Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendim ettim kendim buldum...

GenjuroXXX

Öne çıkan mesajlar

KidLazer said:

ben almanyanın 35k nüfuslu bir şehrinde saç kesimine 20 euro verdim. kesim 20 dakika sürdü ki 10 dakikası yıkamaydı. eve gelince kalanını kendim kestim. o yüzden sen en iyisi montla sıç çünkü daha büyük dertler var.

Abi almanyada kişi başına düşen gelirle baktıgımızda ordaki 20 euro saç kesim ücretiyle kadıköydeki 6 liraya saç kesim ücreti kafa kafaya sanırım?

Not: Nişanda saçımı öyle kestirdim (6tl) ve cok memnun kaldım gayet güzel kesti eleman , hatta hatun sürekli dürtüyo gitsene nişandaki berberine diye ::o
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

benim normal gittiğim berber 40 lira alıo ya. 6 lira ney

Samimi söylüyorum git kadıköye Mcdonalds'ın sokagından cık yukarı (rıhtımdan bogaya cıkarken ki Mc) sagdaki sokaktan devam et görüceksin orda 2-3 tane var karşılıklı inanamıyacagın kadar iyi ve hızlı saç kesimi yapıyorlar aklın hayalin durur :)
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bence sen bu örnekle yürü abi çok etkileyici

"6 tl e saç traşı olan biri olarak bu yükün altına giremem" de

herkes anlayış gösterecektir

ağırlığı paylaşırsın

Yok be hatun biliyo maaşımı o şekilde kurtaramıorum :D
Cimrilikten degil ama 50 lira verdiğim yer bile öyle düzgün ve istediğim şekilde kesemiyor mecburen gidioz
Sosyal ağlarda paylaş

saç kesiminin düzgünlüğü kesimden 1-2 ay sonra daha net belli oluyor. 3tl kesen adam 10 dakkada kesiyor ilk anda ulan hepsi aynı diyorsun. diğeri 45 dakkada kesiyor ve daha çok para alıyor. fakat 2 ay sonra bile yataktan kalktığında saçın düzgün oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

saç kesiminin düzgünlüğü kesimden 1-2 ay sonra daha net belli oluyor. 3tl kesen adam 10 dakkada kesiyor ilk anda ulan hepsi aynı diyorsun. diğeri 45 dakkada kesiyor ve daha çok para alıyor. fakat 2 ay sonra bile yataktan kalktığında saçın düzgün oluyor.

Genelde berberin makine ve makası nasıl kullanmayı tercih ettiğine göre değişiyor , mesela yanları makasla keserse 2 ay sonra darma duman bir kafayla geziyorum ama tarak + makina ile girerse uzadıgında bile düzgün kalıyo , tabi bu benim saçım herkesin ki farklı
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

genelleme olmuş

10 tl'e kestirdim adam 45 dk'da kesti, ileri ki zamanlarda da gayet düzgün durdu ehe

pahalı traş iyi traş olayı biraz yalan

sana denk gelmiş. ben berbere gitmeyi sevmediğim için çabuk bitsin diye dandik dandik yerlere gidiyordum. hep farklı yere bi de. yolda görüp dalıyordum sdfs. 5 tl 10tl 40tl 120tl her fiyatı gezdim. şuan 120tl'liğe içerde bi tane seksi hatun var diye devam ediyorum gerçi. ama iyi kesiyor ordaki eleman.

bi kere florya'da bi berbere 100tl verdim. çıktığımda ağlayacaktım. adama da dedim daha gelmem bu ne amk diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

düğünlerle ilgili gerizekalılıkların ve gereksizliklerin yüzde 3'ü o sadece.

Kesinlikle bu.

Ülke kendini uyanık sanan dolandırıcılarla dolup taştığı için gelenek melenek zart zurt diyerek yaptığın her harcama kalemi için seni soymaya kalkıyorlar.

Fotorafçısı da kendini pro çekim ekibinden pahalıya satmaya çalışıyor. Bütün kalemler böyle.

Bu noktada ya bayağı paralı biçimde "düğüne hazırlanarak" bütün işlemleri yapacaksınız ya da eşin de biraz uyanık olacak dandik fotocuya, çöpçüye, saç tokasına milyarlar basılmaması gerektiğini(bu durumun aptal bir iş olduğunu) bilecek. Ona göre düzenleme yapacaksınız. Başka yöntem yok malesef.

edit: Benim mahallemdeki berber de 10-15 lira bir şey alıyor. Spor arabanın üzerine cila atıyormuş parası alan adamlardan kat kat daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

KidLazer said:

ben almanyanın 35k nüfuslu bir şehrinde saç kesimine 20 euro verdim. kesim 20 dakika sürdü ki 10 dakikası yıkamaydı. eve gelince kalanını kendim kestim. o yüzden sen en iyisi montla sıç çünkü daha büyük dertler var.

Abi almanyada kişi başına düşen gelirle baktıgımızda ordaki 20 euro saç kesim ücretiyle kadıköydeki 6 liraya saç kesim ücreti kafa kafaya sanırım?

Not: Nişanda saçımı öyle kestirdim (6tl) ve cok memnun kaldım gayet güzel kesti eleman , hatta hatun sürekli dürtüyo gitsene nişandaki berberine diye ::o

bahsettiğim ücret-hizmet oranıydı. erfurt'ta türk berber buldum türklere 10 euroya kesiyor. bahsettiğim berberi çükertir kenara atar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...