Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anne abim beni hamile bıraktı...

vaperon

Öne çıkan mesajlar

Soimyr said:

downwhereiam said:

kendi rızasıyla yapılan enseste karşı değilim , kan bağlarının kutsallığının idealist , üzerine anlam yüklenmiş , yaratılmış soyut olgular olduğunu düşünüyorum.
Tecavüze karşıyım aile içi , aile dışı ikisi de eşit derecede kötüdür aile içi olması daha kötü yapmaz

su topicteki en gerizekalı görüşlerin biyik a ait olacağından hemen hemen eminim. sadece 2 inci en aptal görüşe sahip olmasına biyikin gerçekten şaşırdım.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Antropoloji kültürünüz yok. Sosyal antropoloji'yi tanıma kültürünüz yok. Aile kavramını tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, Teorik çeşitliliğine hazır değilsiniz. Okudum diyeniz de tatava. Antropoloji'nin her yerini okudum diyo, ara sokakta bir sahafa uğramamıştır mesela. Duyulmuş kitapları görmüştür.

Aile kavramı insan davranışının temelinde yatan şeylerden. Sırf insan davranışının değil, anne ve kardeş kavramları memeli davranışının temelinde yatan şeylerden, insan da memeli bir hayvan olduğu için aile kavramını biliyor zaten. Maymun kuzenlerimizden, sokakta beslediğimiz kediye kadar aile kavramını görebiliriz. Mesela sokakta kediler kavra ettiğinde (yetişkin kediler) kedilerden birinin olayla bir ilgisi olmamasına rağmen koşarak gelip kardeşini koruduğunu görmediniz mi hiç?

Aile kavramı soyut bir şey değil, memeli kimliğimizin temelinde yatan davranışlar kümesinin bir üyesi.

hangi kedi yavrusuna harclik veriyor?
hangi maymun kardesini töre cinayetinden öldürüyor?

öğrenilmiş şeyleri "doğal" şeyler sanmayın.
hayvanlar belki doğal olabilir ama biz değiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

Konu içinde aile içi ilişkilerin dünyanın her tarafında yoğun biçimde yaşandığına dair mesajlar gelince araştırdım biraz. Yurt dışında, gelişmiş dediğimiz ülkelerde durum kardeşler arasında olanlar olsa da azınlıkta baba kız ya da baba oğul ilişkilerinde. Yurt dışında da durum ebeveyn abuse'u yoğunluğunda.

Aile içi kardeşler arasında yoğunluğu eşcinsel ilişkiler alıyor.

Bu sadece benim gözlemim. Daha detaylı araştırmak isteyen varsa buyursun.
Sosyal ağlarda paylaş

downwhereiam said:

kendi rızasıyla yapılan enseste karşı değilim , kan bağlarının kutsallığının idealist , üzerine anlam yüklenmiş , yaratılmış soyut olgular olduğunu düşünüyorum.
Tecavüze karşıyım aile içi , aile dışı ikisi de eşit derecede kötüdür aile içi olması daha kötü yapmaz

Pİİ SAPIK ALLAH BİLANI VİRSİN
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Antropoloji kültürünüz yok. Sosyal antropoloji'yi tanıma kültürünüz yok. Aile kavramını tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, Teorik çeşitliliğine hazır değilsiniz. Okudum diyeniz de tatava. Antropoloji'nin her yerini okudum diyo, ara sokakta bir sahafa uğramamıştır mesela. Duyulmuş kitapları görmüştür.

Aile kavramı insan davranışının temelinde yatan şeylerden. Sırf insan davranışının değil, anne ve kardeş kavramları memeli davranışının temelinde yatan şeylerden, insan da memeli bir hayvan olduğu için aile kavramını biliyor zaten. Maymun kuzenlerimizden, sokakta beslediğimiz kediye kadar aile kavramını görebiliriz. Mesela sokakta kediler kavra ettiğinde (yetişkin kediler) kedilerden birinin olayla bir ilgisi olmamasına rağmen koşarak gelip kardeşini koruduğunu görmediniz mi hiç?

Aile kavramı soyut bir şey değil, memeli kimliğimizin temelinde yatan davranışlar kümesinin bir üyesi.

örnek verdiğin kediler ensest olarak çoğalıyot yalnız.ancak insandaki gibi sakat doğma riskini arttırmıyor.Hatta bildiğim kadarıyla insan hariç ensest ilişkide sakat çocuk doğma riski taşıyan başka bir canlıda pek yok.

İnsanlarda da böyle bir risk olmasa bugün tabu olmazdı zaten ensest.Hatta uzunca bir süre bu riske rağmen tabu olarak görülmemiş,antik yunan,mısır,pers hepsi ensest mesela.Mısır-Ptolemic mısır kralları kardeş çocuğu,300ün leonidası desen teyzesiyle evlenmiş,zorastrian inanışı hakimken perslerde de gene ensest evlilikler gayet doğal görülüyor vs.vs.

