Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bollywood celebrity makeup

bingildak

Öne çıkan mesajlar

tamamda, bu seslenişlerde bulunmana neden olacak ne okudun, axedice?

ondan bahsetmedik ki, erkekler kadınların üstünde egemenliklerini kullanarak onları seks objesi olarak kullanıyorlar(?)

tezine bende,

kadılar öyle istediği için bizim algımızda o yönde gelişiyor diyorum.

dediğin gibi üreme için her şey ve kadınlar bu işin kolayına kaçıyor.

daha fazla hayvani duygulara hitap edersen, doğal olarak karşında "daha hayvanları" buluyorsun, daha insanı duygulara hitap edersen üreme için "daha fazla insan" ile muhatap olursun

sen akla fikre mantığa hitap etmeden, estetik ve seksapel ile ilgi çekmeye kalkışırsan, sonunda muhatap olacağın kitle böyle oluyor.

diğer taraftan, kadınları -bakım ihtiyaçları- menepoz sonrası azaldığınıda düşünmüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

@Feamer

bi kere öncelikle günümüz koşullarındaymış gibi düşünüyorsun. çok değil bi 80 sene öncesine gitsen mesela kadın denen şey tek başına sokağa çıkması bile hoş görülmeyen toplumda ev işi yapmak ve çocuk doğurup bakmak haricinde pek yer verilmeyen bir birey. bunun istisnaları tabi ki vardır ama genel kanı bu yöndedir. daha 60-70 senesine ait bazı reklamlara falan baksan bile hep kadına bu şekilde yer gösteren şeyler bulursun.

bunun çok antik zamanlarda tam tersinin de olduğu zamanlar var (anaerkil toplumlar) ama bilinen yakın tarih başladığından beri toplumlar hep ataerkil.

aslında burada temel konu da biraz şu neden bacak kılı kesmek güzellik anlamına geliyor. üstelik bu anlayışlar dönem dönem değişebilen şeylerken bunun güzellik anlamına gelmesinin doğallığına nasıl güvenelim.

sen şimdi olaya çok farklı bi yerden girdin. bunu kadınlar şekillendirdi bu şekilde diyorsun. bence bunu kimin başlattığının çok bir önemi yok. farkında olmadan yine erkeklerin toplumdakini yerini öne çıkarır bir açıklama oluyor bu çünkü kadınlar bir şekilde erkeklerin ilgisini çekebilmek için bu tarz kendilerine işkence etmelerini gerektirecek bir yöntem buldularsa bu yine bütün kontrolün erkeklerde olmasına geliyor. erkeklerin zevki ne yöne giderse, kadınların da şekli yine o tarafa yönlenmekle zorlanıyor. yine kadınlar erkeklerin zevkleri doğrultusunda kendilerini süsleyen veya kilo alan/veren metalara dönüşüyor.

ama bütün bu mantık yanlış bile olsa, özellikle kıl konusunda çok derin görüşler var. kılsızlığın ne anlama geldiği, bilinçaltında ne hissettirdiği gibi. en basitinden şöyle bir soru çıkıyor, erkekler de kadınların ilgisini çekmek için bir takım şeyler yapıyorken neden vücutlarını kılsız hale getirmek bunlardan biri değilken kadınlar için böyle?

neden kadınlar erkekleri kendilerine çekmek için tüptüysüz kalmak zorunda kaldılar da erkekler kalmadı? bunun içinde kadının doğasından bir anlam çıkaran toplumun etkisi nedir? gibi sorular.

