Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

Eve ile baya alakası yok. Uonun tatlı su versiyonu. Safe zone var bol bol. Harita tasarımları koridor koridor. O özgürlük hissi yok. Zone, zone instanced harita. Ben doğru bilgi paylaşayım da sen yine al =)

Pvp ve full loot konsepti eğlenceli. Karakter ve item bazlı skill sistemi güzel. Craft biraz sığ ve çok sert kırılımları var, tier tier ilerliyor. Pve fena değil ama günün sonunda tatmin edici olur. Kafaları basıyor yapımcıların. Pvp de zerg var. Engellemek için sistem kasıyorlar ama yapabileceklerini sanmıyorum.

sen yeni gelişmeleri pek takip etmedin sanırım bıngıl.
eve online'da gayet zone zone. güneş sisteminden güneş sistemine warplayarak oynuyosun tamamen açık sandbox uzay yok. harita tasarımlarını bilemiyorum oynamadım daha ancak izlediğim streamlere göre pek koridorumsu gelmedi.

ayrıca zone zone olması zerg'ü engellemede baya güzel bi sistem getirmelerine olanak tanımış. saldırılar zone'a gire 5v5, 10v10, 20v20 veya free for all şeklinde combatlar dönüyor. yani ruslar geip 40v5 bi guildin alanına dalamıyor. Eve'deki POS sistemi gibi işleyen bi sistemi var anladığım kadarı ile. Guild sahip olduğu araziye hangi saatler arasında saldırılabileceğini belirliyor. bu saatler arasında diğer guildler ransack veya capture için saldırabiliyor ancak dediğim gibi alanın büyüklüğüne göre 5v5'dan free for all'a değişiyor combat.
Sosyal ağlarda paylaş

gelişmeleri ucundan takip ediyorum ya.

eve gibi deyince, ben eve'in sandbox kapsamını düşündüm. öyle bir kapsam yok. zone - zone olması konusunda aynen eve gibi.

castle/zone savaşlarında zerg yok(bu sistemde kötü bu arada, adamlar tablet desteklediği için large scale kombat yapamıyorlar). onun dışında her şeyde zerg var. hatta zerg ile zone girişlerini bile bloklayabiliyorsun. base'ine giremiyorlar (safe zone var) ama base girişini kamplarlar işemeye çıkamazsın zerg istedikten sonra.

her oyunda olan zerg problemleri işte, albion'a özel değil. ondan dedim solo oynamak olmaz, community gerek diye. ransack ve capture olaylarında sadece oyuncu kısıtlaması var, onun dışı silme zerg.
Sosyal ağlarda paylaş

abi açıkcası ben 5v5'ı large scale e tercih ederim ya. şuana kadar o large scale'ı başarabilen oyun oynamadım koyun sürüsü gibi sağa sola koşturmaca oluyor genelde, lag vs de cabası.

bakalıp sürekli alıpla almamak arası gidip geliyorum alırsam yazarım buraya görüşlerimi :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi şöyle düşün

senin guildin 100 kişi

ırgat gücü gerek

20 tane prime oyuncu var

bunlardan 5 tanesi savunabiliyor sadece

15 tanesi elinin üstünde bekliyor, 5 adam kaybederse kaybetmiş oluyor.

large scale olmasın zaten ama 5v5 çok düşük. onu arttırdılar mı bilmiyorum. 15v15 olması gerek en azından. 5v5 - 10v10 - 15v15 gibi olur atıyorum 25% - 50% - 100% çarpanı olur. 5v5 kazansa bile capture edemez düşük oranda ransack yapar fln. 15v15 capler veya tam oranda ransack eder gibi gibi.

tabletle olamıyor benim anladığım kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana göre oyunun en albenili kısmı crossplatform.
Şöyle; Akşam evde pvp pve community ile ne yapacaksan takıl. Gündüz işte boş zamanında çay molasında gather craft takıl. Sırf bu sebeple almıştım zamanında bunu becerebilirlerse oynarım diye. Bakalım akşam update edip bakarım bende ne halde oyun.
Guild olursa haber verin.
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat oynadım. biraz görüşlerimi yazıyım.

achievement sistemi çok güzel. sandboxların genelde en büyük sorunu oyuncunun içinde kaybolması amaçsız kalması. çok güzel bir çözüm olmuş gear açmak için belli achievementler peşinde koşarken oyunu hem güzel bi şekilde öğrenmiş hemde boşluk hissinden kurtulmuş oluyosunuz.

oyun baya kalabalık şuan. bu kadar kalabalık olmasını beklemiyordum açıkcası. oyun akıcı ve gameplayi çok rahat geldi tree of life'dan sonra. bende baya akıcı ve güzel çalışıyor oyun.

skill sistemi iyi ama skiller biraz az geldi bow kullanıp aynı 3 tuşa basmak bayıyor açıkcası.

oyunun grafik stili baya hoşuma gitti ancak visual effects baya zayıf.

grindi tam tadında ne öyle bi günde maxlamaca var nede kanser ediyor.

zone designları hoşuma gitti açıkcası. çok fazla yer görmedim ancak ırgatlığa giderken bile bi şekilde bi dungeona vs akıyorsunuz yapıcak değişik şeyler serpiştirilmiş etrafa questler vs. o açıdan hoşuma gitti.

şimdilik izlenimlerim bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

of bi de buna mı hype ya hehe

anelorun yorumlarını okuyunca oynayasım geldi,

abi zone olayını düzeltmişler mi? Anelor sen eskiden oynamamıştın ama şöyle bir durum vardı eskiden. Tüm haritayı böle koridor koridor bölmüşler. böle bir aşağı gördüün yere inmek için taa haritanın kuzeyindeki rampadan inerek iniyordu n falna o yüzden böle o zoneda gezmek çok dert oluyordu. Hala böle mi zonelar?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...