Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

orda burda bağırıyo ekmek kötüdür diye, lahmacun yiyin diyo üstündeki eser miktarda etle sağlıklıymış diye. Tabandaki un, harçtaki yağ falan pek önemli değil çünkü.

tamam kötü ben de biliyorum. sağlıklı karbonhidrat kaynağına erişimim yoksa, yulaf pilav ne bliym sebze patates bişeyler bulamıyosam yerim yani enerji olsun diye. Öyle bi lanse ediyo ki yiyen ölcekmiş gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Buram buram fake kokuyor. Fitness adına hiç bir şey bilmesen şu adamın konuşma şeklinden, mimiklerinden yalan söylediğini çok rahat anlarsın. Ülkede yalan haber yapmak ve pazarlayabilmek bu kadar kolay çünkü.

Şu adamın bir kere eline dumbbell alıp tutmuşluğu, bir biceps curllemişliği yoktur, vücuttan belli. Ne yemiş ne çalışmış hiç bir şey yok vitrinde, atıp tutuyor.

"ee doğal yağ yakıcılar, eeee ondan sonra aminaasitler. Bitkisel olarak yazıyo bunlar hep". Şu lafı ederken bile söylediklerinin kurgulanmış olduğunu sezebiliyorsun az çok =)

http://www.youtube.com/watch?v=ohwhBeWwD0w
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

bodyciler değil de şu nakliyecileri bilimsle olarak açıklasanıza
adamlar utanmasa evi taşıyacak sırtında

Sağlam lower back var onlarda yaptıkları işin doğası gereği. Bi deadliftte squatta falan çok rahat hepimiz geçerler sdfs.

keşfedilmemiş cevherler. Biri kolundan tutup salona götürse hayatları değişebilir. Meltem Cumbul sokakta yürüyormuş, ajans sahibi görmüş beğenmiş gel bende modellik dene diye götürmüş, sonrasını hepimiz biliyoruz zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Durum şu bak. 2 görüş var, biri çok çok zararlı diyor, ama bu görüş bilimle ya da her hangi bir şeyle argümanını destekleyemiyor. Anca hurafelerle, babası protein tozu aldı demişmiş öldü gibi desteksiz at şüphe yarat izi kalsın metodlarıyla geliyor.

Diğer görüş ise bilimsel araştırmalarını ve ününü (Dr. Öz gibi ciddi isimler) ortaya koyuyor sağlık sektöründen, yetmiyor, fitness ve BB sektöründe 30-40 yıldır her gün kullanan ve bir sıkıntı yaşamayan milyonlarca insan var case olarak. Hepsini geçtim Frank Zane, PhD var (Aşkım <3).

Fitness adına hiç bir şey bilmesen, önyargılarla da beynini kirletmemiş olup tamamen objektif bakabilsen, terazinin iki tartısında bunlar olsa hangi tarafa yönlenirsin? Cevap belli işte. Gerçekten birisi çıkıp bilimsel bir şekilde şu insana şu kadar protein tozu içirdik ve tam olarak bu sebepten öldü demediği sürece de cevap belli kalacak. Hatta insanı geçtim, fare olur maymun olur bir şeyde deney yapılsın onu da kabul edicem.

Destekleyen görüş için bu kadar inandırıcı sebep varken, yediğim tavuğun etin yumurtanın yanında 30 gr lık masum bir protein tozundan zarar göremiyorum ve bekleyemiyorum ben açıkçası. Neden kimse tavuğa basılan hormonları vs konuşmuyor da protein tozuna takıyor anlamıyorum.

Forgiver, gelinim sana söylüyorum kızım sen anla sdfsdf, genele attım isteyen destekleyebilir köstekleyebilir sıkıntı yok.

forgiver said:

sentetiği bu kadar savunmayın
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

yediğin çoğu zararlı şey öldürmüyor, yemesek zaten adaptasyon sağlayamazdık

ne kadar uzak durursan o kadar iyi

evet vücut mükemmel bir organizma, kendini her şekile adapte edebiliyor. Hatta geçen gün çinde madende unutulan bir adamın hikayesini okumuştum. 10 yıl boyunca acil durum için saklanan pirinç stokları ve farelerle beslenmiş. Ne sebze ne balık yağı ne multivitamin. Yaşanıyor yani vücut seni canlı tutmak için her şekle giriyor.

