Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yapilmaz dediler, yaptim oldu!

di

Öne çıkan mesajlar

Red said:

neutrino said:

Künefeden daha varoş bi tatlı varsa o da baklavadır herhalde.

kardaş elit tatlı söyle de alak. bunu söyleyip bize puding önermezsin umarım.

dskljfhs elit mi bilmiyorum ama ben en çok şu deniz köpüğü tatlısını seviyorum. Hem hafif, hem lezzetli. Künefe ne olm, peynir, şerbet, kadayıf öfff
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Red said:

neutrino said:

Künefeden daha varoş bi tatlı varsa o da baklavadır herhalde.

kardaş elit tatlı söyle de alak. bunu söyleyip bize puding önermezsin umarım.

dskljfhs elit mi bilmiyorum ama ben en çok şu deniz köpüğü tatlısını seviyorum. Hem hafif, hem lezzetli. Künefe ne olm, peynir, şerbet, kadayıf öfff

http://i.imgur.com/0H5LSeW.jpg

Baktim da simdi bu mu elit tatlisi? Sen dalga mi geciyorsun bizimle?
Varos tatlisi asil budur, icinde gayet kolay erisebilecegim malzemeler var. "Kucukken yokluktan annem bize bunu yapardi tatli diye" anlat bir bir ortamda kimse yadirgamaz.

Kunefenin kadayifinin ve peynirinin aslinda cok ozel yerlerden edinilip cok farkli bir pisirilme tarzi oldugunu bilseydin boyle konusmazdin. Bu di'nin yaptigi ve istanbul'da cogu yerde yediginiz kunefeler asagi yukari cogu cöp.. Kahramanmaras'a yolun duserse orda bir tane al ve ye.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

Bu di'nin yaptigi ve istanbul'da cogu yerde yediginiz kunefeler asagi yukari cogu cöp.. Kahramanmaras'a yolun duserse orda bir tane al ve ye.

Künefenin vatanı Hatay değil mi?

@di, escape künefene çöp dedi. Biri benim yaptığım künefeye çöp dese, çeker vururum. Dönüp arkama bakmadan giderim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kunefeye varos diyorsun birader. Kunefeye baska yerde de varos deme, dalga gecer insanlar. Agir bir tatli dersen anlarim.

Kunefenin anavatan hatay evet ama bu sadece hatay'da guzel yapilacak anlamina gelmiyor. Arada en fazla 200 km var, kultur farki o mesafede o kadar degismez. Dogu tarafinda yapilan her tatli iyidir kisaca.

Ee kotu abi cunku di'nin yaptigi. Evde yapilan kunefe sadece kunefe hevesini alir adamin, bi de "heheh yaptim" diye ego yukseltir. Yenmez demedim de yenir yani. Ama benim bahsettigim kaliteye erisemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...