Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Guardians of the Galaxy (2014)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Livered said:

Filme ben 10/ 10 veriyorum .

ama bazı sorular var kafamda bir bakın bakem.

sorular

1-Thanos avengersın karşısına çıkmayacakmıydı ileride burada be arıyor.
2-Bu şimdi avengers evreni ile aynı evren degilmi zaman dilimi olarak avengers 1 sonrası galiba.
3-Eger aynı evrense niye hiç asgardlılara atıf yapmıyor nova liderleri.
4- marvel en sonunda hem bunları hem de avengersı bir araya mı geritecek ?
5-Ronanın askerleri avengersda lokinin yanındakilere mi benziyordu bana mı öyle geldi.

1-thanos'a gelene kadar baya bi ekmek yemeleri lazım avengers'ın preluade oldu işte
2-aynı evrendeler zaman dilimi belirsiz ama +/- 10-20 yıl olabilir hani çünkü rr ekibi spidermanle karşılaşıyor ilk olarak sonra avengersla falan daha spiderman'in avengerstan haberi yok
3-nova liderleri tuhaf baya aslında nova corps baya neutral son 20yıl falan öyle takılıyorlar.nova jr spiderman ultimate e katılıyor falan gezegeni hakkında pek konuşmuyor aslında
4-bunlar bi araya gelene kadar civil war daha komple bi araya geldikleri bi arch gibi bişi yok bi kaç kez milano dünya'ya iniyor o kadar.
5-yok alakalrı yok kree falan vardı loki'nin yanında shapeshifter chitauriler falan vardı aslında kree-skrull war gösterseler negzel olurdu

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Civil war olmaz. Büyük ihtimalle Thanos dünyaya dalında ortaya çıkacaklar. Zamanlama olarak ilerde ya da geride değil film bence, Winter Soldier ile aynı zamanda geçiyordur bence. Asgard'a gelince, onlar çok eski ve güçlü bir uygarlık ama başka bir boyutta, bizim evrene pek bulaşmıyorlar Dünya dışında. Midgard dedikleri sırf bizim dünya değil, tüm evrenimiz. Olay sadece Samanyolu'nda da geçmiyor bu arada, Skrull Andromeda'da mesela, Shi'ar Triangulum'da, Kree Magellanic'de. Knowhere mesala evrenin sonunda, ötesi karanlık, boşluk. Xandar da Andromeda'da.

Neyse ama, Spider-Man MCU'da yok bu arada. Thanos'un dünyaya saldırmak için tek nedeni Asgard şu anda Asgard'a en kolay bizden geçilebiliyor, Asgard'ın dünya ile içli dışlı olması da ondan, Dünya kapılarının önü yani. Gerçi Thanos gibi biri için pek bir sorun değil kolaylık ya da zorluk. Büyük ihtimalle beni sinir ettiler diye gelecek ibne. Çünkü sadece asasını geri istese Nebula gibi birini ya da, Beyonder korusun, Black Order'ı yolar ve iş hallolur.

Bu arada Asgard demişken, Beta Ray Bill göründü bu filmde.

Ronan'ın askerleri Badoon ve Kree.

Sosyal ağlarda paylaş

biraz ukalalık yapıyodum pardon, film sadece o ikisinden değil baştan aşağı 80'ler göndermeleriyle dolu.
Zaten çocuk 80'leri yaşamış bir ergen, adam onun nostaljisiyle yaşıyor. Kevin bacon'ın footlose filminden bahsediyor sürekli. Gemisine 80'lerde ergenlerin rüyalarını süsleyen Alyssa milano'nun adını vermiş. Kaldı ki genel hava da seksenler, sahneler, planlar, kostümler. O dandik uzaylı dizileri, filmlerini yakalıyorsun.

Resmen star wars'un orjinal serisini izliyor gibiyiz bazı sahnelerde, ilk sahne de açıkça İndiana Jones: Kutsal hazine avcıları, hatta adamımızın genel havası da İndiana Jones-han solo arası bi şey.
Sosyal ağlarda paylaş

film gayet sahaneymiş ya
adamlar gayet oturtmus gediğine herşeyi

da.. neden ronan'ı harcamıslar bole anlamadım. dovecek kötü adammı kalmadıda grand accuser'ı tepetakla etmeye gerek vardı.

neyse sahaneydi la. drax biraz yaslıydı bide sonralra doğru gamora fazla insan insan durmaya basladı ama olsun la sahaneydi.

groot baya iyidi. rokette sahaneydi.

bide acıklamamıslar gerekte yoktu zaten, minimal exposionlı eüheuheğhğehe seklidne shaane bi film cekmişlerde, groot baya normal konusuyo ama sölediği herseyi "I am groot" seklinde sölüyo. admaın türü öle ent kafası işte, söyleyişindeki ufak nuaslar bi o kdar fazla ve cesitliki yetiyo tek bi cümle ona. aslında bütün grootlar sadece "I am groot" sans eseri ingilizcede benım adım groot anlamına geldiyo. komiklik olsun diye yapılmıs bişi işte. yoksa adı groot deil. bunların gezegenınde memeliler alt ırk, bizimkide kıl bu duruma arkadaslarık ediyo memelilerle falan. kole memelilerden birini korurken baska bi groot'u öldürüyo kovuyolar bunu.

Bide... NOVA NERDE LAN!

Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Resmen star wars'un orjinal serisini izliyor gibiyiz bazı sahnelerde, ilk sahne de açıkça İndiana Jones: Kutsal hazine avcıları, hatta adamımızın genel havası da İndiana Jones-han solo arası bi şey.

cantasına alf ettiklerinde indiana jonestada var diyicek diye bekledima ma demedi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...