Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pilot olmak

Catze

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

THY'nin eski sistemle giren arkadaşlarım şimdi çok çok mutlular. Zamanında burun kıvırmıştım, şimdi geriye dönüp baktıkça iyi halt etmişim diyorum.

lol benim de oyle bir dostum var :/

ben santiyedeyim amk...

gidip en azindan ppl alip mastrbasyon yapayim diye dusunuyorum dogrusu.

hem airplane filmi gercek olursa yardimim dokunur.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Rewendor said:

THY'nin eski sistemle giren arkadaşlarım şimdi çok çok mutlular. Zamanında burun kıvırmıştım, şimdi geriye dönüp baktıkça iyi halt etmişim diyorum.

ben santiyedeyim amk...

Ppl ben de alcam param olunca.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

dasaaa said:

Rewendor said:

ben santiyedeyim amk...

Ppl ben de alcam param olunca.

Ben de sardım PPL olayına, hatta tanıdık falan da buldum. Ama 15 Temmuz dolayısıyla uçuşların büyük kısmına kısıtlama getirilmiş bi senedir falan. O yüzden bi kanyadı arada.

4-5 tane pilot tanıdığım var, evli olanlar için biraz daha iş "meh" boyutuna gelmiş ama diğerleri gayet keyifleri yerinde takılıyorlar valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

bildigim kadarıyla sadece ppl ile single engine ucurabiliyorsun. ama ucagin type rating ini alırsan gidip a380 bile ucurursun. tabi sahsin falan olması kaydıyla yolcu tasima degil.

Bir ara araştırdığım için biliyorum, PPL'den sonra PPM mi bişi daha var, ticari uçuş lisansı, onu alman gerekiyor. O da çok sağlam para istiyor. Tip eğitimi üçüncü aşama. Görece olarak diğerlerine göre daha ucuz, ama oraya gelene kadar yolunmuş kaza dönüyorsun zaten. Üstüne keyif sigarası diye düşün işte artık onu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...