Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bankalarda hesabım olup olmadığını öğrenmenin kolay yolu?

scorch

Öne çıkan mesajlar

Bilen biliyordur bbdk 28 nisandan sonra yürürlüğe girecek saçma sapan bir düzenleme ile kullanmadığınız hesaplara bankaların borç yansıtabileceği ve bu borcu ödeme zorunluluğu getiriliyor.

şimdi benim bundan 3-4 ay evvel kapattığım finansbank hesabım var bu hesabımın kapatıldığı teyidini nasıl alabilirim?

diğer bankalarda hesabım olup olmadığını nasıl görebilirim var mıdır bi sistemi bunun?
Sosyal ağlarda paylaş

nienna said:

ben bilmiyorum detay link alabilir miyiz.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2014/04/21/kullanilmayan-banka-hesaplarina-dikkat

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), başta hesap işletim ücreti olmak üzere, bankaların tartışmalı birçok ücret ve kesintisini yasal zemine kavuşturuyor. BDDK'nın hazırladığı yeni taslağa göre, başta hesap işletim ücreti olmak üzere, bankaların birçok ücret ve kesintisi yasallaşıyor.

Başta tüketici koruma örgütleri olmak üzere birçok kesim tarafından karşı çıkılan ücret ve kesintiler için Tüketici Mahkemeleri'nde yüzlerce dava açılıyor ve birçoğu "iade kararı" ile sonuçlanıyordu. BDDK'nın yeni kararıyla, artık banka müşterileri, kesinti ve ücretler nedeniyle tüketici mahkemelerine gidemeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Okumadın değil mi gönderdiğim pdf'i. Bankanın bu dondurulmuş hesaplardan para isteyebilmesi için sözleşme değişikliğine gitmesi ve bunu belirli bir süre öncesinden sana bildirmesi gerekiyor. Bilgin haricinde cart diye başlatamıyor. Onu yazmış bankalar birliği pdfteki açıklamasında.
Sosyal ağlarda paylaş

sen kapattırdığını düşünürsün.

callcenter ın vicdanına kalmışsın.

ya şu şekilde bir öneri yapayım. müşteri hzmetlerini ararsınız ilk başta kayıp çalıntı diye bık bık konuşan menuden direk girin.

benim hesaplarım çalınmış vs deyin ben kapatmak istiyorum. sorgusuz sualsiz kapatıyolar. hatta biraz da tırsıyolar. diğer türlü kapatmıyolar genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
konuyu bir update edeyim

kavga döğüşle finansbanktan sonra garanti bankası hesabımı da kapatma talebimi ilettim

yaklaşık 2 hafta oldu geri dönüş yapmadılar (şikayet vardan tut twittera kadar her yerde çirkefleştim bu süreçte)

telefonla kesinlikle bilgi vermiyorlar. şubeye gitmenizi istiyorlar şube de 10 gün sonra belli olur 15 gün sonra belli olur çekiyor o sebeple bekliyorum böyle 1 ay dolsun sonra gidip yazı için şubedeki görevliyi dövmeyi düşünüyorum.

az kaldı kurtuluyorum hepsinden sdfs

bankaya kolunu kaptıran vatandaşın dramı diye kitap yazsam bestseller olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...