en son olduğunda?? heehh şimdi bir iki üç diyince kalkıyoruzz hadi hadii yapabilrsinnnnnn hadi olacak ışığa yönelll" diye kendi kendime gaz veriyorum. ama böğüre oturan taş hissi 2-3 dk geçmiyor...vücud işi biliyor...

e abi beyin basıo hormonu, etkisi geçene kadar bekliosun işte

http://media.utoronto.ca/media-releases/health-medicine/study-identifies-how-muscles-are-paralyzed-during-sleep/

Two powerful brain chemical systems work together to paralyze skeletal muscles during rapid eye movement (REM) sleep, according to new research in the July 18 issue of The Journal of Neuroscience

University of Toronto neuroscientists Patricia L. Brooks and John H. Peever, PhD, found that the neurotransmitters gamma-aminobutyric acid (GABA) and glycine caused REM sleep paralysis in rats by “switching off” the specialized cells in the brain that allow muscles to be active.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...