öncelikle zamansal değil bölgesel bir mesele kadınların durumu, kültür ve toplumun yapısı ile ilgili, aynı çağda farklı coğrafyalarda farklı şekilde, statü değişiklikleri olabiliyor ama kadınların gelen süslenme vb. gibi karakteristik şeylerinde farklılıklar olduğunu düşünmüyorum ki, aksi bir araştırmada duymadım

ilk satıra bunu yazdım işimi bitiriyim dvamına bakarım
Sosyal ağlarda paylaş

ben onu o açıdan yazmadım

senin doğumundan itibaren bildiğin bir erkeğe kendini beğendirme durumu her zaman bu dünyada olmamış olabilir bu yüzden yazdım onu.

kadının toplumdaki yeri 80 sene öncesinde bile böyle değildi bırak 200 ya da 1000 seneyi, yani söylediğin; kadınlar şöyle yapıyor, birbirini etkiliyor mesela yarışıyor, gibi sonuçlar çok yeni-dünya sonuçları.

zaten olmuş bitmiş yerleşmiş kavramların sonucunda oluşmuş şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kıl tüy kadında şu yüzden istenmiyor

said:
The growth of androgenic hair is related to the level of androgens (male hormones) in the individual. Due to a normally higher level of androgen, men tend to have more androgenic hair than women.

http://en.wikipedia.org/wiki/Androgenic_hair

Kadınların istediği bişey yok yani, biz tercih etmiyoruz içgüdüsel seviyede erkekliği çağırıştırdığı için.

Bu arada akıl fikir ve mantıkla çiftleşilmez, seksapelle çiftleşilir. İkisine aynı anda sahip olmamak için bi neden yok, lütfen eksik seksapelinizi "ama onlarda da akıl yokkk =((( " demek için kullanmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben zaten feministlerin derdini açıklamak gibi bi çabaya girdim burada yanlış anlaşılıcam diye korkuyorum.

ben bütün bunların en basitinden fizyolojilerden hormonlardan kaynaklandığını düşünüyorum ama mesela şuanda erkeklerin kadınlardan daha egemen olması bile en basitinden kol kasımızı biraz daha güçlü çıkaran o fizyoloji yüzünden.

bu yüzden kadınlar daha yönetimde sayıca azlar, bu yüzden kadınlar erkekler tarafından eziliyor.

bunu bu şekilde yaşamak bizim gibi akıllı hayvanlar için oldukça yanlış bence ve bunu azaltmak da malesef feministlere kalmış birşey. ciddi feminizm geçmişi araştırırsanız şuanda kadınların eskisine oranla ön planda olmasında 20. yy feminist hareketlerinin payı yoksayılamaz. bu yüzden aklı başında eşitlik savunan kadınlara her zaman saygım sonsuz olmuştur.

ama mesela bi arkadaşım var. facebooka arada bayan değil kadın yazacaksınız aklınıza sokun gerizekalılar!! yazan. o yok olsa umursamam.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Black-ice said:

senin doğumundan itibaren bildiğin bir erkeğe kendini beğendirme durumu her zaman bu dünyada olmamış olabilir bu yüzden yazdım onu.

Hayır her zaman oldu. Memeli hayvanlar olarak çiftleşme ve üreme buna bağlı tamamen.

günümüz günlük yaşamında olabilecek şeylerden bahsediyorum. öyle genellemedim. mesela kentleşmeyle bile şehir içinde yaşayan kedilerin çiftleşme davranışlarında ufak değişimler yaratmış olabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

sen şimdi olaya çok farklı bi yerden girdin. bunu kadınlar şekillendirdi bu şekilde diyorsun. bence bunu kimin başlattığının çok bir önemi yok. farkında olmadan yine erkeklerin toplumdakini yerini öne çıkarır bir açıklama oluyor bu çünkü kadınlar bir şekilde erkeklerin ilgisini çekebilmek için bu tarz kendilerine işkence etmelerini gerektirecek bir yöntem buldularsa bu yine bütün kontrolün erkeklerde olmasına geliyor. erkeklerin zevki ne yöne giderse, kadınların da şekli yine o tarafa yönlenmekle zorlanıyor. yine kadınlar erkeklerin zevkleri doğrultusunda kendilerini süsleyen veya kilo alan/veren metalara dönüşüyor.

bence değil işte,

axenin dediği gibi işe üreme dürtüsü ile ilgi gelen seks ihtiyacı, ve bu ihtiyacı gidermek için yapılanlar,

