Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Untrained
An individual who has not trained on the exercises before, but can perform them correctly.
Novice
An individual who has trained regularly for up to several months.
Intermediate
An individual who has trained regularly for up to a couple years.
Advanced
An individual who has trained multiple years.
Elite
An athlete competing in strength sports. Keep in mind, the standards shown in the tables do not represent the highest level of strength performance possible.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence biz anlayacagimiz sekilde ayiralim:
Caylak, acemi: Aletlerle garip hareketler yapan, dumbell, barbell elinden dusuren. Abuk subuk sorular soran tipler.
Yeni yetme: Bir kac aydir spor salonu gelen. Herseyi bilen, surekli akil veren tipler. Bunlar hala naptiklarini bilmediklerinden sik sik kendilerini sakatlarlar. Salonda car car konustugu yetmez gibi internette forum ortamlarini da kasip kavururlar.
Memurlar: Bunlar yillarca duzenli spora gider. Ne etlisine ne de sutlusune dokunurlar. Sorarsan yardimci olurlar ama oyle kalabaliktan falan kacarlar. Bunlarin cok azi gelisir cunku tek alacagi supplement spordan once baklava yada cikolata yemektir.
As Solistler: Bunlar yeni yetmenin upgrade cakilmis halidir. Dunyalari ben yarattim tribinde gezip, kendilerine hayrandirlar. Her turlu ilac, doping pislik cikar bunlardan. Kitabina uygun yaptigin hareketi bile onu oyle yapma boyle yap diye sana ogretirler. Bunlarin havasi bir kac sene surer sonra obez olup spora b.k atarlar.
Azmiler: Bunlar cok azimlidirler o yuzden azmi koydum bu sinifin adini. Arastirir kendi programlarini yazarlar, gelistirirler. Herkesten gizli formullerini uygularlar. Sessiz, sinsi, alttan gelirler. Olumune calisirlar. Sanki Olimpiyatlara girecek. Iyi de gelisirler ama nasil calistiklarina bakarken insanin ici acir. Iyi bi hoca bulamazlarsa, yardimsiz fazla yasamazlar.
Chick Magnet:Bunlar en guvenilmez siniftir. Muhabbetleri falan iyidir ama aslinda kendini begenmis olduklarindan kimseyi sevmezler. Yardim ayagina paso kari kiza asilirlar. Hergun gelirler k.dumun salonuna. Her turlu aktiviteye katilirlar. Paso dar tayt, compress body vb. giyerler. Gay olan modelleri de mevcuttur. O yuzden guvenilmezdir. Eve cagirirsin sana da surter, kiz arkadasina da asilir. Evlerden irak olsun. Naptiklari belli olmadigindan belli bir vucut tipleri de yoktur.
Azinliklar: Bu benim dahil oldugum azinlikta ki normal siniftir.
Kapici:Bunlar gizli sporcudur. Tipe baksan ne isi var bunun burda dersin ama insan ustu gucleri adami soke eder.
Gercek Kara Murat Bunlar gercek Body'cidir. Seruvenlerini ilgiyle izler, vay a.k deriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

yav ben de kendi başıma bişeyler yapmaya çalışıyorum tatmin olamıyorum yaptığımdan. Şu 5x5'e başladım ama birkaç sorum olacak.

şu sitedeki reg park 5x5 programına göre çalışıyorum sizce iyi mi?
http://www.muscleandstrength.com/workouts/reg-park-beginner-workout.html

- squat hareketini smite'ta hack squat olarak yapıyorum.

- assisted chin dip makinasında 25 kg assistle 3x10 pull up yapıyorum. daha 5x5'i tamamlayamadığım için gelişene kadar böyle yapayım dedim.

- yine aynı şekilde 3x10 dips yapıyorum 25 kg assistle

Sizce uygun mu bu hareketler?

Ön kol ve bilekler için 100 tane hareket var tavsiye edebileceğiniz en iyi hareketler hangisidir hacim arttırmak için?

Bu hareketler dışında hiçbir kol, göğüs hareketine ihtiyacım yok mu?

benim bildiğim reg parkta biceps curl vardı.
yalnızca dips yapmayı ben denedim, benim bile memelerim az gelişti. sana da tavsiye etmiycem o yüzden. bench press yap onun yerine sen
bu reg park 5x5 tavsiye ettiğimiz zamanı hatırlıyorum ortada bi 5x5 konuşması dönüyodu. sen de beginner olarak bilek hareketleri olan bi program istiyodun. aha reg park bu adama gider dedim. ancak squat yapmadığını görüyorum o yüzden pek ideal gelmiyo artık.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Litminov said:

yav ben de kendi başıma bişeyler yapmaya çalışıyorum tatmin olamıyorum yaptığımdan. Şu 5x5'e başladım ama birkaç sorum olacak.

