Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

1JWqZrD.png

son zamanlarda izlediğim en cringe ve tırt film ya of.

ilk yarısı gidiyodu aslında ama konunun potansiyelini karşılayabilecek yönetmen sayısı çok değildir, hele hele shyamalan hiç değildir. o yüzden zaten ikinci yarısı bayır aşağı.

Spoiler

yönetmen hitman oynayıp çok sevmiş, aynı yapıyı direkt filme koymuş ya ama oyunlardaki basitliği geliştirmemiş.

Sosyal ağlarda paylaş

84b6f12787d1bbd3f9f99f36fc946f1f.jpg

Kill

Hindistan John Wick'i diye hype'nı gördüydüm. Reviewleri filanda çok iyi diyordu hep. Güzel aksiyon filmi olmuş harbiden. Ama John Wick ten çok baya bi The Raid'e özenmişler. Aksiyon ve gore daha Raid'e yakın. Bi Raid değil tabii. Hint filmi melodramasını biraz daha kısabilirlerdi ama genel olarak beğendim ben. Bide çok övmüşlerdi zaten de title drop çok iyiydi filmde.

Filmin yarısından spoiler

Spoiler

Filmin yarısında, o sahneden sonra KILL diye title gösterip, gore açıp, haydutlar için korku filmine dönmesi iyiydi baya. 

Birde haydutların hepsinin devamlı her ölenin ardından BABAAA, AMCAAAA diye ağlanmaları güldürdü bi yerden sonra sdf 

Sosyal ağlarda paylaş

MV5BNGU4OTE5OTYtNmY0Yy00YjQ2LTgzNzItMTNj

Atatürk 

Yani... olmamış ya... yani izlerken hiç duygu olarak yakalayamadı mesela. sondaki sahne çok yapay olmasa misal çok güzel ama o kadar. kararlılığı, dik duruşu vs. güzel veriliyor ama duygu yok. 

images?q=tbn:ANd9GcREnIV1IAQoPpc-BEmrOPC

Yüzleşme - Arda Turan

SM'ye düşenler kadarmış ve yine aynı eksiklik var. Duyguyu daha iyi vermelilermiş gibi geliyor bana. İçerik olarak iyi.

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcQ0fu75mIzB6KORBeOe95u

A Gentleman in Moscow - Mini Seri 8 Bölüm

Ewan McGregor ve Mary Elizabeth Winstead olunca konuya pek bakmadan başladım. Moskova'da Rusya'da yaşanan olaylardan dolayı otel hapsi gibi bir durumda kalan Alexander Rostov'u konu alıyor. Başta biraz bayar gibi geldi ama sonra açıldı. Evet adam 8 bölüm boyunca otelde 😄 dışarıdan  pek görüntü yok. Ben sonuna bayıldım. Duygusaldan öte tam bitmesi gerektiği gibi bitirmişler...

images?q=tbn:ANd9GcTaWkIUyzNLGRwObS-LhVh

Monkey Man

Dev Patel'in ilk yazıp yönettiği film. Başrolünde de kendisi var. Bir intikam hikayesi. Bazı sahneleri fazla uzatmış, özellikle dalıp gittiği yerler. Onun dışında fena film değil.

images?q=tbn:ANd9GcQUhjaF4I_abPy4niQAv0A

The Instigators

Apple+'ın eğlencelik filmi. Casey Affleck daha çok komedi yapsın dkasjdkas 

Sosyal ağlarda paylaş

pek benzeri film gelmiyor aklıma ama dogtooth sevene göre diyebilirim heralde. yine de rahatsız edici sahneleri var her ne kadar dark humor olarak geçse de. beni öyle rahatsız etmedi ama filmden çıkan çok kişi olmuş. absurdlük kullanarak birden şokladığı sahneler var, böyle scare jump gibi ama korku değil de emotional jump yaptırıyo. değişik, üzerine neden böyle yapmış diye düşündürüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...