Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Flassh said:

öküz çok, aldırıyo level

öküz olmasa da alınıyor genelde. pro maçlarda bile saçma sapan offlaner heroları hayvan gibi full exp alıyor. carryler lane dengesine pek dikkat etmeyince ve supportlarda sürekli olarak triple veya stackli double pull yapmayınca elbet alınıyor level.

pubda noluyor adam gidiyor sadece 1x ez pull yapıyor sonra hopp tüm krepler geri dönüyor laneyi hayvan gibi pushluyor. zaten krep blok yapan da yok. ki genelde carry rahatsa suplar roama gidiyor, o noktadan sonra offlanerın exp almasını engelleyemezsin. eğer offlanerın expini kesmeye allaha yemin ettiysen laneyi kendi kulene yakın bir noktada sabit tutacaksın ki baya tecrübe isteyen bir iş o, 5k mmrda bile yapılmıyor. 1 sup gidecek offlaneri zoneout edecek, diğer sup sürekli pull yapacak, pull yaptığında laneye geri krep dönmeyecek, carryde düşman krebe vurduğu kadar kendi krebine de vuracak vs. offlaneri harraslarken krep aggro alınıp lane pushlanmayacak vs. kısacası pubda neredeyse kimse uğraşmıyor bununla, yapılsa yapılsa cmlerde yapılır ki onda da offlaneye pudge almazsın heralde. veya genel olarak hiç pudge almazsın. ki yeni patchlerle offlaneden exp almak çok kolaylaştırdı, birkaç sene önceki gibi değil hiç. bilmiyorum son 500 oyunumda hiç yaşamadım, görmedim dk 10da lvl 2-3 kalan offlaner.

bir de bu yeni pudgeyi sevdim ben, lvl1-7 pudge baya yetersizdi en azından tehlike arz ediyor şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

Flassh said:

öküz çok, aldırıyo level

öküz olmasa da alınıyor genelde. pro maçlarda bile saçma sapan offlaner heroları hayvan gibi full exp alıyor. carryler lane dengesine pek dikkat etmeyince ve supportlarda sürekli olarak triple veya stackli double pull yapmayınca elbet alınıyor level.

pubda noluyor adam gidiyor sadece 1x ez pull yapıyor sonra hopp tüm krepler geri dönüyor laneyi hayvan gibi pushluyor. zaten krep blok yapan da yok. ki genelde carry rahatsa suplar roama gidiyor, o noktadan sonra offlanerın exp almasını engelleyemezsin. eğer offlanerın expini kesmeye allaha yemin ettiysen laneyi kendi kulene yakın bir noktada sabit tutacaksın ki baya tecrübe isteyen bir iş o, 5k mmrda bile yapılmıyor. 1 sup gidecek offlaneri zoneout edecek, diğer sup sürekli pull yapacak, pull yaptığında laneye geri krep dönmeyecek, carryde düşman krebe vurduğu kadar kendi krebine de vuracak vs. offlaneri harraslarken krep aggro alınıp lane pushlanmayacak vs. kısacası pubda neredeyse kimse uğraşmıyor bununla, yapılsa yapılsa cmlerde yapılır ki onda da offlaneye pudge almazsın heralde. veya genel olarak hiç pudge almazsın. ki yeni patchlerle offlaneden exp almak çok kolaylaştırdı, birkaç sene önceki gibi değil hiç. bilmiyorum son 500 oyunumda hiç yaşamadım, görmedim dk 10da lvl 2-3 kalan offlaner.

bir de bu yeni pudgeyi sevdim ben, lvl1-7 pudge baya yetersizdi en azından tehlike arz ediyor şimdi.

laneye
krebe
pudgeye
Sosyal ağlarda paylaş

Rank aynı ise ortamın değişmesini beklemek yanlış. Ortam insanı değiştirir :P. Grupsuz moba oynuyorsan diğerlerini takmayacaksın. Ayrıca 2-3 arkadaş yapmak o kadar zor değilki? biraz deneme yanılma gerekiyor. 3-5 tipi ekleyeceksin. Kafa yapısını beğenmediklerini eleye eleye düzgün bir arkadaş grubun kalır. Bir süre yeni insanları denerken sorun olabilir fakat sonra rayına oturur.

Bulunduğun yerden iyisini hakettiğini düşünüyorsan kendi gelişimine konsantre olacaksın. Sonuçta 5vs5... oyunda birşeyleri değiştirebilmene imkan var.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

Rank aynı ise ortamın değişmesini beklemek yanlış. Ortam insanı değiştirir :P. Grupsuz moba oynuyorsan diğerlerini takmayacaksın. Ayrıca 2-3 arkadaş yapmak o kadar zor değilki? biraz deneme yanılma gerekiyor. 3-5 tipi ekleyeceksin. Kafa yapısını beğenmediklerini eleye eleye düzgün bir arkadaş grubun kalır. Bir süre yeni insanları denerken sorun olabilir fakat sonra rayına oturur.

Bulunduğun yerden iyisini hakettiğini düşünüyorsan kendi gelişimine konsantre olacaksın. Sonuçta 5vs5... oyunda birşeyleri değiştirebilmene imkan var.

Siliyorum ben o zaman dotayı. X(

Adam zeus alıyor level 6 olduğunda ultiye vermemiş.Dakika 10 20 kere ölmüş ve adam oyunu oynamak için çok azimli.İsteyerek ölmüyor yani.Ama neden ranked?Botlara karşı yada neden normal oyun değil?Hemen sonra ki oyun adam sırf takımdan biri morph seçti diye feedlemeye başladı.Kurye basıp karşıya gönderiyo falan.Koşuyo kule dibinde ölüyo cart curt.Bayaa bayaa bilinçli olarak feedliyo yani.Ne yapabilirsin ki böyle olunca?Adamı raporluyosun.Hatta karşıya da diyorum bu adam bir sonra ki el senin takımında olabilir.Bunu düşün ve raporla diyorum.Yaptık ettik diyolar ama 1 oyun daha piç oldu gitti.Böyle böyle seriye bağlanyınca rank mank hak getire.1375 şu anda mmrım.

Şu anda yeni hesap açıp level 13 yapıp 3-4k mmrla başlamaya uğraşacam ama değer mi bilemedim.Oralarda durum nasıl?Bir de level 13 yapıp ranked maça dalıp 10 seriyi hakkıyla tamamlayınca direk 3-4k dan mı başlatıyo yoksa daha mı çok level almam lazım?

Nasıl yapacaz?Bu mmr da ranked oynarken gerçekten de zaman kaybettiğimi düşünmeye başladım artık.Ya bide böyle arada çok güzel takımlar denk geliyo.Geçen gene 1300 küsürden 1800e çıktı mmr.Şimdi tekrar 1300 e düştü.:S
Sosyal ağlarda paylaş

1500 mmr'da oyunu taşıyamıyorsan değil 4k, 3k bile oynayamazsın. Arada dünyalar kadar fark var.
Calibration maçlarının tamamını kazanman ya da kaybetmen çok belirleyici değil, calibration galibiyete pek bakmıyor. Değişik kritlerleri var açıklanmayan, ama millet keşfedip abuse yapabiliyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...