şöyle bir örnek vereyim,

belirli bir ortamdaki tek erkek sensin ve iki tane kadın var, bir tanesi senin bahsettiğin gibi "ataerkil" toplumun dayatmalarından sıyrılmış bir kadın, öyle ki, zevkleriniz bile örtüşüyor ama tipin değil, pek dokunmak veya bakmak içinden gelmiyor

ikinci kadın ise yine tipin değil ama "ataerkil" toplumun istediği gibi (nasıl oluyorsa artık) davranan bir kadın.

ondan da hoşlanmıyorsun ama, uzun saçları, göğüs dekoltesi, kalçası ve bacakları ile dikkatini çekiyor. elinde olmasa da çeker çünkü bunlar zekaya ve mantığa hitap eden şeyler değil, ama bunları kullanmak çok kolay ve sonuç alma oranın yüksek, (işin diğer bir boyutu, bu tip kadınlar kadınların arasında da benzer mevkide oldukları, eğer çok pısırık değillerse ki, öyle olursa zaten bu örneğin konusu olmuyor.)

ve seninde bir kızışma anında fırsata istifade ederek cinsel birleşmeye gidiyorsunuz...

şimdi bu örneğe böyle olmaz bu diye itiraz edecek biri var mı?

zannetmiyorum.

bunlardan ataerkil toplu eleştirisi yapmak bana saçma geliyor, anca yukarıdaki örnekte tercih edilmeyen ve başka alternatif üretemeyen ama en damızlık erkekleri arzulayan kadınlar bu yola başvuru bunu ciddiye almam

ama şunlar yapılabilinir, evlilik kurumu, kadınların çocukluk zamanlarında bebekle ve ev işleri ile ilgilenme üzerine şartlandırılması, kıyafet tercihleri üzerindeki baskılar falan filan.

ve ben deseydim, "etek giymeyen kadınları çekici bulmuyorum" -ki var pantolon giyen kadınları beğenmeyenler- o zaman bu itirazlara mahzar olabilirdim, lakin en temel sahip olduğumuz hayvansal arzularımıza hitap eden şeyleri, törpülemek veya egemen olarak onlara boyun eğdirmek ve bunu 2500 yıl devamlı yapmak bana biraz uçuk geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

abi axedice haklı diyerek konuya girdin ama zaten axedice haklı ve benim dediğimi doğruluyor o wikipedia postu.

evet kadınlar erkekleri etkilemek için kıllarını kesiyorlar diye kabul edelim bunun doğasında içgüdüsünde bu yatıyordur. doğrudur.

ama feministler de diyor ki neden biz erkekler için kendimizi bu kadar epilasyon işkencesi altında bırakalım. hadi diyelim bıraktık, üstüne üstlük bir de bu erkek beğenisi topluma yıllar boyunca yerleşince, ve toplumda buna uymayan kadınlar, bırak sadece erkekleri diğer kadınlar ve her türlü yaşlı genç birey tarafından da dışlanmaya başlayınca buna bir dur demek istiyorlar. neden sırf erkekler tarafından beğenilmemek gibi bir sonuçla karşılaşacakken tüm toplum tarafından dışlanıyoruz?

sonuç; erkek beğenisi ve arzuları (egemenliği) bizi toplumdan soyutladı. gibi bir sonuç çıkarıyor kadınlar haklı olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ama bütün bu mantık yanlış bile olsa, özellikle kıl konusunda çok derin görüşler var. kılsızlığın ne anlama geldiği, bilinçaltında ne hissettirdiği gibi. en basitinden şöyle bir soru çıkıyor, erkekler de kadınların ilgisini çekmek için bir takım şeyler yapıyorken neden vücutlarını kılsız hale getirmek bunlardan biri değilken kadınlar için böyle?

neden kadınlar erkekleri kendilerine çekmek için tüptüysüz kalmak zorunda kaldılar da erkekler kalmadı? bunun içinde kadının doğasından bir anlam çıkaran toplumun etkisi nedir? gibi sorular.

