Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

357. Dönem (Kasım 2014) KD. ve YD. Subay Adayları

Harir

Öne çıkan mesajlar

Alfheim said:

eh yapcak bişey yok, isyan etmicem batı çıktı en azından lel, teşekkürler ama bilgilendirme için :)

ben tekirdağ beşiktepe'de yaptım. Çok kötü uzun dönemler gerçekten sana birsey olmazda o beyinsizler yüzünden komutanlarda sapıtıyor aslına bakarsan komutanlar için bile sürgün yeri trakya lol.

inşallah kafa dengi kısa dönemler gelir önemli olanda o zaten.

Bu arada evci iznine cıktım 3 kez istanbul'a gelemedim hiç gece beyan ettiğin yere gelip telefonla arıyorlar ordami kalıyorsun diye. Tekirdag bok gibi bir yer.
Tabi bizim zamanda disko misko muhabbetleri vardı o da kalktı yaptirim nedir bilmiyorum şimdi.

sizin ki de tugaymış nerede çokluk orada bokluk abi kolay gelsin. İnşallah benim gibi denetlemeye denk gelmezsiniz çünkü denetleme hep mayis ayında fln. olur. Denetleme birşey degil zaten hazırlığı adamı mahfediyor bok gibi birşey. Şubat sonu başlıyorlar hazırlığa
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Alfheim said:

eh yapcak bişey yok, isyan etmicem batı çıktı en azından lel, teşekkürler ama bilgilendirme için :)

ben tekirdağ beşiktepe'de yaptım. Çok kötü uzun dönemler gerçekten sana birsey olmazda o beyinsizler yüzünden komutanlarda sapıtıyor aslına bakarsan komutanlar için bile sürgün yeri trakya lol.

inşallah kafa dengi kısa dönemler gelir önemli olanda o zaten.

Bu arada evci iznine cıktım 3 kez istanbul'a gelemedim hiç gece beyan ettiğin yere gelip telefonla arıyorlar ordami kalıyorsun diye. Tekirdag bok gibi bir yer.
Tabi bizim zamanda disko misko muhabbetleri vardı o da kalktı yaptirim nedir bilmiyorum şimdi.

sizin ki de tugaymış nerede çokluk orada bokluk abi kolay gelsin. İnşallah benim gibi denetlemeye denk gelmezsiniz çünkü denetleme hep mayis ayında fln. olur. Denetleme birşey degil zaten hazırlığı adamı mahfediyor bok gibi birşey. Şubat sonu başlıyorlar hazırlığa

denetlemeye her türlü denk geliyormuşsun ya Malkara'da. qq
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer yedek subay çıkmak istemiyorsan transkripti yok de geç.

Bana da ingilizcesi olmaz diye tutturdular, okul ankara'da, nasıl getireyim dedim vermeden olmuyo mu dedim, olur da sana yaramaz dediler. Niye diye sordum "e ona göre not ortalamasından yedek subay seçilecek, not ortalaman 0 girilir yedek subay olamazsın" dediler.

Güle oynaya çıktım sonra şubeden :)

Hoş, bu sefer de yabancı dili yok saydırıp transkript vermeyince kötü yere düşme şansın artıyo, eli yüzü düzgün yerde kısa dönem olamıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Okul eskişehir'de transkript'in türkçesini bulamıyorum ingilizcesini kabul etmiyorlarmış Çevirmek lazım sanırım.
Transkript'te zaten izmit'te :)

ben kabul ettirttim, ısrar et okul vermiyo başka de kararlı şekilde. olmadı müdüre çık...

ben bu şekilde halletmiştim okul gerçekten vermiyor bizim
Sosyal ağlarda paylaş

ya birşey sorcam, herkes yedek subaylığa burun kıvırmış arka sayfalarda

100 kişilik koğuşta yatmazsınız, hergün sinekkaydı traş olmazsınız, kıtaya çıktıktan sonra zaten 8-18 arası askersiniz falan.

işi gücü olan evli barklı olan insanı anlarım, bedelli bekleyeni de anlarım, ama öteki türlü niye bu kadar illallah kaçıyonuz yedek subaydan :p
Sosyal ağlarda paylaş

Kısa dönem yaptığım sürede ara ara "12 ay mı yapsaydım acaba, çekilecek dert değil bu" dediğim anlar oldu. Leş leş tipler, orman kanunları, bacak kadar veletlere laf anlatma falan zor işler. Koğuşudur nöbetidir falan çekilecek dert değil. Ama bitince oh be diyosun.

Meslek olarak çok üst rütbe asker, paşa yetiştirmiş bir aileden geliyorum. Ama askerlik bana göre değil. KArakterime, yapıma, hayat görüşüme ters. Yapana saygım var, ama o fedakarlıkları, o disiplini ben göstermek, göstermek istemem. Orada olmam bile yanlış, ama zorunlu askerlik tartışmasına girmeyelim şimdi. O yüzden ne kadar pis olursa olsun olabildiğince kısa sürede bitsin gitsin derdindeyim.

Üstüne üstlük dışarıda bir hayat kurduktan, iş güç ayarladıktan sonra aradan ne kadar kısa sürede çıkarsa o kadar iyi.

Yalnız şunu da ekleyeyim. ben çok geç gittim askere, bu merete ya üni bitince gidecekmişsin, ya da hiç gitmeyip bedelli bekleyecekmişsin, onu gördüm. Bir yaştan sonra askerlik hiç çekilmiyor. Nitekim çevremde en deliren, en bunalıma giren, en isyan eden, en kaldıramayanlar da benim gibi 27-32 yaş bandındaki (daha üstü yoktu zaten bizim tarafta) insanlardı. Resmen kaldıramıyorsun pek çok şeyi. 25 yaşından sonra kısa dönem gidenlerin çilesi 3-4 katına çıkıyor, benden söylemesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende tersi oldu, yapı olarak olgun bi insan olmamama rağmen (30 yaşında wow oynuyorum ordan pay biçin dahahah) askerde hep bi mesafe ve saygı oldu özellikle başlarda. Hatta assubaylar eğitimde meğitimde bildiğin kıyak geçtiler "yaşım büyük" diye. Ki bi kısmından büyüktüm zaten heh.
Sosyal ağlarda paylaş

gittim bugün verdim.

yemin ediyorum bu ülkeyi allah koruyor.

Verdiğim transkript erasmus'a gitmeden önce 3 yılı kapsayan transkript mezuniyet tarihi gözükmüyor. 2.87 ama mezuniyet ortalamam 3.07

ingilizce üstelik ad soyad tc kimlik yazıyormu dediler heaa yazıyor dedim kabul ettiler.

15dk da bitti tüm işlemler. Halıcıoğlunda yaptırdım.

22 Ocak'ta yerim açıklanacakmış Şubat başında da gidecekmişim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...