Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbulda yeni bir hayat kurmaya nereden başlanır?

Anhora

Öne çıkan mesajlar

lan istanbul'a gelinir mi, kaç git.
her yer kekocenter oldu,
dün caddebostan sahile gittik hatunla. caddebostan dedik, düzgün yer dedik. Lakin, karton üzerine yatay uzanmış ve kumaş pantolon üstüne tişört giymiş apaçi saçlı ak gençler ile evden üç tencere yemeğiyle gelip gariban pikniği yapan hırt kökenli aileler vardı.

bana izmir'de iş bulun lan :(
Sosyal ağlarda paylaş

4 sene önce istanbula gelip dediğin olayı az buçuk yapmış biri olarak sıçim istanbula. Özel sektörde çalışcaksın tecrübe vs sıkıntın varsa kafadan 2 sene kerticekler zaten kiranı + faturalarını zar zor ödediğin bi maaşla. Maaşına zam mam toparlama bişiler yapıcaksın yine istediğin gibi olmayacak çünkü yeniden şehirleşme boku yüzünden it bağlasan durmayacak evlere 1000+ lira kira çeker olmuşlar vs vs. İstanbulda yeni hayat kurana kadar git izmirde ankarada kur çok ciddiyim
Sosyal ağlarda paylaş

evkirası+yol+2k formülündeki
ev kirası 1000'i geçemez abi.

gidip 4k maaş alıp 2k sını eve vermek çok saçma.

merkezi bir yerde ama merkezde oturmayıp kirayı düşüreceksin.. mesela anadolu yakası için libadiye: caddeye 15, taksime 30 lira taksi ile ama ortam leş.

kiralar da tek kişi için 750-1000 arası
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

haftasonları takılan, haftaiçi durulan birisi için

ev kirası+2k yetiyor.
yalnız hiç bir birikim yapamazsın, para biriktiremezsin.

denendi çalışıyor.

ev kirası + mutfak masrafı + aidat + yakıt + net elektrik su vs + 2k dersen anlarım da,

ev + 2k dedin mi,

400 500 tl mutfak, 400 kadar diğer masraflar,

1k 4 hafta?

250 lira haftasonu?

zor be
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tamam da, millet keyfinden gelmiyor herhalde.

Ben enerji sektöründe çalışıyorum mesela (proje bazlı) ve izmir'de bizim sektörden iş yok. (PETKİM var, bir de yanında SOCAR açılacak). Olsa bir dk durmam. Ondan millete izmire gidin vs deyip durmayın, emin olun buradaki şartların aynısında iş bulsa insanlar zaten giderler manyak değilse.

Yazması kolay herkese anasını satıyım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...