Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

habı atıyosun supermen oluyosun demedim ha o sekil hablar da yok degil ama benim demek istedigimi gayet iyi biliyosunuz ha herkes kullanıyor demiyorum ama salonda kime sorsam iyi gelismis ya toz ya carnitin bilmem ne iste whey im bitti muhabbetler bu tarzda sanırsın hepsi yarismaya fln hazırlanıyor yapacagi max plajda iki gerinip yurumek :)
Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman said:

habı atıyosun supermen oluyosun demedim ha o sekil hablar da yok degil ama benim demek istedigimi gayet iyi biliyosunuz ha herkes kullanıyor demiyorum ama salonda kime sorsam iyi gelismis ya toz ya carnitin bilmem ne iste whey im bitti muhabbetler bu tarzda sanırsın hepsi yarismaya fln hazırlanıyor yapacagi max plajda iki gerinip yurumek :)

whey kullanmalarının sebebi beslenememek. yani whey kullandıkları için öyle değiller, daha iyi beslenebildikleri için öyleler.

et vs ucuz olsa wheye ihtiyacıda kalmaz adamların.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bugun de tv de denk geldim karatay cikmis, protein tozu kullanmayin, icinde trans yag var, kalbiniz buyur kalp krizi gecirirsiniz diyordu.

cahillik ne kotu birsey ya, hele public ortamda bilirkisi edasiyla konusup cahilligini ortaya koymak...

belki kadının bir bildiği vardır diycem de, neye dayanarak söylüyor o önemli. Bir araştırmaya bilime dayandırıyosa oturup ciddiye alınabilir, yoksa sokaktan birini habere çıkarıp aynı şeyi söyletebilirsin. Ben sağlık konusunda otoriteyim, benim söylediğim referansımdır, insanlar ciddiye almalıdır gibi yaklaşıyor her tuttuğu konuya, o kötü işte.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

valla keşke steroid zararlı bi şey olmasada sana versek, onu bile kullandıgında muhteşem beslenme muhteşem antreman muhteşem uyku vs olmadan bi bok değişmediğini görebilsen vucutta.

steroidli igne yedim birkac kez vucuda ne gibi etkileri oldugunu gayet iyi biliyorum hormon sonucta etkilememesi gibi bi durum soz konusu olamaz neyse daha fazla uzatmicam herkes istedigi urunu kullansın vucuduna zarar vermeyecek sekilde ama kısa surede o imrendigi vucuda sahip olamayacaginın bilincinde olmayanlar da az degil hani
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi de çocuklarınıza da söyleyin, uyarın bu pisliklere bulaşmasınlar diyor spiker rahatça. Aileleri fişekliyor, toplumda gereksiz hype yaratıyor, sırf Karatay kötüledi diye. Ondan sonra toplumda bize kötü gözle bakılıyor. Kaldı ki vücuduma giren çıkan benim tercihimdir, istersem siyanür içerim kime ne bundan? Ben bilinçli şekilde, vereceği zararları ve faydaları tarttığım için, faydalı olduğuna inandığım için içiyorum.

Bizim toplumda kültürümüzde uyarma falan yok, bunu dinleyen anne gidip protein tozunu atar, babaya böyle böyleymiş der, çocuk bi de dayak yer üstüne. Sonra o çocuk gizli gizli çalışır zaman gelir babayı döver sdfsdf

http://www.youtube.com/watch?v=AQOr8fCN-4g
Sosyal ağlarda paylaş

dandik salonlarda yeni başlayanları kafalayıp para kazanmak için alakasız supplement, steroid satmaya çalışan armutlar var farkındalık lazım da bu farkındalığı whey proteinde trans yağ olduğunu iddia eden kalbi steroidlerin değil protein tozlarının büyüttüğünü söyleyenler veremez.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

vucut geliştirme spor değil zaten
benchte 100 kilonun altina girince kalbi eline alman cabuklasiyor, hangi kardiyologa sorarsaniz sorun bu bu cevabi verecektir

Doğrusun. Ben de bu işi spor olarak görmüyorum, kozmetik tamamen şuramı iyileştireyim burayı güzelleştireyim diye yapılan. Bu işe spor denmesine bile karşıyım aslında. Spor salonları daha çok doğanın simülasyonu, bir laboratuar gibi çalışıyor aslında. Her gün gidip vücudunu bir transformer gibi tamamlıyorsun, ya da bir heykeltraşın her gün esere bir şeyler katması gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

kantir oynamanin spor oldugu gunumuzde vucud gelistirmeyi de spordan sayabiliriz bence :)

sporla pro/semi-pro ilgilendigin zaman kalbin de buyur, kalp krizi riskin de artar zaten.

bisikletcilerin normalden %30 buyuktur kalpleri, hemen hemen tum endurance sporlarda aynidir bu diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

vucut gelistirmenin endurance alakasi yok ama

liftingin büyük kısmının yok, ama cardioların mis gibi var abi.

Bu iş yarışma (sahne) ciddiyetinde yapılmıyorsa ben spor diyemiyorum. İşin içinde bir competition yok. Aynı metodları kullanıyoruz ama herkesin ulaşmak istediği yer farklı.

Crossfit, powerlifting vs. gayet spor çünkü compete edebileceğin, zaman vs tutabileceğin challengelar var. BB ve alt dalları da spor, başkasıyla ve kendinle yarışıyorsun ama işin içine subjektif değerlendirme giriyor sahneye çıkınca? İrilik algısı yine ölçülebilir de, estetik algısını ölçmek kolay değil.

Şahsen benim yarışma gibi heveslerim yok. Beni rutine bağlı tutan, istemesem de salona götüren şey yazın plajda memnuniyetle sergileyebileceğim bir vücuda bir adım daha yaklaşabiliyor olmak. Benim için vücut geliştirme değil, vücut güzelleştirme. Burda bir tek jager i biliyorum yarışmalara vs giren, kalanlarımız tam olarak "vücut güzelleştirme" yapıyor, kozmetik keyfi estetik sebeplerden =)
Sosyal ağlarda paylaş

Programı sunan duba gibi ittirsen bayır aşağı yuvarlanacak. Protein tozu transyağ diyeni de telefonda dolandırdılar. Protein tozlarının ticari boyutu ve reklam konusunda haklılar ama.
Fit, fişek gibi bir nesil gelecek diye ümitlenirken bunlar yüzünden yine dombiş dombiş olacak yeni nesil. Yazık bu ülkeye. Ondan sonra ekmekten tuz kıstım, yemekten yağ azalttım diye uğraşır gıda bak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...