burası için de dediğim gibi kadının kadın ile yarışında fark yaratacak her unsuru denemesi.

ben bunun erkekler tarafından başlatıldığını düşünmüyorum, yani bir erkeğin çıkıp şu "kıllarını al batıyor demiş olabileceğini"

şöyle olmuş olabilir, belirli bir kadın/lar, bunu başlatmış ve bu zamanla aranan bir özellik olmuş olabilir.

misal antik çağlarda bu işin uzmanı iştar rahipleri vardı, bir tapınak dolusu, insanları memnun etmek için uğraşan rahibeler veya antik yunannın Hetairaları,

bu kadınları içinde biri ilk olarak kıllarını alması ve bunun erkeklerin hoşuna gitmiş olmasından ötürü, erkeleri suçlayacak kadar gözü dönmüş değilim...

tarihin akışı içinde elinin altında olan her şeyi denemiş, yeni kumaşların bulunması ile elbiseler, takılar, parfümler, makyajlar, yemek, bunlar tükendiği zaman estetik...

bu gün bacak kıllarını alacak alet ve edevata ulaşmak ve kullanmak kolay olduğu için uygulaması da fazla oluyor...

estetik misal, oda son teknolojinin nimetlerinde, bunu da ataerkil toplum yapısına bağlamak saçma

amaç üremek ve hayvanlar istekler bunu en iyi şekilde en doğru kişi ile yapmak istiyor

ayrı erkekte yok demek saçma biraz, sakal eskisi gibi kabul gören bir şey değil artık, çünkü kesmesi kolaylarştı
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok açık şekilde açıkladım artık onun üstüne daha nihai bi açıklama yapabileceğimi sanmıyorum.

bak şuna neden takıldın bu kadar anlamadım, burda bunu kim başlattı ve neden başlattı diye tartışmıyoruz. üstüne üstlük bunu kadınlar bile başlatmış olsa rekabet yada başka sebepler içn, bu yine erkekler için yapılmış bir amaca hizmet ettiğinden doğru olmuyor.

bunu şöyle açıklıyorum tekrar:

tamam kadınlar bunu rekabet için yapıyor da olsalar, koltuk altı uzamış bir kadının toplumdan dışlanmasını garip karşılanmasını açıklamıyor şuan. anlatabildim mi? bunun bu hale gelmesinden bahsediliyor feminizmde. bunu erkeklerdeki karşılığından bahsedince daha iyi görebileceksin bence;

erkeklerde sakal örneği vermişsin. erkek sakalını keserse de uzatırsa da toplumdan dışlanacak bir vasfa sahip olmaz.

kısacası heteroseksüel erkekte bu tarz bir toplumdan soyutlanmasını sağlayacak şekil değişimi mevcut değilken kadınlarda çok şiddetle boyutlarda bir normallik anlayışı var.
erkek bacak kılını genelden farklı bir hareket yapıp keserse çok garip karşılanmazken, kadın bacak kılını uzatırsa herkes iğrenerek bakacaktır mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi axedice haklı diyerek konuya girdin ama zaten axedice haklı ve benim dediğimi doğruluyor o wikipedia postu.

evet kadınlar erkekleri etkilemek için kıllarını kesiyorlar diye kabul edelim bunun doğasında içgüdüsünde bu yatıyordur. doğrudur.

ama feministler de diyor ki neden biz erkekler için kendimizi bu kadar epilasyon işkencesi altında bırakalım. hadi diyelim bıraktık, üstüne üstlük bir de bu erkek beğenisi topluma yıllar boyunca yerleşince, ve toplumda buna uymayan kadınlar, bırak sadece erkekleri diğer kadınlar ve her türlü yaşlı genç birey tarafından da dışlanmaya başlayınca buna bir dur demek istiyorlar. neden sırf erkekler tarafından beğenilmemek gibi bir sonuçla karşılaşacakken tüm toplum tarafından dışlanıyoruz?

