Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

TheRiverBelow said:

woh o kadar farkediyo mu ya? iyi statlı bi şundan daha mı iyi mesela arcane mage için? kullananların tecrübeleri neler?

O wanddan (woh değil, linkini berdiğin wand) çok daha iyi dps verecek kılıçlar var mesela excarian. Wandlar hikaye, teleport kullanıyorsan işine yarar. Excarian %16 arcane dmg veren wandımdam bile totalde daha çok elemental dps veriyor, çünkü üstünde %33 crit dmg bonus var.

Diabloprgresden sağlamasını yaptım. Wand of woh o açıdan çok iyi, fire da gitsen arcanede gitsen süper.

Birde %20 küsür distingrate vuran wand var ama arcane torrent çok daha iyi ve hayvani dmg vurduğu için oda bir alternatif değil ama o distingrate rollenirmi acaba ? Akşam bir deneyeym.
Sosyal ağlarda paylaş

Woh bayağ fark ettirecek diye düşünüyorum denemedim gerçi. Arcane döndüm ama explosin blast arcane de vuruyor o runü seçipde iş yaar, olmadı fire da denenebilir.

Firebird hariç (full set bonusuna alacak kadar) düşmeyen item kalmadı bir tek woh lazım. Artık onlada t6 olmaz ise yapacak birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Wizard barbar ve DH bir grup, monk wd crusader baska bir grup dmg konusunda. Ikinci grup ilk grubu ikiye katliyor acimasizca :/

Class Balance patch geldiginde muhtemelen duzelecek diye dusunuyorum. Son gelen patch'te balance hedeflerinin olmadigini sadece ucundan dokunduklarini soylediler. Inaniyoruz, guveniyoruz, bekliyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

nihlathak said:

Wizard barbar ve DH bir grup, monk wd crusader baska bir grup dmg konusunda. Ikinci grup ilk grubu ikiye katliyor acimasizca :/

monk'un dps'inin DH'den çok olduğunu iddia etmiyorsun herhalde dimi?

Monk Dmg'ini palmle verdigi icin rift ortalamasi bir wizard, dh ya da barbarin iki kati geziyor. Bizim dmg'imizla bizi geciyor yani :) Efektifligide hic kotu degil, dogru oynanan bir monk, yanlis oynanan bir monktan 3 kat daha fazla efektif dps yapiyor bu da baska bir detay.

Bu arada ben yazarken hep 4 kisi t6 rift olarak konusuyorum, solo play bambaska bir dunya ve butun dengeler degisik, yanlis anlasilma olmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yagiz9304 said:

Wizard hakikaten zayıf ya, oyunda düşebilecek her türlü itemın oldukça iyi rollluları var neredeyse ama gel gör ki adam gibi t6 yapamıyoruz...

Solo pek oynamiyorum ama Woh ile solo gameplay inanilmaz kolay wizarda, gerek buildin unity kullanmasi, gerekte super bir Crowd Controle sahip olmasi, solo T6'da gule oynaya mob kesmeye yariyor. nova ve black hole ile chain CC'ye bagliyorsunuz moblari.

Bunun yaninda woh yerine double hydra da gidilebilir eger wand dustuyse. Arcane hydra gidip, tasker ve diger itemlardan gelen ias sayesinde, moblari surekli %80 yavaslatarak taramak suretiyle kesebilen bir build yaparak T6 da teror estirebilirsiniz. Blizzard'i da alip hem ekstra direct dmg, hemde ekstra %5 elem. exp'ten alabilirsiniz. Ustelik bu sayede cold blood'dan da %10 daha alirsiniz. Bu buildin en guzel yani da hydralar keserken sizin sadece lootluyor olmaniz olur :)

Wizardda olanak cok, ama isin ozu unity solo'da. 1 yanciya 1 size, yanciya da immortality token'i, daha da kolayina olmezsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.battle.net/d3/en/profile/nepenthe-2129/hero/103372

Bufflarla sheet dps 1.219m oluyor. Bracer'ı arcane'lisiyle değiştirsem bayağı farkedecek aslında ama bir türlü craftlayamadım arcane + crit dmg. Roll'lediklerim de 1-2m oldu hala tık yok sdflşdksjh

Böyle T5 falan dönüyorum hızlıca ama 2x unity bulmadan kaşınmak istemiyorum. T3'ü koşma hızına yakın yapıyor, T4 ise ideal.

Totalde %30 arcane cost red. oldu. Yalnız ap gain on hit lazım bir yerlerden kesinlikle. Bir de blizzard çok ap yiyor, onu black hole'la değiştirip frozen armor alabilirim trifecta bir rorg bulunca.

He bir de glove için trifecta vyr istiyorum, onu da 2 set yapıp 500 int daha kaparım :>
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
deadwoll said:

http://eu.battle.net/d3/en/profile/nepenthe-2129/hero/103372

Bufflarla sheet dps 1.219m oluyor. Bracer'ı arcane'lisiyle değiştirsem bayağı farkedecek aslında ama bir türlü craftlayamadım arcane + crit dmg. Roll'lediklerim de 1-2m oldu hala tık yok sdflşdksjh

Böyle T5 falan dönüyorum hızlıca ama 2x unity bulmadan kaşınmak istemiyorum. T3'ü koşma hızına yakın yapıyor, T4 ise ideal.

Totalde %30 arcane cost red. oldu. Yalnız ap gain on hit lazım bir yerlerden kesinlikle. Bir de blizzard çok ap yiyor, onu black hole'la değiştirip frozen armor alabilirim trifecta bir rorg bulunca.

He bir de glove için trifecta vyr istiyorum, onu da 2 set yapıp 500 int daha kaparım :>

Bu karakter nasıl hızlıca t5 yapıyor anlamadım yalnız
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Baya eşek yüküyle vuruyor. Ondan önce 1.7m sheet dps %110 fire dmg bilmemne bir şey set vardı üstümde, ondan daha fazla vuruyor; survival'ı daha yüksek öyle diyim.

Benim de bufflı dps 1.3m toughness 9.5m t4 çok rahat t5'e çıkınca yine kesiyorum hızlı ama yaratıklar çok vuruyor ondan sormuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
woh buildi wohsuz yaptım ben.%62 cdr var.chain patlayıncaya kadar cdsi bitiyo.Her patlama 10-12 m civarı vuruyo.woh oynadığım ilk günden beri düşmedi, sanırım düşmeyecekte.Bu buildi bitirdikten sonra bıraktım oyunu.Amacıma ulaştım keza.Barbarda earth setle hoplayıp zıplıyo.Crusaderda bağladımı kesiyo işte.Orta seviyeye yakın getirdim hepsini.Aklımdaki işlerin hepsini yaptılar.Patche kadar daha da dokunmam.Midem bulandı artık riftten cacheden.Şu legendary gemleri görmek istiyorum.Sonra bi sonraki expansiona kadar diablo rafa kalkar zaten.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/pulkas-2886/hero/5918113
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...