Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerizekalı olduğunuzu öğrenseydiniz napardınız

yuttum

Öne çıkan mesajlar

ben bu forumda da ve toplumun %75 de, genetik olarak ırkçılık yapıldığını düşünmüyorum.

eskilerden gelirsek yunalılar hakkında o kadar olumsuz düşünce kalmadı -ermeniler sağ olsun-, yunan dendiğinde vatandaşın kafasında öğretilmiş, kendi tecrübe etmediği bir şablon oluşuyor ama o kadar olumsuz değil...

ermeni dendiğinde de vatandaşın kafasında kendi tecrübe etmediği ama öğretilmiş bir şablon oluşuyor ve bu son derece olumsuz oluyor, özellikle doğu bölgelerinde ve kürtler arasında, niyeyse artık :)

ama kürt dendiği zaman, toplumun %95 nin tecrübelerine dayanarak oluşturdukları şablonlar var kafalarında ve bunları kullanarak yadırgıyorlar, geri kalan %5 de anca ege yörükleri ve karadeniz yayla ahalisi falandır...

misal adam, damadının veya iş akadaşının kürt olduğunu öğrendiğinde askerde ki devreleri aklına geliyor veya mahallede gang leri gibi şeyler aklına geliyor ve doğal olarak adam belli bir olumsuz görüş oluşturuyor.

çocuklarına da bu geçiyor ve o çocuklar askerde ve okulda, kendilerine anlatılanların eksiği var fazlası yok olduğunu görünce bu daha da artıyor....

kürler özelinde tc de mesele bu,

misal bir ermeni görme ihtimaliniz düşüktür ve okulda, işte, askerde denk gelseniz bile oturup konuştuğunuzda "büyük ermenistanı kuracağız, nasıl koyduk size ama" falan diye zırvalayanına denk gelme ihtimaliniz daha da düşüktür.

hal böyle olunca, atadan dolduruşa gelip ermeni şablonu oluşturan bir adam bile eğer biraz mantıklı biri ise kendisine öğretilen şeylerin doğru olmadığını düşünür...

her fırsatı bulduğumda burada güya kürt haklarını savunan sözde sosyalist üyelere bu durumdan bahsetmeye çalışıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...