sonuç; erkek beğenisi ve arzuları (egemenliği) bizi toplumdan soyutladı. gibi bir sonuç çıkarıyor kadınlar haklı olarak.

bende aynı fikirdeyim, keşke kadınlar bokunu çıkarmadan böyle bir akımda başarılı olasalar, keşke ot bok süslenmeye kafa ve para ayıracaklarına kendilerini geliştirmeye daha sportif olmaya falan çalışsalar...

ama bu kafa ile olamıyorlar çünkü, bence, bunun nedeni erkek beğenisin den ziyade, kadınların bu tür davranışlar ile erkekleri etkileme çabası

yani yukarıda verdiğim örnekte olduğu gibi erkekten kaynaklanan bir durum yok, o ikinci kadın gelmese, göğüse kalçaya tav olmayacak, diğer kadınla çiftleşecektin

veye hiç çiftleşmeyecek, soyun kuruyacaktı

doğa bunu bildiği için savunma mekanizması koymuş işte, erkekler olarak biz ne yapalım, veya kadınlar olarak seksapeli olan kadınları o kadar yadırgamasınlar

son olarak, başta dediğim gibi kadınlar, erkekleri etkilemek için kolaya kaçıp boş işler ile zaman ve para harcamasalar dı belki şu anda marsatki koloniden yazışıyor olurduk
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi çok açık şekilde açıkladım artık onun üstüne daha nihai bi açıklama yapabileceğimi sanmıyorum.

bak şuna neden takıldın bu kadar anlamadım, burda bunu kim başlattı ve neden başlattı diye tartışmıyoruz. üstüne üstlük bunu kadınlar bile başlatmış olsa rekabet yada başka sebepler içn, bu yine erkekler için yapılmış bir amaca hizmet ettiğinden doğru olmuyor.

bunu şöyle açıklıyorum tekrar:

tamam kadınlar bunu rekabet için yapıyor da olsalar, koltuk altı uzamış bir kadının toplumdan dışlanmasını garip karşılanmasını açıklamıyor şuan. anlatabildim mi? bunun bu hale gelmesinden bahsediliyor feminizmde. bunu erkeklerdeki karşılığından bahsedince daha iyi görebileceksin bence;

erkeklerde sakal örneği vermişsin. erkek sakalını keserse de uzatırsa da toplumdan dışlanacak bir vasfa sahip olmaz.

kısacası heteroseksüel erkekte bu tarz bir toplumdan soyutlanmasını sağlayacak şekil değişimi mevcut değilken kadınlarda çok şiddetle boyutlarda bir normallik anlayışı var.
erkek bacak kılını genelden farklı bir hareket yapıp keserse çok garip karşılanmazken, kadın bacak kılını uzatırsa herkes iğrenerek bakacaktır mesela.

yazının içinden silsile olarak ve geriden cevap yazıyorum, yazılanları alıntıladıklarıma cevap olarak değerlendir, genele değil

özetle anlatmak istediğim, bu sorunların kaynağını erkekler olarak görmüyorum ben ve çözümünü de erkeklerde aramıyorum.

tespiti doğru yaparsak çözüme daha doğru varırız.

genetik olarak kotlanmış bir şey var, zamanla evrimleşmiş beğeni ve dürtüler var, bunları ortadan kaldıramayız, koltuk altı kılından haz etmeyen kadar, seven ve nötr kalanda var, yani öyle toplumdan dışlanma yok,

neyse bu kadar yeter
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

olm nasıl bir wot manyaklığı bu

kılsız insan > kıllı insan

ama kadın erkekten daha estetik göründüğü için(kadın beli, boynu, bilekleri vs)

kısız kadın >> kılsız erkek

bu işte. tartışılacak ne vardı.

http://4.bp.blogspot.com/-8ryF97EZBaM/Uu9RTS1i8cI/AAAAAAAABH0/yAOXK2AbsXg/s1600/cahil-cahil-konusma-caps.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...