Tabu olmasını yanlış bulmuyorum buarada.Ancak diğer üremeye yönelik olmayan veya neslinin devamını tehlikeye sokan bütün ilişkiler kadar tabu.Homoseksüellik,nekrofili,zoofili vs.neyse ensestte okadar etik değil ve tabu.

tecavüzlerinde birbirinden daha iyi-kötü olarak ayrımı olmaz tanımadığın insanada,kardeşinede,eşşeğede tecavüz etsen aynı iğrendiriciliği taşıyor hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dinlerinin efendisi ile başlayan gelenek tabikide doğal gelecek bunlara, örneklendirelim;

alıntıdır

HZ. MUHAMMED ile evlendikleri sırada yaşları şöyle olan hanımlar:

hz. hatice 45 yaşında (peygamberle 25 sene boyunca tek eşli yaşamıştır.)
sevde 53 yaşında, dul
hz. ayşe 18 yaşında (hz. ebubekir'in kızı)
hafsa bint-i ömer 22 yaşında (hz. ömer'in'kızı)
zeyneb bint-i huzeyme 50 yaşında, dul (evlendikten 2 ay sonra vefat etmiştir)
umm i seleme 65 yaşında, dul + 4 çocuklu
zeyneb bint-i cahş 35 yaşında (peygamberin halasının kızıdır)
habibe bint-i cahş 55 yaşında, dul (peygamberin halasının kızıdır)
cuveyriye bint-i haris 20 yaşında
safiyye bint i huyey 20 yaşında
hz. mariye ?
hz. meymune 60 yaşında, dul

not: kronolojiktir.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:
örnek verdiğin kediler ensest olarak çoğalıyot yalnız.ancak insandaki gibi sakat doğma riskini arttırmıyor.Hatta bildiğim kadarıyla insan hariç ensest ilişkide sakat çocuk doğma riski taşıyan başka bir canlıda pek yok.

Genetik bi olaydan bahsediyoruz, insan kedi mamut ayrımı yok. Kedilerde de inbreeding yüzünden sakat doğan hayvanlar var.

_Rave said:
Tabu olmasını yanlış bulmuyorum buarada.Ancak diğer üremeye yönelik olmayan veya neslinin devamını tehlikeye sokan bütün ilişkiler kadar tabu.Homoseksüellik,nekrofili,zoofili vs.neyse ensestte okadar etik değil ve tabu.

Kardeş homoseksüellik gen havuzunu nasıl tehlikeye atıyor bi açıklar mısın? Ben saerosla sevişince onun karısından doğacak çocuklar bozuk mu çıkıyor nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

hepsinde var ensestle sakat doğum. hatta sürü hayvanları sık sık sürüler arası takas yapıyor bu yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

_Rave said:

Genetik bi olaydan bahsediyoruz, insan kedi mamut ayrımı yok. Kedilerde de inbreeding yüzünden sakat doğan hayvanlar var.

_Rave said:

Kardeş homoseksüellik gen havuzunu nasıl tehlikeye atıyor bi açıklar mısın? Ben saerosla sevişince onun karısından doğacak çocuklar bozuk mu çıkıyor nedir?

biseksüellik ile homoseksüellik aynı kavramlar değil.gen havuzunu tehlikeye attığınıda sen totondan uydurmuşsun,ben öyle birşey demedim.üremeye yönelik olmayan(homoseksüellik,zoofili vs.)veya neslin devamını tehlikeye sokan(ensest)ilişkiler tabu olarak görülür toplumda dedim.

üsttekinde haklısın ama.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Eşcinsellik neslin devamını tehlikeye atmıyor, eşcinsel bireylerin üreyip çocuk sahibi olmasında bi sıkıntı yok her taraf bunun örneği kaynıyor.

abi eşcinsel bireyler birbiriyle üremiyor ama?

hayvanlarda da cinsiyet değiştirebilenler var sonuçta. yani erkek erkeğe veya dişi dişiye üreme olmuyor diye biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

ozaman onlar biseksüel oluyor zaten.

Ahah bu çok saçma bi tanımlama ama, insan eşcinselle eşcinseldir, biseksüelse biseksüeldir. Çocuk sahibi eşcinseller ya böyle anlaşmalı taşıyıcı anne, donör baba vs. ile çocuk sahibi oluyor, ya da türkiyedeki çoğunluk gibi gizli eşcinsel olduğundan toplum baskısı yememek için yalandan bi evlilik yapıp çocuk sahibi oluyor. Üremelerinde bi sıkıntı yok bunu anlatmaya çalışıyorum, tabii ki ben saerosla seviştiğimde onu hamile bırakamıyorum yoksa.

Eşcinselliğin toplumda kabul görmeme nedeni dinler, onu da dönüp antik çağlardaki iş gücü gereksinimine bağlayabilirsin belki. Ama etik olmayan tarafı ne saydığın diğer ilişki çeşitleri gibi? Gerçi hayvanları öldürüp yediğimiz düşünülürse zoofili hafif bi eylem verilen zarar açısından, keza nekrofilinin de benim nazarımda bi sakıncası yok. Ben öldükten sonra istediklerini yapsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...