şu sitedeki reg park 5x5 programına göre çalışıyorum sizce iyi mi?
http://www.muscleandstrength.com/workouts/reg-park-beginner-workout.html

- squat hareketini smite'ta hack squat olarak yapıyorum.

- assisted chin dip makinasında 25 kg assistle 3x10 pull up yapıyorum. daha 5x5'i tamamlayamadığım için gelişene kadar böyle yapayım dedim.

- yine aynı şekilde 3x10 dips yapıyorum 25 kg assistle

Sizce uygun mu bu hareketler?

Ön kol ve bilekler için 100 tane hareket var tavsiye edebileceğiniz en iyi hareketler hangisidir hacim arttırmak için?

Bu hareketler dışında hiçbir kol, göğüs hareketine ihtiyacım yok mu?

benim bildiğim reg parkta biceps curl vardı.
yalnızca dips yapmayı ben denedim, benim bile memelerim az gelişti. sana da tavsiye etmiycem o yüzden. bench press yap onun yerine sen
bu reg park 5x5 tavsiye ettiğimiz zamanı hatırlıyorum ortada bi 5x5 konuşması dönüyodu. sen de beginner olarak bilek hareketleri olan bi program istiyodun. aha reg park bu adama gider dedim. ancak squat yapmadığını görüyorum o yüzden pek ideal gelmiyo artık.

abi smith machine squat yapsam. dips yerine de bench press yapsam bir de biceps curl eklesem olur mu peki?
Sosyal ağlarda paylaş

squat yapmak istemeyen adama adam gibi program verememek de benim ayıbım. kafamda dengeler mükemmel olmayınca yazamıyorum programı abi. hadi quadları leg press leg extensionla çalıştırdın yeterince. hip extension nasıl çalışcan? hip hinge, yani deadlift türevleri. leg curlle olcak iş değil. e vücudun en önemli fonksiyonlarından biri eksik olan bi programı kağıda dökmek hoşuma gitmiyo. ama bi şekilde yardım etmem lazım

hyperextensionı düzgün yaparsa hip extension çalışır da yapılışını gösteren video lazım
Sosyal ağlarda paylaş

aman alt tarafta belin round olmasın, tepede de hyperextend olmasın. kıçını kullanarak tepe noktasına ulaştığında yani belin hareketi sağlayan değil stabilizer olduğunda vücudun düz olcak kafadan ayağa. burdan sonrasını kalkmak için hareketi belinin sağlaması lazım tavsiye etmem. bu dediğim şekilde çalışınca da belin hayvan gibi çalışcak zaten.
yani videodaki klokov gibi yapma hele ki bel ağrısı dedin
türkçe anlatmak çok garip geliyo bazen galiba beceremedim
Sosyal ağlarda paylaş

ben beceremediğinden yapmıyosun sanıyodum. o zaman leg press ve deadlift yeter ya. şu nasıl? 2 saat didinip yazmadım tartışarak oturtalım

A:
bench
row
leg press

B:
overhead press
chin up
deadlift

bunlara yorucu olmayan yani güçlenmeni yavaşlatmıycak ve saf estetik amaçlı hareket ekleyelim parantez içinde ve yapması zorunlu olmasın. bi de her güne hanging leg raise tarzı karın. az kol da koyalım

A:
bench
(incline cable fly falan)
row
face pull 3x8-12
leg press
dips veya lying triceps extension
hanging leg raise

B:
overhead press
(lateral raise)
chin up
biceps curl
deadlift
weighted plank

bu tarz bir şey işte. calf istersen eklenir ama çok da hareket eklemeyelim. ağır hareketler ısınma hariç 3x5 ve her geldiğinde ağırlık artacak, ağırlık tıkanınca tekrar sayısı 3x7-8e kadar çıkacak sonra ağırlık artacak. o biçim
izolasyonlar arasında kısa dinlenmece 1-2 dakka
ağırlar arasında uzun gücün azalmıycak şekilde yettiği kadar dinlenmece

soru sor yorum yap falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...