Ne kadar uzak dursak o kadar iyi, bunda da haklısın. Biz bunu niye kullanıyoruz, idman sonrası bir an önce kana karışabilen bir şeyler alıp tamir edebilmek için. Faydası 10 birim iken potansiyel zararları 0.00001 olduğu için kullanmaya devam.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok ciddi bir şekilde sağlığınıza dikkat etmiyorsanız bence whey de çok sıkıntı yok. Fakat kullanmak gerekli mi kesinlikle değil. Öncelikle gereksiz sonrasında pahalı. Birde vücuda toksik etkileri olabiliyor. Bulk dönemi için gereken protein ihtiyacı supplement firmaları tarafından finanse edilen araştırmalar ile abartılıyor halbuki nasıl bazala 25% filan kalori eklendiğinde bulk oluyorsa protein içinde aynı durum söz konusu öyle yani "2-3 katı alman gerekiyormuş" gibi bir durum yok. Ben hatırlıyorum mesela sadece normal besleniyordum fakat spor sonrası 100-200gr lor ve muz yiyordum gayet de iyi bir şekilde kas eklemiştim zamanında ki gelen protein max 30gr olsun yani hemen hemen o kadar eder. Bunun içine 1 avuç da sevdiğin kuruyemiş ekle kalorinde ordan gelir. Kavanoza koy ez iyice spordan sonra da ye gayet mantıklı pratik ve kafa karıştırmayan bir şey. Gün içinde de günlük makrolarına ulaş oldu bitti. Yağ yakma dönemi içinde yine günlük makrolara ulaş fakat 1-2 saat temposuz yürüyüş yap. Belki haftada 1-2 hiit ekle. Oldu bitti. Söylemesi kolay uygulaması zor :)

Bu arada Şurada çok küçük bir yazı var:

http://drlwilson.com/ARTICLES/WHEY.htm

Bu adam gayet bilgili bir adamdır whey ile ilgili çok az şey yazmış ve belki sizin ilginizi çekebilecek tek zararı biraz ağır metal barındırması. Vücudun yin tarafa kayması ile zaten ilgilenmezsiniz süptil ama gerçek bir konu :)
Sosyal ağlarda paylaş

soru: sürekli poposunu yayan adam barfiks demirine erişimi yoksa bile hiç yoktan iyidir diyerek vücut ağırlığı ve dumbell ile çalışsın mı?

bonus soru: mesela latissimus dorsi nasıl gelişecek barsız ve makinesiz.

double bonuslu soru: böyle yalnızca zemin ve bodyweight ile ilgilenen wot bulursanız atın lütfen. benim sporum onları okumak.
mesela 5bx pdf
Sosyal ağlarda paylaş

soru: Herhangi bir şey yapmak > hiç bir şey yapmamak
bonus soru: bar makine yoksa dumbbell one arm row falan yapıcan. Bi de sevgi göstericen sevgisiz büyümez hiç bi kas.
double bonus soru: youtube'a bar brothers ve bodyweight exercises yaz çıkan her şeyi izle.

Bir de sadece izleme/okuma. Gidip "tecrübele", en iyi bilgi tecrübelenmiş bilgi.

Data >> Information >> Insight >> Know-how bu sırayla gidiyo o process.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

soru: sürekli poposunu yayan adam barfiks demirine erişimi yoksa bile hiç yoktan iyidir diyerek vücut ağırlığı ve dumbell ile çalışsın mı?

bonus soru: mesela latissimus dorsi nasıl gelişecek barsız ve makinesiz.

double bonuslu soru: böyle yalnızca zemin ve bodyweight ile ilgilenen wot bulursanız atın lütfen. benim sporum onları okumak.
mesela 5bx pdf

Biceps, Tricpes ve Omuz grubu aslında çok yüksek ağırlıklar gerektirmiyor 8-18kg arasında dumbellar yeterli olur.

Vücut ile yapılabilecek hareketler:
Push-Up, Close-PushUp, Vertical PushUp, Handstand PushUp, Air Squat (bir sonraki level zıplayarak), Dips, Lunge (bir sonraki level zıplayarak), Wall Sit, Sit Up, Burpee.
Barfiks olmadan sırt grubu zayıf kalır ama, şart bence. Hatta gaza geldim Handstand Pushup yapmaya çalışıp kafayı kırayim biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...