Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateistlerin cevap veremediği soru

yuttum

Öne çıkan mesajlar

A'RAF 179
Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Black-ice said:

"terketmek, kolay olanı seçmek" dediğin an tartışmam ki ben seninle. chemical'ın buna takılmadan düzgünce cevap verebilmesine de özeniyorum. benim atıyor şalterlerim çünkü.

bana demiş olsan onu mesela git biraz daha insanlar neden ateist oluyor araştır öyle gel tartışalım derim.

ayrıca kolay olan dine inanmaktır ateist olmak değil.

maşallah herşey açıklanmış hazır işte önünde.
biri götünü kesiyor, allahtan bulur diyip rahatlıyorsun falan.

tam pozitif ateistsin :)
bir de hala şu arabest müzik esprisini köpürürdüm diye yazıp parmaklarını yormuşsun. sen cidden takıntı yapmışsın bu konuları. bak ben de sakin sakin yazıyorum chemical'a şaşmana gerek yok. önce bir kendini kontrol et mesela.

pozitif ateistim. gerizekalı insanoğlu ilk akıllandığı gün ilk gördüğü gök gürültüsünden korkup tanrı fikrini bulmasaydı negatif ateizm diye birşey büyük ihtimalle olmazdı şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

abi ben de inanmayanların hayvandan farksız olduklarını düşünüyorum. çünkü biyolojik olarak baktığında hayvanız. onlar da biyolojik olarak bakıyorlar. çünkü hayvanlar.

Hayvandan geldik diyenlerle aklı sıra dalga geçenler topraktan ve başka birinin kalça kemiğinden oluştuğuna inanmasa belki iki gram ciddiye alınabilirdi. Sen öyle düşünüyorsun, çünkü o kadar düşünebiliyorsun. Mesele bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

inanmayanlar da ki sorun, inanmamalarını bir inanç olarak yaşamları ve davranmaları...

inanan veya nötr insanları "inanmamaya" davet ederek, inanmamanızı da bir inanç olarak şekillendirdiğinizin farkındasınız dimi?

bunlar kelime oyunları kendini güzel bir karşı eleştiri buldum diye kandırıp sevindirmekten başka birşey değil. inanç sistemi, inanmama durumu, acaip acaip isimlendirmelerden yola çıkarak ateistleri eleştirdiğini sanıyorsun. hepsinin özünde doğuştan itibaren sana çivilenmiş doğru addettiğin şeye karşı gelmelerinin getirdiği rahatsızlık var.

amatörce yapılmış bir saptırma senin yaptığın.
kimse kimseyi inanmamaya çağırmıyor. herkes araştırsın, düşünsün, sorgulasın.

ateistler tanrı yok diye kendi düşünce ve araştırmalarından bulduğu sonuçları ortaya döküyor ve bunları sorgusuzca inanmış insanlar anlasın diye uğraşıyorlar diye inanmamalarını inanç olarak şekillendirmiş olmazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

inanmayanlar da ki sorun, inanmamalarını bir inanç olarak yaşamları ve davranmaları...

inanan veya nötr insanları "inanmamaya" davet ederek, inanmamanızı da bir inanç olarak şekillendirdiğinizin farkındasınız dimi?

genelleme kadar aptal hiçbirşey yok şu dünyada. yapmayın artık şu genellemeleri.

benim derdim dindarla değil dinciyle bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

asdasdasd bu nasıl yorum ya

ne zaman gördün abi birine neden inanıyorsun gel huzur ateist olmakta diye yaklaşan birini
öyle yapan biri varsa o kendi aptallığı zaman
dini tartışmalarda söyleyecek herhalde düşündüklerini filan
Sosyal ağlarda paylaş

yazdıklarımı bir düşünün ondan sonra konuşun, burada bir dışa vurum varsa oda "inanmayanların" neden inanmadıklarına kılıf bulma çabaları,

en bariz örneği, "terörist yuvası"...

şunu yapmayın işte, inanç durumunuzda kendinizi aklamak için argüman üretmeyin

yoksa hepimiz biliyoruz araplar kafa kestiği için ateist olmadığını kimsenin

kandırmayalım bir birimizi
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

Feamer said:

genelleme kadar aptal hiçbirşey yok şu dünyada. yapmayın artık şu genellemeleri.

benim derdim dindarla değil dinciyle bu arada.

iyide genelleme yapmıyorum, öyle yapanlar böyle yapıyorlar diyorum, evet ilk satırı okursan sadece öyle,

diğer taraftan hepimizin sorunu dinciler ile ama işte dikkatli davranmak lazım "inanmamayı" yeni din yaparsak, bu gününün "müslüman" dincisi, yarının ateist dincisi olur, her şey zamanla yozlaşır insanın elinde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...